Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Citat: Keka poslato 28.01.2013. - 13:25
Trajnost im je 5x manja nego obicnim, puta 10x veca cena......ne isplati se.
Tačnije,trajnost im je duplo manja,a cena tri puta veća.Nažalost, zaista se ne isplati.Ali kad bi ukinuli obavezna svetala po danu odmah bih ih stavio.Zato mislim da mi je ta obaveza zapravo smanjila bezbednost (noću).

glavonja3

@Loganovac

Moja preporuka za debljinu ruke i da se okrenece za 90 stepeni se odnosila na sijalice pozicije a ne glavne H4 sijalice.

Loganovac

Izvinjavam se, prevideo sam.  :c:

Međutim, poslužilo mi je kao dobar šlagvort da se malo hvalim...  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Citat: saša61beograd poslato 28.01.2013. - 19:05
Tačnije,trajnost im je duplo manja,a cena tri puta veća.

http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/automotive-lamps/automotive-cars/halogen-light/night-breaker-plus/index.jsp
http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/automotive-lamps/automotive-cars/halogen-light/osram-original-line/index.jsp

H4 varijante su pod sifrom 64193 za Osram Original line i Osram Ultralife odnosno 94193 za Osram Nightbreaker plus.

Pod "lifespan" u okviru "technical data" vidimo da je trajanje Nightbreakera 80/260 h, Original line je 300/1100 h, a Ultralife je 300/2000 h.

Problem je sto su "plus" verzija Nightbreakera, odnosno v2.0 Silverstara verzije sa znatno produzenim zivotom u odnosu na prvobitni Nightbreaker i Silverstar. Ko je sta kupio i stavio, ne znam.

Cak i ovako, trajanje standardne sijalice je 300/80=3.75 puta duze za dugo svetlo, i 1100/260=4,23 puta duze za kratko svetlo u odnosu na Nightbreaker+.

Kad je rec o Ultralife sijalici u odnosu na Nightbreaker+ dugo a svetlo je 300/80=3,75 puta, a kratko svetlo je 2000/260=7.69 puta trajnije.

Ultralife u odnosu na standardnu sijalicu ima isto trajanje dugog svetla i 2000/1100=1,8 puta duze trajanje kratkog svetla.

Cena Nightbreakera+ je, u zavisnosti od prodavnice do prodavnice, u odnosu na standardnu sijalicu, veca 2-4 puta, tako da sam malo preterao sa izjavom o ceni  :c: ali izjava o trajnosti definitivno stoji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Hvala na preciznoj informaciji.Ja sam se rukovodio jednostavnim grafičkim prikazom veka trajanja na pakovanju (ove "plus" sa dužim vekom).Cena im je u Merkatoru oko 950 din.

LeNgenda

Mislim da sam kod Markovica video Osram H4, verovatno klasicna, kao iz prve ugradnje i ako se dobro secam, cena je bila oko 280 dinara po komadu, znam da mi se ucinilo prilicno povoljno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

Znači ispada da sam se ja sad zaHebao :banghead: Nek traju kolko traju, a kad riknu, pozabaviću se opet čitanju foruma i izboru najbolje varijante.

P.S.
Keko hvala na detaljnom objašnjenju  :aplause:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

maestral5747

Citat: VeDuS poslato 28.01.2013. - 17:35
Potpisujem !
(Iz licnog iskustva) Posle stavio obicne OSRAM (day light) i ..... zaboravio na sijalice vec 28000 km.

Nove Nightbreaker + imaju puno dulje trajanje od običnih Nightbreaker. Dakle, potražiti one s oznakom ''+''. Običnih više i nema u zap. evropi, liferovali su ih na Balkan

Vihor

#338
nightbreaker + extra life time, 35m dalje svetlo, 10% belje svetlo, 60/55W, ali nigde ne piše UV stop, šta mislite, inače cena u Boru 1580 par.    :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Obzirom da su tri puta skuplje od običnih a da 100% manje traju, ništa ja tu ne bi diro.

saša61beograd

Dolazi sezona rupa na putevima,sad se isplate dobre sijalice!

Vihor

#341
Dok sam stigo do racunara, ja vec kupio i zamenio, da se vidi bolje vidi, razlika drasticna, bice i slike veceras, ali koliko ce da traju, videcemo, sutra stizu i ledice za poziciju pa cemo da vidimo kao ta celina izgleda,

evo slika

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Što nas pita šta mislimo?  :agr:

Vihor

pa reko dobicu odgovor brze, ali evo rezultata. a za misljenje, , i sad ga je lepo cuti bez obzira sto sam vec zavrsio rabotu
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Da sija, sija.
Da će kraće trajati, hoće.
Da vrede para, pa sad, da svetla ne moraju biti stalno upaljena, vredele bi.
Da si džabe postavio pitanje, jesi.
Da si završio rabotu, i to jesi.
Da ti želim da što duže traju, želim.
Sve u svemu  :ziveli: