Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

Mx

@Zac Verovatno mi jeste uletela jedna falicna, mada sam maltene identican problem imao sa supernovom, mozda u 3. godini (isto je malo presla tada, isto equiem).
Nadam se da nema pljuskanja vodom dok je u cilindru, tada bi bilo mnogo vecih problema od ovoga.  :bonk:
Ne znam u cemu je stos, videcu da li ce i ngk da mi rade tako kratko ili duze (za sada jednu godinu voze bez problema).

Poz

zac

Mislio sam na eventualno pranje motora dok je vruc...to se moze desiti i prilikom pranja u perionicama, kada se puskira auto moguce je kroz hladnjak da voda naglo hladi svecicu....

Mx

Da, to je logicnije, nisam te shvatio isprva.
Jako retko perem auto, mada idem uvek na mlaz i cetke. Doduse, ne znam kako bi ih dokacila i ohladila voda, ipak postoje gumeni cepovi na kablovima preko svecica...
Svejedno, nove svecice su prilicno jeftina stvar (6 litara benzina za 4), tako da ih treba menjati jer ipak uticu na kvalitet detonacije smese (i na snagu i potrosnju).

Poz :wave:


Zoran

Speedo, moje Bosne su prešle malo više od 50 000 km. Jako zadovoljan, baš sam mislio sutra da ih prekontrolišem  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Branislav-NIŠ

Kupio sam danas svecice Brisk Silver DR15YS kod zastupnika Makedo-gas Bgd,naravno u Nisu.
Cena 450 din. komad
Za desetak dana radim servis na 50.000,montiram ih i javljam utiske.

Zoran

Danas bila kontrola svjećica BOSNA SFE65CLUR postavljenih na 87 000km. Sve ok. Sada imam na satu 140 000 km. Prešle 53 000 km bez greške.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

#142
Juče zamenio svećice na 40000 km. Sad pre nekoliko dana kad je bilo hladno radio mi je na tri klipa dok se nije malo zagrejao, a znao je i da se ugasi na leru. Zamenjene u Hit-u, pošto sam išao na reklamaciju u vezi termodavača (opet posle 5,5 meseci), i koštalo je oko 3200. Sad ću da vidim kad malo zahladni kako će da se ponaša auto...nadam se da sam rešio problem.


P.S.
Kada sam preuzeo auto već su se svi bili razbežali kući, a ja ušao i skidao prvo one sve plastike sa sedišta, volana i menjača i posle nađem stare svećice na patosu kod suvozačeve strane onako prljave neupakovane samo spuštene na tepih kola sa strane. Da vozim Mercedes sad bi troje ljudi dobilo 20% od plate zbog toga, al pošto je to Hit auto onda je ok da me tako zaje*avaju. Pa brate bar ih stavi u kesu i ne razumem šta im je teško da poskidaju one plastike i da bace onaj karton sa poda. Iz revolta sam im sve pobacao tamo na njihov parking ispred ulaza u servis i niko mi se nije bunio zbog toga...pitam se zašto pošto mi je faca bila :brutal:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac


kiconix


Branislav-NIŠ

Danas sam zamenio svecice.
Skinute Motrio sa dva pipka koje su bile ugradjene u servisu(presle 30.000 km.)
Montirane Brisk iz prethodnog posta.
Motor lepo radi,pali na pola kljuca.

Bendiks

Ja kupio EYQEM svećice ( dvokrake ) a onda otišao na njihov sajt i našao se u čudu...koje meni svećice trebaju?



ovde ispade da mi trebaju sa zazorom od 0,8mm  :ne:

hobbista

#147
Pa, nezahvalno je reći - ne piše ti u profilu šta voziš  :ne:  :D

Mada, može i 0,8 i 0,9 - ne pravi problem.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Staviš 0,8 a on vremenom dođe na 0,9mm.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :offtopic: Da, a ventile našteluješ na pola milimetra, oni vremenom dođu na milimetar!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.