1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Insistiraj na zameni, nikakva popravka ne dolazi u obzir.

ivan-bgd

Slažem se.A kakva su moja prava tu?Da ne bude ono 45 dana..itd....kao sa televizorima..jer niko neće da ti zameni tv svi ga čačkaju i popravljaju..neki onako stručan savet..dal da dižem dževu ili da nekako zapretim.....??? :ces:

Loganovac

Ne bih dizao neku dževu, smatram da je bolje nastupiti ljudski, kao ono "ljudi, nemojte da bude ono drži bure vodu dok ne prođe garancija, vidite da se zameni turbina...", ionako Reno to plaća a ne oni. Verovatno mogu ako hoće...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

I ja sam za ljudski nastup.Uostalom  i ja sam majstor pa ne volim drskost ..doduše ja izađem uvek u suret bez mnogo rasprave.Ali iz raznih priča i poučen svojim iskustvom postao sma skeptik.Nadam se da će sve da reši korektno .Uostalom po preporuci i dobrom glasu sam otišao kod njih na servis.Videćemo.Obavestiću vas kako se sve završilo :dobro:

Zoran

#289
Svakako će gledati da je poprave ali da nisi u garanciji morala bi zamjena, bar ja tako mislim.
Sam svoj gazda - vazda.

ivan-bgd

I ja tako mislim.Kad prođe garancija gledaju da te zakolju, a dok je garancija gledaju da zakrpe da bude što jeftinije.A što kaže loganovac ne daju iz svog džepa i ne vidmi  što je ne bi zamenili.Jedino ako Francuz stavi neku primedbu...pa ih ne sankcioniše i ne želi da im da zamenski deo :ces:

jasho

#291
Citat: ivan-bgd poslato 17.03.2012. - 17:18
Ali druga vest koja me je razočarala, je da mi curi turbina :( :ljut:....dolazi im kaže majstor koji im to radi u ponedeljak i javiće mi dal' će da je menjaju ili servisiraju.Ja lično nisam za popravku. Probaću da se izborim za zamenu. Gledao sam već danima unazad male masne flekice ispod  auta saginjao se i ležao da vidim odakle kaplje ali nisam video..reko ajd sad će 1.servis pa neka oni vide (i imali su šta i da vide).Popi_deo sam...Ima li neko ovakvo iskustvo i šta mi je činiti?? :ne:

Meni su otišli HK zglobovi, u garanciji i to oba, mogu samo ponoviti da su kod Žive bili više nego korektni, jer su oba zamenjena, tako da Ivane traži da ti se zameni turbina mislim da Živa neće praviti problem!

ivan-bgd

Ok shvatam.Ali HK koliko znam i ne mogu da se popravljaju.Sve u svemu očekujem korektno odrađen posao. :ne:

kiconix

Mislim da ce ti ugraditi novi deo.
Postaraj se samo da ih malo poguras.

ivan-bgd

Kako misliš?Da ih požurim ili da ih ubedim da mi stave nov deo? :ces:

kiconix

Ne da pozuris, samo da poguras (zamolis).

ivan-bgd

Ma ima da guram sve dok ne upali :hihi1: :too: :lau:

hobbista

Ako je turbina otisla, bice zamenjena. Posto je to prilicno skup deo, pretpostavljam da treba da dodje neki strucnjak iz RNS da potvrdi (i odobri). Nikakav remont turbine u garantnom (pa i vangarantnom) roku se ne radi u ovlascenim Renault servisima!!!
Verovatno ce biti konstatovan kvar, turbina narucena, i uzeti podaci za kontakt da te nazovu kada deo stigne. Cisto sumnjam da RNS/RNH drze na lageru turbine.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Ma nije meni frka da se strpim.Ja mogu ovako da vozim.Bitno je da se posao uradi kako treba,tj da se riknuli deo zameni. :ces:

kiconix

@ Hobbista

To sam hteo da kazem.
Ko ce remont raditi, samo menjaju za nov.