Zamena motora

prethodna tema - sledeća tema

dragisat

Zvucace vam cudno ali hteo bih da zamenim benzinski 1.4 sa 1.5 dci?!Kako je to izvodljivo?

zac

Verovatno je izvodljivo samo je pitanje isplativosti.

hobbista

Mislim da bi jeftinije bilo da prodaš Logana 1.4 i kupiš 1.5dci.

Motor, menjač, nosači, izduv, elektronika... mislim da se ni hladnjak ne gađa.

Kao što reče žac, mislim da tu nema pametne računice  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dragisat

Lakse bi nasao motor polovan mozda cak iza zamenu nego da prodajem cela kola,zanima me koliko je komplikovano ubaciti dizelasa mesto benzinca?

zac

Kao sto rece hobbi...ne gadja se skoro nista...od nosaca preko menjaca..itd...mislim da bi to bila skupa igranka..a i ako ne radi dobar majstor ta elektronika i sve ostalo mozda nikada nece raditi onako kako ga podesi francuz fabricki..  :ne:

dragisat

Znaci ipak je komplikovano.

zac

Necu da tvrdim, ali je to moje misljenje...raspitaj se u svakom slucaju, kad vec zelis to, o cenama motora, menjaca, nosaca, elektronike, hladnjaka, serva za volan, ..i mozda i kompresora klime posto je moguce da se ni on ne gadja....servo pumpa letve je 100 %drugacija..dizel ima elektricnu servo pumpu a benzinac mehanicku..te pumpe nisu ni malo jeftine...a posbno sto kupovinom polovne kupujes macku u dzaku..pa je i to problem...da li ce da radi i koliko dugo.. a o novoj nemoj ni da sanjas..

Raja

Narodski rečeno: Mani se ćorava posla. :-)1

Aleksabgd

Ugradis plinski uredjaj i potrosnja ti bude kao kod dizela a opet s druge strane ne brines oko turbine, grejaca, dizni

Veterinar

Mnogo puta sam video da se  prodaju polovni benzinski motori sa malom kilometražom. Moram da se složim sa kolegama da je veliko pitanje isplativosti poduhvata, čak i u slučaju da nađeš dci motor u dobrom stanju. Mislim da bih pre, ukoliko je tvoj motor "dotrajao" ubacio benzinski motor i ugradio plin ili (kao što je Hobbista napisao) bih na tvom mestu prodao automobil i jurio drugi koji mi odgovara.  :ne:

dragisat

#10
Ma sto je najgore motor mu je perfektan sa ugradjenim gasom,presao 82000 od 2005 ali eto ukazala mi se prilika da se vozim za dz!Hvala na sugestijama...

roolet

nije za dz, ja osecam po dzepu kako i on malo gricka dizela

vujanovgoran

Ako ti je cilj da vozis dizela, najbolje je da prodas benzinca i kupis dizela, sve ostalo je, ne isplativa, vec jako skupa igranka.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Citat: roolet poslato 23.02.2014. - 11:18
nije za dz, ja osecam po dzepu kako i on malo gricka dizela

Meni zvuči kao da čovek ima dizel gorivo za dž...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Fizički, zamena motora nije sveto pismo. Ali sve ostalo može biti problem.
Vidi koliko bi te koštao izduv (sa sve katalizatorom i turbinom).
Agregati - el. servo, anlaser i alternator (nisam siguran da su isti).
Rezervoar i vodovi.
ECU, brisanje podataka (virgin) i kodiranje novih.
Ne znam kako je kod Logana, ali postoji šansa da se el. instalacija ne gađa.

Sve u svemu, ukoliko imaš celog dizela sa koga možeš da prepakuješ sve, onda vredi igrati se. Ukoliko nemaš, bojim se da će cena dizel motora biti tek 20-tak% investicije.
Nekada (na prostijim sistemima) je sve bilo lakše, i promene su se radile za 1 dan  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D