Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd

Meni su paknovi fabricki trw. Pločice koje bi uzeo u razmatranje su textar,trw i ata.

Veterinar

Na Stepwayu imao Valeo, bez zamerki.

LeNgenda

Ja sam pre par nedelja obradio diskove i stavio Valeo First, ne cuju se, nemam zamerki na kocenje.

Ova obrada diskova ce biti jedina, kad se ove plocice pojedu, bice komplet ATE.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

atomic

Diskovi na obradi, kupljene Bosch pločice

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


mali.alen

Meni slijedi zamjena diskova. Jako su izbrazdani a već su sad ispod 10mm tako da nema nista od obrade. Sve već spremno samo čeka da uhvatim vremena...

Andrix

Da razgazimo temu, drugi par plocica-prvi orig.diskovi, sledi merenje debljine, mada bi i diskove menjao, jer su prilicno zardjali po obodima. Prva dilema - obim. Od sutra vrtim prodavnice da vidim ponude. Zamenske plocice su sada Valeo - meni ok, skoro prosao tehnicki-odlicno kocenje bez vrdanja diskova. Meni svejedno koje bi menjao, samo da nisu najjeftiniji i da valjaju ?? Vidim razna iskustva sa raznim - meni poznatim i nepoznatim markama.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Drugari,

Koliko mogu "dobaciti" fabrički diskovi, kod Renault -Dacia grupacije? Na Meganeu imam oko 110 000 km, pločice su mijenjane naprijed i nazad, diskovi nisu ni prednji ni zadnji...

Nedavno bio na tehničkom pregledu, kočenje dobro, samo treba malo podesiti sajlu od ručne, dosta visoko hvata, negdje na 12-tom zubu, ali zakuca auto u mjestu... kaže mešter na tehničkom da pogledam zadnji desni, on nešto slabije koči...

bocca

Što se "dobacivanja" fabričkih tiče, pre par dana okrenuo 230000km, uskoro će 11. rođendan, menjane pločice jednom, sad trenutno nemam pojma kad. Diskovi i doboši fabrički!

Loganovac

Tačno, ne dobacuju diskovi nego vozač.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Na starom Loganu sam menjao komplet poluistrosene plocice i iskrivljene/zardjale diskove posle 200.000 km predjenih od izlaska iz fabrike. Majstor rece tada "je l ti ikad kocis?"   :cul:

speedo

Ja sam na 60.000 i diskovi zreli za zamjenu. Pločice 50% potrošene. I nisam jedini koji je potrošio diskove na 50-60 hiljada.

Andrix

Ja sam na 51000 km, i drugim plocicama /jednom menjane/, preporuka marki
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Kilometraža 570 000. Pločice mijenjane jednom a sledeći put mijenjam pločice i diskove.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Zoki ti ko vanzemaljac, van svih realnih parametara.  :Smiley:

szs

Citat: Zoran poslato 29.04.2021. - 16:38
Kilometraža 570 000. Pločice mijenjane jednom
Ponavljam se ali mislim da si zaslužio orden od Dačije  :too:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella