Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

VaskezNS

Citat: gile poslato 08.02.2012. - 06:44
Crkla leva H4 i pozicija  :banghead: Jutros u 6 sat na -10 menjao sijalicu ( zena nije smela da vozi bez levog fara ) Ove Narvine su se bolje pokazale od osramovih. Nekih 25000km su izdrzale. Ostaje mi jos poziciju da zamenim danas a kako nemam nemam pojima :place:

Pa ako si H4 zamenio bez većih problema, poziciju bi valjda trebao da zameniš još lakše. Ja sam nedavno menjao desnu, ubodna je. Nosač se zakrene za 90 stepeni i sve ide napolje. Vraćanje kontra postupak.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

gile

Napokon juce zamenih poziciju. Malo je nezgodno zavuci ruku pored akumulatora i sve na pipanje. Ali zahvaljujuci vasim savetima  kolege zamena je bila brza i uspesna.

david

Crkla mi je leva sijalica. Primetio sinoc. Danas moram da kupim i zamenim.

Keka

Odmah zameni i desnu, ni ona nece jos dugo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

#290
To sam i ja mislio pa me sad mrzi da idem ponovo. Uzeo Bosch 230din i zamenio. Riknula nakon 22000km.

Ayrton

To je dobra cena za Bosch! :to:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Meni je riknula desna prednja sijalica, pre 12 000km, leva je i dalje fabricka (nije pravilo da crkavaju jedna za drugom).  :D
Originalna je bila Osram-Germany, takvu istu sam ponovo stavio, kupljena u Auto-Miki u Zemunu, i kostala izmedju 250-300 din. 

shole

Danas,nakon 13000 km i 10 mjeseci,riknula prednja desna sijalica(oboreno svijetlo).Fabrički OSRAM zamijenjen NARVOM.Bilo malo problema pri skidanju konektora zbog cijevi klime.

vladimiris

Pre neki dan sam montirao osram najtbrejker i prva zapažanja su da daju zaista primetno belju svetlost.....na omotu piše 90 odsto...snop + 35, mada nisam previše oduševljen dužinom snopa, ili sam očekivao više... jedino sam sinoć na obrenovačkom putu, kada sam upalio duga svetla imao utisak kao da se upalila ulična rasveta...platio sam ih 1.500 din. pri montaži sam imao problema sa oprugom koja nikako nije htela na naiđe na novu sijalicu...jedva...

Keka

Jos da vidimo koliko ce da traju. Mada na sajtu sam video da se pojavila nova serija sa navodno duzim zivotnim vekom, sto im je bio veliki (i jedini) minus.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Taj najt brejker i ja sam razmisljao skoro da pazarim kad mi je crkla jedna ali ta cifra mi je velika, a i znam neke kojima je potrajala samo par meseci, a po jacini svetla su full...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Otišao philips na 60900 km, tj nakon 22000km, opet ista pozicija kod akumulatora :ces:, za prvu pomoć ubacio osram koja mi je već bila u kolima ali na drugoj poziciji.

Ayrton

Menjao sam pre neki dan sijalicu na jednom Jarisu (sistem je potpuno isti kao na Dačijama!).
Komšija je u rezervi imao sijalicu koja nije bila ispravna,pa sam mu ja dao moju iz kompleta.Juče kupih drugu,da je stavim u rezervu.
U pitanju je Narva,po ceni od 169 din.Firma "Altios d.o.o.",Kornelija Stankovića 19,Beograd (na Vračaru).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

Ja sam uzeo par Osram Silverstar u Kemoimpexu za 941 din, držim ih u gepeku, sad testiram koliko će da izdrži ova filipsova na levoj i onaj osram iz prve ugrdanje, koga sam skinuo kad sam filipsove montirao! :ces: :ne: