Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Evo da javim, danas otišla i druga filipsova, znači svega par sati rada nakon prve, izgleda da je Keka upravu
Citat: Keka poslato 20.02.2012. - 12:57
Odmah zameni i desnu, ni ona nece jos dugo.
:c1:

Montirao sam  nove osram silverstar na obe pozicije, međutim ono što sam provalio dok sam skidao osramovu što mi je ostala iz prve ugradnje a koju sam ubacio kad je prva filipsova otišla, jeste da su iste tj. da u prvoj ugradnji fabrički se ugrađuje osram silverstar, barem je tako kod mog sandera bilo :to:

zac

I kod mene su fabricke Osram-ove.  :wave:

Goky

Posle dve i po godine i pređenih 25.000km pregorela sijalica kratkog svetla u levom faru.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Branislav-NIŠ

Nemogu da verujem,danas crkla H4 u desnom faru (night breaker) Osram.
Kupio sam nove pre 9 meseci u metrou(hteo i ja malo da se puvam).Placene oko 700 din. po komadu.
Izuzetno kratko trajale.Razocaran sam totalno !  :cry:

kiconix

Sta si ocekivao.
Utisci su uglavnom isti.
Stavi staru dobru obicnu Narvu ili Osram, i trajace ti negde oko 20-25000 km.

zac

... a mozda i duze. Meni, verovali ili ne i levom faru jos radi fabricka... oko 43 000 km. :too:

LeNgenda

#306
Citat: LeNgenda poslato 08.05.2011. - 14:24
U levom faru ostao Kinez, u desni stavljeno ovo iz priloga, ja bih rekao neki ceski derivat Philips-a, vrlo su slicne sijalice kada se stave jedna pored druge, detalji, dimenzije, sve... U kartonskoj kutujici, ali ima sundjerce preko stakla kao zastitu.

Jedna u far, jedna u rezervu, 180 dinara po komadu u radnji Autostart, na uglu Ace Joksimovica i Trgovacke u Zarkovu, u nizu radnji iza novog, malog staklenog trznog centra. Rade svaki dan do 22:00.

Vozim veceras, pa prenosim utiske.

EDIT:

Vrlo, vrlo solidno. Kinez u levom faru je malkice jaci od Ceha u desnom, inace osvetljavaju sasvim dobro i po sirini i po daljini. Ne impresioniraju, ali s obzirom na cenu ovog Ceha, verovatno cemo se druziti i dalje.

Godinu i po dana kasnije i oko 12.000-13.000 km kasnije, tj. sad na malo preko 25.000 km crkla Cehinja iz desnog fara, zamenjena istom takvom Cehinjom, Autolamp. Snop dobar, jacina svetla dobra, zamena trajala dva minuta, bez problema, crklo kratko svetlo.

Mislim da ih ima jos u Autostartu po ceno od oko 200 dinara za komad. Mislim da vrede tih para.

Sijalica iz malog AutoTec-ovog kompleta, tj. Kinez iz levog fara sljaka i dalje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ex-user

Posle (tacno) 15.000km otisla H4 u levom faru (fabricka, Philips). Zamenio lako uz pomoc tutorijala u ovoj temi  :aplause:
bla bla bla

jasho

Citat: jasho poslato 11.05.2012. - 21:19
Evo da javim, danas otišla i druga filipsova, znači svega par sati rada nakon prve, izgleda da je Keka upravu  :c1:

Montirao sam  nove osram silverstar na obe pozicije, međutim ono što sam provalio dok sam skidao osramovu što mi je ostala iz prve ugradnje a koju sam ubacio kad je prva filipsova otišla, jeste da su iste tj. da u prvoj ugradnji fabrički se ugrađuje osram silverstar, barem je tako kod mog sandera bilo :to:

Evo da dopunim temu tačno nakon 6 meseci ili oko 12000 km crkla desna Osram silverstar, sinoć me panduri zaustavili i upozorili ja na prvu pumpu i ubacuj rezervnu. Nekako mi i suviše malo izdržale!

Ima li neko nekakv predlog koji komplet sad da uzmem a da ne lupa po ušima i da ipak trake duže od 12 000 km, u prevodu jare i pare :kava:

kiconix

Osram ili Narva, h4 stop uv. Kostaju oko 250 din i traju duplo duze od silverstara.

Keka

#310
Traju mnoooogo duze od Silverstara. Meni onaj obicni Osram jos uvek sljaka, a ne mogu da se setim kad smo Kiconix i ja pocupali ksenone i vratili H4.

Edit: Nasao sam post, postavljene su 26.05.2011.

Ima i varijanta Long Life (ili Daylight), koje jos duze traju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Uzeo dve Narve od 250 din, videćemo kakve će biti.
Ono što mene neću reći nervira, to je da za  svog četverotočkaša tj.sebe kao vozača,, kupujemo nekakve sijalice koje su 30% ili 50% dužeg snopa, sa ovakvom ili onakvom bojom i koje su nekoliko puta skuplje, samo nisam siguran koliko je to navlakuša, a koliko realno?! :ces: :banghead:

Svarog

Pa sad... među pojedinim sijalicama ima razlike, nije da nije. Ali moje iskustvo mi govori da je dobrim delom to sve navlakuša. Ja sam letos dobio dve Osram Silverstar sijalice i odmah stavio u auto. Svetli to bolje od običnih Osram koje su bile fabrički ugrađene, ali ne mogu nikako da kažem da svetli 50% bolje, kao što je navedeno na njihovom sajtu.

peras

Nakon manje od 9 meseci izgorela je jedna OSRAM cool blue H4, ponovo vracene fabricke, nakon godinu dana crkle obe sijalice (izgleda  :crazy: ali istovremeno) prednje pozicije Osram xenon look, takodje vracene fabricke.

Vihor

sinoć sam primetio da mi jedna sijalička pozicije u faru kod akumulatora ne radi, muvao, zavlačio ruku ali nikako da skinem sijaličku, na kraju ostavio je tako ali sad me interesuje kako da zamenim istu, bas me nervira, ne mogu da skinem glupu sijaličku!!!, ima li neko iskustva ili neku sliku postupka zamene glupe pozicione sijaličke???


a da stavim tu ledicu?, tu ne treba nešto posebno a i duže će da traje, ova mi je trajala 3 god.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.