Potrošnja - Duster 1.6 16v

prethodna tema - sledeća tema

booky011

moze samo ako cemo da svratimo do N.S i izmasakriramo neki rostilj , al` pod uslovom da ti ne dopadnemo profesionalnih saka surlologu nijedan ! :njanja:

Loganovac , hvala za poruku i info .
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

drzarkod

Slažem se kad se završi post....

Veterinar

Vraćamo se temi. O roštiljanju ćemo na drugom mestu.  :wave:

Damir Oravec

Citat: drzarkod poslato 11.03.2015. - 21:48
Uporedite bord kompjuter.... Rotirajte se do Subotice ima lepih salaša... Moze i uporedo....smislite već nešto.... Obojica ste komunikativni i pametni.

Mi se znamo?

Batocina-Beograd: 140 km/h vecim delom puta. Ispred zgrade 9.4 l/100. Beograd - Novi Sad 110-130 km/h, 8.6 l/100, Sabac-Beograd, sa 30 km magistralnog i ostatak AP - 110 km/h - 7.8 l/100. Beograd-Bar, 5.9 l - voznja po propisima +/- 20%. Negde na forumu je i slika.
Ovo su cifre sa borda, benzin je sipan na NIS-u. Benzin sa Slap i EKO pumpe, ne prija mom autu i potrosnja je veca.
Nekoliko meseci dok nije zamenjen step motor, potrosnje je bila za 2 -3l veca. Desavalo se da po gradu trosi 11.9l.


Loganovac

 :ha:  Ovo ne razumem - kako step motor može toliko da utiče na potrošnju?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Damir Oravec

Ni ja. Menjali su step motor i neke dihtunge, koji su bili izjedeni, pa je uvlacio vise vazduha/los vazduh. Posledica je bila veca potrosnja i broj obrtaja na leru, koji je skakao do 2200 obrtaja dok se ne zagreje. Kada je sve to izmenjano, potrosnja se vratila na staro, kao i ler gas.

ppejic

Citat: doravec poslato 12.03.2015. - 09:06
Batocina-Beograd: 140 km/h vecim delom puta. Ispred zgrade 9.4 l/100. Beograd - Novi Sad 110-130 km/h, 8.6 l/100, Sabac-Beograd, sa 30 km magistralnog i ostatak AP - 110 km/h - 7.8 l/100. Beograd-Bar, 5.9 l - voznja po propisima +/- 20%

Ovo veoma lepo opisuje zavisnot potrosnje od rezima voznje.

Highlander

Juče konačno probao auto na relaciji dužoj od 30 km. Vozio Njeguši-Trebinje-Njeguši, prije polaska resetovao "bord computer".
Vanjska temperatura od 6 do 14 C. U rezervoaru bmb 95. Gume Continental conti cross LX, naduvane na 2,2 bara (Preporučeno "na vratima" je 2,0 i u pravu su - na neravninama u krivinama sam osjećao da mi je "pozadina" malo "življa" nego što volim. Danas izduvao na 2,0 bara.) Dužina puta 198,1 km, prosječna brzina 44,1 km/h. Prosječna potrošnja 6,8 l/100km što me je potpuno oduševilo, jer apsolutno nisam vodio računa o potrošnji. Pola puta vozio do 60 km/h, ostatak između 70 i 100 km/h. U jednom kratkom periodu (3-4 km) i 120 km/h. Putnici dvoje odraslih i jedno dijete, sa minimalnim prtljagom. Auto u leru radio preko 20 minuta (2 prelaska granice u koloni ispred 3 i 7 auta, čekanje na naplatu putarine i čekanje na mjesto za parking u Trebinju - bio prelijep dan, u Trebinju krkljanac). Na putu od Trebinja prema granici držao od 70 do 90 km/h uz uzbrdicu od 8% na dužini od 3,5 km.
Kad sve saberem, kao neko ko je vozio Nivu, što se tiče potrošnje Dustera - odlično !  :hall: :hall: :hall:

Još da dodam, auto je novo - prešao sam 5.200 km.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

zac

 :aplause: Odlicna potrosnja, jos da si  vodio racuna, palo bi na 6 ili ispod... kao kod Logana..  :too:

drzarkod


booky011

Pazi ako ides peske onda ti je najminimalnija potrosnja.
Mozda 1 L vode na temperaturi od 30 stepeni  sa brzinom od 6 km na cas. :too:
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !

Highlander

Ma, da ! Ja sam najmanje kriv što su putevi po CG takvi kakvi su i što je jedini auto put kojim sam vozio u zadnjih 10 godina, onaj između Banja Luke i Gradiške.  :badmood: :badmood: :badmood:
I baš bih volio da vidim Schumachera koji bi sa Dusterom pičio 130 km/h na putu Meljine - Sitnica. Ili Kotor- Njeguši, svejedno...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Dejan11

Kad se nisam slogirao juce....bgd pancevo,sipao benzin na gaspromu i resetovao bord. Do panceva sa klimom,lagano...i ,bilo je 5.3 ali sam stao na semafor,pa dok sam upalio tel...

zac

Sta ti je tu cudno...moj stalno trosi toliko..  :ne:

kiconix