Molim savjet za kupovinu polovnog Logana

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

 :ne: Ne mislim da je cena jaka za "RS uslove života". Gledao sam cene ranije, nisu ništa drugačije u odnosu na cene kod nas.
Wvojin, verovatno si u pravu za doplatu.
Ukoliko nema korozije, dobar majstor ga oceni dobrom ocenom, uz klimu koja radi, Logan 1.4 je dobar auto. Plinski uređaj je bonus. O offroad iskustvu sam pisao. Naravno, svako od nas gleda drugačije na stvari.
Ručica menjača je upitnik.
Plastika na instrument tabli se lako zamuti i matira ukoliko se prašnjava prebriše lošom krpom. To iz iskustva pišem, prilično sam je "unazadio" na svom Loganu.

Zoran

Ja lično poznajem Jelenka i njegov auto koji se sigurno isplati kupiti. Ima kilometražu originalnu. 2006 i 2007 godište imaju problem sa semeringom na radilici pa malo i tu temu pročitaj imaš je ovde na forumu. Na Piku imaš sandero za 6100 KM  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

sasaborg

@jelenko hvala na ponudi, zamislio sam da nađem auto sa manjom kilometražom, ovaj od 80000 me privukao samo zato što ima 'fabrički' plin. Ako se predomislim, svakako se javim.

@speedo nisam primijetio tu kratku površ sjedišta, više mi smeta oblik naslona za leđa. Zato bi mi dobro došao onaj model sa podesivim naslonom. Za rđu je sve jasno, more bit' bidne more bit' ne bidne :) a za te pare, isplati se rizikovati

Svakako namjeravam auto prije kupovine odvesti u ovlašteni servis na pregled a možda dodam i jednog 'nezavisnog eksperta' :)

Definitivno ste me odvratili od ovog auta sa svim uočenim potencijalnim nedostacima, ali, ko zna




Jelenko

Dacia je ekstra auto za te pare i stvarno vrijedi svaku marku.Ima problema sa hrdjom,ali povrsinski bar sto se moje tice,za ostale ne znam.Gledaj da uzmes auto bez plina nebitno koje je marke auto jer po mom razmisljanju a vjerujem da ce se sloziti i drugi taj sto je ugradio plin u auto sigurno nije planirao prelaziti male kilometraze.Ja ako ovoga i prodam vjerovatno cu opet daciu ali dizela.Plin mi ne "sjeda" nikako u auto

I sto je najbitnije nemoj zuriti sa kupovinom,kao sto nas narod kaze "strpljen spasen"

vujanovgoran

Ovom auto je definitivno vracena km. Vozio sam prvi Logan 2006 do 200000km,prodao sam ga prosle godine i vidjam ga cesto, farovi nisu bili tako matirani (mutni). Tako izlizane papucice pokazuju km od oko 150000km. Rucica menjaca je menjana, ona dobija luft na oko 150-200000km, a i izlize se, pa je vecina vozaca tada menja. Farba ispod pragova je cini mi se bez ogrebotina, sto je jako cudno, proveri i da nije slucajno farban. Poklobac za vucu na prednjem braniku je izgreban, sto govori da je cesto skidan i da je auto slepan. Licno ne volim prodavce koji u startu lazu, i bezim od njih.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Veterinar

 :to:

@Jelenko

Imamo dosta članova na forumu koji su ugradili plinski uređaj, a prelaze godišnje uobičajenu, prosečnu kilometražu.

Loganovac

#21
Citat: Jelenko poslato 19.03.2014. - 22:16
Gledaj da uzmes auto bez plina nebitno koje je marke auto jer po mom razmisljanju a vjerujem da ce se sloziti i drugi taj sto je ugradio plin u auto sigurno nije planirao prelaziti male kilometraze.Ja ako ovoga i prodam vjerovatno cu opet daciu ali dizela.Plin mi ne "sjeda" nikako u auto

Evo ja se ne slažem.

Ugradio sam plin jednostavno zbog toga što je vožnja jeftinija, a prešao sam tek nešto preko 70.000 za skoro 7 godina, niti sam planirao da mnogo više prelazim - auto vozim svakodnevno i ne libim se da zapalim na put kadgod treba, ali nemam nameru da bez potrebe nabijam neku kilometražu da bih se ponosio cifrom  :fiju:
Podsetiću takođe da je 2007. kad sam ugradio uređaj litar plina koštao 28 dinara a litar benzina 82. Uređaj je zaradio sebe za nešto više od godinu dana (ugradnja je koštala oko 85.000), a meni se isplatilo čim sam prvi put napunio na pumpi rezervoar sa jednom crvenom umesto dotadašnje tri. Još uvek se vozim po ceni vožnje dizela. Dakle, ne vidim razloge za neke paranoje u tom pogledu, verovatno su mnogi tada računali i razmišljali na sličan način. Bogu hvala, do ovog trenutka nisam imao nikakav problem osim zamene dizne u garantnom roku, na 22.000km i ne vidim kako to odjednom plinski uređaj postade ukleta sprava u kolima  :ne:

Drugo, prerano izlizane pedale ne moraju nužno da ukazuju na pređenu kilometražu i da prave čoveka lažovom, možda je u pitanju intenzivno gradska vožnja. Proceni prvo čoveka pa onda gledaj auto.

P.S. preteče me Veterinar, ali smisao je tu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

Kao bivsi plinadzija, moram da se slozim sa Loganovcem  :aplause:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Jelenko

Ja sam covjeku samo htjeo da kazem da je sigurnije uzeti benzinca bez ugradjenog plina,pa da ga sebi  ugradi.Rekao sam to jer barem zna sta je ugradio i kod koga je ugradio,a i bas zbog toga sto tvrdite da je jeftinija voznja na plin ne vidim razloga zasto vecina koji sad prodaju auto sa plinom ne bi prelazila vecu kilometrazu.

Druze sto se tice oglasnika Pik.ba slabo ces tamo naci auto da valja tamo su 80% preprodavci to je strasno.



Sto se tice voznje na plin to cu u drugoj temi...

dejanz

Farovi na mom loganu su matirali iako nije presao veliku kilometrazu(68000km). Guma na papucici kvacila je pocela da mi se trosi na istom mestu kao ovom u oglasu ali je kod mene manje istrosena. Povedi nekog limara ili farbara da proveri da nije ceo auto farban i ako se kilometraza poklapa sa onom u ovlascenom servisu ovaj logan mozda i nije losa kupovina.

Veterinar

Slažem se. Samo treba videti zašto je ta nesrećna ručica menjača stavljena. Da je neko hteo da pakuje, stavio bi originalnu, ovom vlasniku je ovakva ožda više bila "na ruku".

Rimad

#26
Negdje sam pročitao da farovi mogu matirati i ako sijalice su jače od propisanih, tako da to nije pouzdan pokazatelj velike kilometraže.

Generalno govoreći, za svaki "simptom" se može naći kontraprimjer, ali ovdje imamo više simptoma sastavljenih. Druga je stvar ako auto ima samo ugrađen plin ili samo navlaku za volan ili samo . . . ovdje je situacija da auto ima sve to. Znači. ima nov mjenjač i ima novu presvlaku za volan i ima matirane farove i ima ugrađen plin i ima izlizane papučice i nema ogrebotine i (kako je neko primjetio) i ima izgreban dio oko kuke za vuču i nemoguće  da je kupio u Gumi T  . . . i to sve samo sa fotografija.  :c0:

Što više simptoma "naberete" veća je vjerovatnoća da je lažirano stanje auta.

Naravno, najbolje je da majstor koji zna svoj posao i kome se može vjerovati pregleda auto uživo. 

Kako god, sretno. Ako ne smeta korozija, preporučujem Daciu. Ja nisam imao nikakvih problema, osim što su dvije sijalice pregorile i korozija na zadnjem desnom blatobranu (o tome na drugom podforumu) (i što sam proklizao i zamalo poginuo sa porodicom, ali je, valjda, to moja krivica ). Veliki plus (i jedan od glavnih razloga zašto sam uzeo Logana - polovnog) je veliki gepek (510l).

Zoran

Moj auto nema ništa izgrebano ni sumljivo a ima na satu 209 000 km. Hoću reći treba samo oči dobro otvoriti. Nikada nebi bježao od Dacie i ponovo bi opet rado kupio Sandera...Bilo novog ili polovnog.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

KOROZIJA: Ima Logana iz 2006 godine sa 110 hiljada km, stoji napolju oduvek i nema korozije nigde a sam ga perem ponekad (i to sve redje kako je stariji :) )

TERENSKA VOZNJA: Vozio sam ga svukud, cak po brdima/poljima gde traktor povremeno prodje i utaba kolotrage a zivica sa svih strana strci. Probao sam seosko blato, moze ali klize samo tako i posle ga ne mozes oprati. Usponi i jaka penjanja kroz sume - moze...

AUTO SA SAJTA: Preteraste sa 'forenzikom'. Neka proveri da li je odrzavano u servisu i neka neki dobar majstor sve detaljno pogleda.

zac

Moj Logisa je 2007 godiste, nisu mu farovi matirali, nije pohabana rucica menjaca, nisu pohabane papucie ni malo, korozije nema ni u tragovima (doduse ja sam svoj vec 3 puta stitio..prvi put na novo pa na 2.5 godine..)

Moj ti je savet da vise i ne gledas tog logana, sumnjivo je stosta....ima ih po oglasima koliko hoces. Sa kupovinom polovnog auta ne treba nikada zuriti...svako nadje svoj auto ako je strpljiv!  :wave: