Potrošnja - Duster 1.6 16v

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Da si tako odma' napisao "uštedeli bismo" dva posta.  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod


Dejan11

meni se čini da je 9,2l /100km velika potrošnja za tu brzinu... svaki odlazak u Grčku pri tim brzinama ( uvek pun auto i ljudi i gepek ) mi je trošio od 7 - 7,5L. Prilikom jednom povratka koji se malo više otegao od 130-150km/h tek tad je potrošnja otišla na 9,0.

drzarkod

#33
Meni ni na 90 do 100 ne moze 7 do 7.5 l...prazan. Evo nikada nisam uspeo manju potrosnju od 7l da imam...nikada i kad sam ga stedio maximalno na otvorenim relacijama. Zato sam i ugadio tng..... :ces:Sve sam merio metodama od čepa do čepa.... :wink:

rookie

Citat: Dejan11 poslato 05.12.2014. - 14:39
meni se čini da je 9,2l /100km velika potrošnja za tu brzinu... svaki odlazak u Grčku pri tim brzinama ( uvek pun auto i ljudi i gepek ) mi je trošio od 7 - 7,5L. Prilikom jednom povratka koji se malo više otegao od 130-150km/h tek tad je potrošnja otišla na 9,0.

Ne zamjeri ali mislim da nisi tačno mjerio. Za ovo moje imam i .gpx fajlove (odakle se vidi i realna GPS brzina/prosjek) a i iskustveno mi je otprilike da je to realno. Autoput sam namjerno naveo jer mislim da manje utiče stil vožnje u odnou na neku magistralu koju svi različito vozimo.

Inače i taj prosjek brzine se jako teško može odrediti otprilike, osjećajem, najbolje nekim uređajem. Recimo, ovih 105kmh prosjeka sam bio siguran da će biti npr. 125kmh gledajući po brzinomjeru, ali... GPS ne laže.

Dejan11

ne zameram naravno,ali jesam merio tačno. nema greške. 4 puta sam išao za Grčku pa teško da sam 4 puta pogrešio ...
Vozim sa malom decom, gepek uvek pun pogotovo u povratku :) , nemam razloga da lažem ( iz mog džepa ide sve :( )

drzarkod

Ja ti verujem....više faktora utiče...  ostavi stila vožnje,  subjektivnog osećaja brzine i preciznosti brzinomera, itd....a nekad neki motori oko 5 do 10 posto manje troše...

booky011

Sad sam se vratio sa puta iz Subotice.
Ukupno 445 km .
Od toga samo 25 km gradske voznje. 210 km sam vozio pri przini 120-140kmh, a drugih 210km  pri brzini od 100-120kmh.
Ovo cudoviste je potrosilo 46.8 L   bmb 95 sipano na EKO pumpi.

Ja razumem da je verovatno losiji benzin u odnosu na zapad , ali sto je mnogo mnogo je !!!

Poredjenja radi, predjeni put  Chicago - Toronto - Chicago ( ukupno 1760 km) potrosio  136 L benzina sa SUV "NISSAN X-TRAIL" 2.4l motorom.
Prosecna brzina mi je bila 130kmh. Naglasavam bilo je tu i gradske voznje bar 50km.
Nissan je bar 600kg tezi od Dustera i naglasavam da je sa automatskim menjacem !

Ludilo ! :cekicem:

Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#39
Zasto mislite da je mnogo, moj Logan 1.4 trosi 8.5L pri 120kmh, a ipak je laksi, uze gume, nizi , aerodinamicniji...

jasho

Citat: booky011 poslato 10.03.2015. - 18:33
Sad sam se vratio sa puta iz Subotice.
Ukupno 445 km .
Od toga samo 25 km gradske voznje. 210 km sam vozio pri przini 120-140kmh, a drugih 210km  pri brzini od 100-120kmh.
Ovo cudoviste je potrosilo 46.8 L   bmb 95 sipano na EKO pumpi.

Ja razumem da je verovatno losiji benzin u odnosu na zapad , ali sto je mnogo mnogo je !!!

Poredjenja radi, predjeni put  Chicago - Toronto - Chicago ( ukupno 1760 km) potrosio  136 L benzina sa SUV "NISSAN X-TRAIL" 2.4l motorom.
Prosecna brzina mi je bila 130kmh. Naglasavam bilo je tu i gradske voznje bar 50km.
Nissan je bar 600kg tezi od Dustera i naglasavam da je sa automatskim menjacem !

Ludilo ! :cekicem:


10,5l na autoputu,  :ces: hm relativno ok za benzinac, možda bi mogao litru manje s obzirom da je 16v :ne:

ppejic

Ne možeš očekivati potrošnju kao leti... zimske temerpature, a ako je padala kiša/sneg ili bio mokar kolovoz... rezultati su očekivani.

Dejan11

evo opet mene... za Sretenje isao za Grcku. i po sipanom benzinu i po bordu i po racunicama,potrosnja bila okruglo 8l. u kolima troje odraslih,dvoje dece i naravno pun gepek u oba smera :)
Grdelica oko 80-100, auto put i makedonija 100-110, ponekad se ukocila noga pa je bilo i do 120-130...

Loganovac

To je to. Kakvih 10.5 L?

Inače Logan je aerodinamičan taman ko zamrzivač...  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.