Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Citat: MitarMrgulic poslato 02.09.2024. - 09:42Nisam siguran, ali mislim da M/S mogu, ako ima oznaka cjelogodišnje gume.

Izvinjavam se, ali koja je to oznaka celogodišnje gume? Oznaka ili tekst pa da piše "4 Season" ili "All Season", šta li? Mandatorna oznaka je planinica sa pahuljicom, a na gumi može da piše i "Samo za moju baku".  :D
Okolnost - kipuća voda, koja krompir omekša ali u kojoj jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Citat: Loganovac poslato 02.09.2024. - 08:12Pprofesore, da li govoriš o praksi (ne kažnjavaju) ili o zakonskim propisima? U Srbiji mora da ima planinu (znak) da bi se smatrala zimskom opremom.

Budale (jer kako drugačije opisati te osobe) su propisale da po ZOBS-u u BiH ide ovako:

Posjedovanje obavezne zimske opreme bez obzira na vremenske uslove obavezno je u periodu od 01. novembra tekuće do 01. aprila naredne godine za sva motorna vozila izuzev svih motocikala (L kategorija) i traktora (T i C kategorije).

Zimska oprema podrazumijeva:

a) pneumatike za zimsku upotrebu (MS, M+S, M&S, Snow Winter i dr.) na svim točkovima vozila ili

b) pneumatike za zimsku upotrebu (MS, M+S, M&S, Snow Winter i dr.) na pogonskim točkovima i lance za snijeg, odnosno druge uređaje za povećanje trakcije pripravne za postavlјanje na najmanje dva pogonska točka ili

c) pneumatike za lјetnu upotrebu na svim točkovima s najmanjom dubinom profila od 4 mm i lance za snijeg, odnosno druge uređaje za povećanje trakcije pripravne za postavlјanje na najmanje dva pogonska točka.



Dakle guma može imati apsolutno ljetni profil i smjesu, ali ako na njoj piše MS ili Snow Winter prolazi.

Tako zakon kaže...u praski policija maloo bolje zna i zagleda. Ipak, ako bi došlo do suda pitanje je ko bi bio u pravu...

Lično imam sve četiri zimske gume i nosim lance u propisanom periodu. Zbog sebe, ne zbog policije i zakona.

Andrix

U Srbiji isto, ali  samo kada pada sneg ili ga ima na kolovozu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari