Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Prvo zoveš Auto Extra, oni ti ponude dve varijante, uzmeš skuplju i to je to.

Ja bukvalno tako radim vec 5-6 godina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Kod njih 7500 d Renoove i Roadhouse 3xxx d. Kao da jos nema full ponuda za moj auto - mlad jos.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Citat: Andrix poslato 18.07.2024. - 13:54Vreme za zamenu plocica. Izbor suzen sta ima u radnji a to je Reno i Brembo 8000+ din, Comline 4000- imao ok iskustva, Delfi 3000, Valeo 5400, Roadhaus 2600. Sta prebrati ? Inace cvile i ove prve fabricke...

Pošto su sada u ovlašćenom?
Znam da su pre par meseci u Šapcu koštale oko 9500 original Renault pločice+zamena.
Ovakve idu na nj ove Dačije.
https://www.prodajadelova.rs/kocione-plocice-textar-2618801

Andrix

#843
U ovl.servisu oko 8500 samo plocice. Ima lep video na youtubu gde covek menja plocice na novom Loganu na ulici. Nepoznat mi je jezik kojim govore, ali se dobro pomucio, vidi se i model plocica. Iskomplikovali su ih do max.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

U suštini, sve jedno, taj model se može nabaviti u nekom solidnom kvalitetu.
I bez obrade diskova na Dačijama od 2021 i mlađe, jer im je debljina takva da jedva izdrže dva seta pločica.

Andrix

#845
Sada prvi put imam samovent.diskove, a do sada na svim ranijim Dacijama sam sa 3 parom plocica menjao i diskove. Nadjoh i Trw i Jurid i Febi, samo mi nesto sumnjivo, u smislu da moram prvo da ih vidim. Po br.sasije niko nista nema jedino pesaka po ostalim parametrima. Problem sto u sistemu za pretragu imaju motor od 90 i 100 ks. a meni je Eko G pa oba zadovoljavaju...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Citat: Andrix poslato 18.07.2024. - 20:52Kod njih 7500 d Renoove i Roadhouse 3xxx d. Kao da jos nema full ponuda za moj auto - mlad jos.

U toj radnji neće ni biti full ponuda.

Oni obično drže original ili ekvivalent i jeftiniju, zamensku, ali osvedočeno dobru opciju.

Za većinu delova rade tako i meni je to savršeno, kupim sa poverenjem i ne lupam glavu.

U tvom slučaju, uzeo bih original Renault za 7500 dinara i kad one oglođu diskove do kraja, za npr. 80.000 km, menjao sve komplet.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

meni su se fabr.potrosile za 20000 km....i cvile. Nije to vise kvalitet kao sto je bio. Nekada sam fabr.menjao na 30-35000 km. Pitaju me ljudi da li sam taxista. Vozim dosta po gradu ali ne divljam...Cuvam sto imam.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Moje fabricke plocice su na oko 65000km. U servisu rekli da su u redu, kao i diskovi.  :ne:

Mare

Gradska vožnja sahranjuje pločice na Dačijama. Karakteristično za sve koji su stanjili pločice na 1. servisu je da su svi vozili pretežno po gradu.
+ kočenje motorom je neznatno.

Andrix

Ja ucio, pre 30 god da kocim motorom, sada kazu jeftinije kocnice od korpe+lamele.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Pre trideset godina je još bilo automobila koji nisu imali servo pojačivač za kočnice i kilavo su kočili, pa je značilo da se pomogneš motorom.

A da je jeftinije menjati pločice i diskove, jeste, što delovi, što ruke.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Na dugim nizbrdicama ima smisla kočiti motorom, jer ako pregrijete kočnice poslijedice mogu biti katastrofalne ( krenete na more a završite u Konjicu u bolnici). Po gradu se kočnice neće pregrijati i nema baš smisla forsirati kočenje motorom.
 Mada mnogi gradski autobusi, čim pipneš kočnicu uključi kočenje motorom ( frenu) a isključi se kada vozač stisne kvačilo.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sumarum - zamenjene za TRW. Dok legnu za sada ok, meke, ne cuju se. 6670 d + ruke. Sledece menjam sam.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Kada budeš mijenjao obavezno razradi klip i vođice a ako pločica teško ulazi u ležište malko je brusilicom dotakni odozgo ili odozdo da ne glavi...
Sam svoj gazda - vazda.