Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Logan1.4MPI

Vise ni ona nije jeftina... sto si pozurio sa zimskim?

zac

Pozurio sam zato sto su mi te dve stare toliko vec popucale, a nemaju ni saru, da nisam smeo da vozim van grada..one su fabricke iz 2007..... a  Boze zdravlja za vikend na odmor.. :ziveli:

Loganovac

Žac, koliko ti je beše auto prešao?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

 :offtopic:  Oko 48 000 km.

Loganovac

Nije off, pitam jer me zanima koliko je tim gumama trebalo da izgube šaru, ajd' što su ispucale - šest im je godina, ali 48000 penzionerske vožnje je premalo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#1340
Pa skoro su dosle do oznake max trosenja...mozda su imale po 1 mm. do oznake (ispupcenja na dnu sare) ... veci mi je problem bio to sto su otvrdle i popucale uzduz sara....a i postale su i pretvrde..kao plastificirane..
Sad najzad imam sve 4. istog profila 185/70 R14  :lux:

Penzionerska voznja, ali meni gume stradaju u Krcedinu po usponima sa kaldrmom i tucanikom....a tamo je isao prilican broj puta za tih 48 000 km..  :D

king_milutin

Bliži se zima, valja razmišljati o zimskim gumama.  :crazy:
Nemam iskustva, prvi put kupujem gume, tako da vas molim za savet koje zimske gume kupiti za Daciju Logan 2005to?  :help:
Planiram da potrošim oko 5000din po gumi, maksimalno 7500din po gumi.

Trenutno na kolima imam spreda dve Kumho PowerStar 185/65R15 88T, a pozadi dve Semperit Speed-Grip 185/60R15 88T XL i sve četiri trebaju da se menjaju jer su izuzetno stare i krenule su da se pojavljuju pukotine na njima.

:ziveli:

Raja

Milutine_kralju, devedeset stranica razglabamo o zimskim gumama da bi nas sad pitao koje zimske gume da kupiš? To zavisi od mnogo koje-čega,
ali jedno sigurno mogu da ti kažem: požuri sa odlukom i nabavkom dok nije počela sezona, onda dižu cene.






ps. Uzmi domaću winteru.  :ziveli:

Andrix

Ja se sutra snabdevam gumama, nasao za 5200 d winteru 185/65/15 jos i na cekove, samo mi je jos rano za obuvanje na kola...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

king_milutin

#1344
Danas uzeo dva prednja amortizera Monroe i dve prednje gume Tigar Winter1 185/65R15 88T M+S u Beogumi kod Starog sajmista. Cena gume 5506 dinara (sa PDV-om), ugradnja TB ventila i balansiranje je kostalo 816 dinara.

:too:

Keka

U subotu sam umesto letnjih Fuldi obuo 2 Wintere. Pozadi je Goodyear UG7+ cele godine.

Wintere su kupljene pre 2-3 godine, ne secam se tacno. Sara je oko 6 mm dubine.

Medjutim.....

1. Desnu su jedva izbalansirali.
2. Bucne su kao da vozim gusenicar.
3. Grip im je diskutabilan, cim malo jace prikocim, zaskripe i ukljuci se ABS.
4. Leva (cini mi se) pri brzini izmedju 50 i 100 km/h, a najvise na 70 km/h pravi zvuk nalik "du-du-du-du-du". Cini mi se da volan vrlo diskretno trese, ali ne mogu da iskljucim da je to od nasih ravnih puteva.

Zbog ovog poslednjeg sutra idem kod vulkanizera da pogleda sta se desava. Verovatno su se deformisale (iako sam ih cuvao kao i ostale-na vikendici na podu na boku i povremeno okretao).

Poucen ovim iskustvom, verovatno cu se pozdraviti sa Tigrom, trajno, a kao glavni kandidati se pojavljuju:
-Fulda Kristal Montero 3 Agrohim (Kemoimpex) 6271.20 din
-GY UG8 Agrohim (Kemoimpex) 7197.84 din
-Michelin Alpin A4 Agrohim (Kemoimpex) 8232.84
-Continental TS850 Coning 7986.00

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Evo ti jos jedna tema za razmisljanje, BF Goodrich. Ja sam uzeo dve 2010 godine, i presao do sada sa njima oko 60kkm. Sara im je sada oko 6mm. Cena im je nesto jeftinija od Fulde, i mnogo su tise od Tigra koje sam uzeo prosle godine i koje vec sada imaju saru kao Goodricove. Cim se resim Tigra kompletiracu Goodrich, jer ostale gume, koje jesu bolje ali i skuplje, ne vredi uzimati ako ih koristis samo za zimsku sezonu. Posle 4 godine vec pocinju da postaju plasticne.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

kiconix

Topla preporuka za Fuldu.
Ja sam prošle godine obuo nove Sava Eskimo S3+, pokazale se odlično.

drzarkod

Fulda je best by za tu klasu i cenu, ja sam na Vectri imao, tihe, dobro drže grip, .... :dobro:

Black

#1349
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!