Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Mislio sam na ovo...


kiconix


slavko_bgd

Renault Duster Oroch. Na platformi Duster1. Za tržište Južne Amerike. Možda će i Duster2 biti u verziji pick-up, možda i u Evropi...

Kocijas

Pre neki dan mi u salonu rekose da je motor 1.6, 115hp, koji se moze dobiti u novom Duster-u, u stvari stari Nissan-ov motor! Taj motor je nazalost, dobro poznat po brojnim problemima pa ga u Nissan-u vise nema ali eto ga u novoj Daciji. Zasto?

cika mili

Kojim problemima? Čini mi se da je taj motor ugrađivan u zadnju seriju Reno Fluensa, a sad je u Meganu IV.

Kocijas

Mnogo se pisalo o problemima sa ventilima, blokom, lancem... Ima ga i u novom meganu pa mi to govori da su mozda nesto radili da te nedostatke otklone. Ako neko zna nesto vise o tome molim da napise jer je to interesantna opcija. Najjeftiniji je motor u ponudi a i odrzavanje bi trebalo da bude najpovolnije.

Aleks

Citat: cika mili poslato 09.06.2018. - 06:45
Kojim problemima? Čini mi se da je taj motor ugrađivan u zadnju seriju Reno Fluensa, a sad je u Meganu IV.
Tako je,  to je taj motor i koliko znam dobro se vozi. 
Da Reno izbaci iz upotrebe svoj provereni 1.6 16v a umesto njega da ugrađuje neki Nisanov krš?  Meni je teško za poverovati.

szs

@Kocijas
I najveća potrošnja. TNG obavezno!
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

hobbista

Nisam upoznat sa ovim  :ne:
Imao je Nisam 1.6 16V sa lancem, ali je to motor od pre 20-25 godina. Mislim da bi bilo sumanoto da su taj motor prilagođavali euro normama kada već imaju proveren Renault motor !?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Kocijas

Slazem se, i meni je cudno zvucalo ali covek je prodavac u salonu pa racunam zna sta prica, mada...  :ces:

Keka

Renault K4M nastao evolucijom iz vremesnog K7M motora, 1998. godine postavljanjem glave sa 16 ventila. Ima zupcasti kais, a radni hod cilindra je 79,5x70mm.

Nissan HR16DE (kod Renaulta H4Mk) ima lanac, radni hod cilindra je 78x83.6mm, predstavljen je 2012. godine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


slavko_bgd

Citat: Aleks poslato 09.06.2018. - 20:35
Tako je,  to je taj motor i koliko znam dobro se vozi. 
Da Reno izbaci iz upotrebe svoj provereni 1.6 16v a umesto njega da ugrađuje neki Nisanov krš?  Meni je teško za poverovati.

Motor K4M je Renault prestao da isporučuje isključivo iz razloga emisionih normativa.  K4M6xx u Dačijama i K4M8xx u Renault vozilima bio je homologovan zaključno sa EUR05 normativom. Tačno je da je to bio proveren i izuzetno kvalitetan motor. Ako je normalno korišćen i normalno održavan mogao je da pređe oko 800kkm . Znači, tom motoru je "došao glave" emisioni normativ.

U vezi H4M motora:  nakon 6 godina i ko zna koliko globalno  prodatih vozila sa tim motorom nema informacija da je taj motor po nečemu loš i problematičan. Osim što je za moj ukus lenj, kao i svaki atmo benzinac. U Dusteru2 trenutno taj motor zadovoljava EUR06C normativ. U Srbiji je relativno malo iskustvo sa tim motorima, vrlo malo ih je prodato sa fabričkim tng-om i nešto vrlo malo ih je naknadno konvertovano na tng. Otvaran je svojevremeno samo jedan motor na +100000km sa naknadno ugrađenim gasom. Najverovatnije da je motor bio "prevrten" preko limitacije greškom vozača. Bili su lagano pokrivljeni neki ventili i svi su zamenjeni. Cilindri, klipovi, karike, ležajevi, lanac, lančanici, španer lanca itd su bili u savršenom stanju za tu km. Taj motor danas radi kao prvog dana. I cena popravke u ovlašćenom je bila nešto mizerna, ne  sećam se tačnog iznosa ali nije ni bitno za ovu priču. Zaključak je da je Duster2 sa H4M + LPG dobra kupovina. Ja lično bih ga rado vozio i pravio se važan ;)

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bocca

Na hrvatskom auto forumu napisano da je moguće poručivanje Dastera sa novim 1.3 tce motorom. Ali ga još uvek nema u njihovom cenovniku. Kod nas će verovatno krenuti u martu!!!

Andrix

\\\1.5 dCi 8V 110 CV S&S 4x4 Prestige\\\koliko bi ks imao sa 16 v
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari