Ugradnja gasa Da ili Ne?

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Do treceg servisa si bacio jedan uredjaj, dok razmislis, jos jedan.
Tada se nece isplatiti.

zac

Kako bacio uredjaj do treceg servisa? Jel to znaci da je ugradio plin recimo na prvom servisu, da ne bi morao da plati naredna dva-tri servisa ili ne bi morao da ide na servis???  Ja sam mislio da i auto sa TNG-om mora da se redovno servisira. :ne:

kiconix

Cudo jedno.
Pa za 30kkm bi otplatio jedan uredjaj u razlici u ceni goriva.

david

Istu dilemu sam imao i sam, odustao sam od toga. Prelazim godisnje 10000km, kako idu cene gasa u odnosu na benzin biti ce manje od 50%. Usteda je na razlici cena do 40%. Posle imas i servis na 10000km pa stelovanje ventila, menjanje svecica, mislim sve je to nista tko prelazi 20000km ali ti je moje misljenje. Ode tu i do 10% benzina na potpalu i jos vucem rezervnu gumu po gepeku tako da sam ja odustao. Kad se otplati recimo na 15000km posle se vozis jeftinije samk sto ja nevolim ta creva i ostale stvari ispod haube ali mozda na kraju promenim misljenje i sam.

Loganovac

Na kraju neće biti ni benzina ni gasa, voziće se solarni i geotermalni automobili!  :woo-hoo:
Okolnost - kipuća voda, koja krompir omekša ali u kojoj jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Citat: david poslato 19.10.2012. - 00:45
Posle imas i servis na 10000km pa stelovanje ventila, menjanje svecica, mislim sve je to nista tko prelazi 20000km ali ti je moje misljenje. Ode tu i do 10% benzina na potpalu i jos vucem rezervnu gumu po gepeku tako da sam ja odustao. Kad se otplati recimo na 15000km posle se vozis jeftinije samk sto ja nevolim ta creva i ostale stvari ispod haube ali mozda na kraju promenim misljenje i sam.

Ovo bas i ne stoji. Ventile stelujes vozio na benzin ili na gas, zamena filtera za gas kosta koliko i zamena filtera za benzin, koji ces redje menjati, na potpalu ide benzin ali % zavisi od duzine relacije. Ko vozi na duge relacije, % je zanemarljiv, ko vozi na kratko, trosi vise benzina nego inace zato sto motor radi hladan. Rezervnu gumu ne moras da vuces po gepeku, ugradis klasicnu bocu, hala Bogu ima dovoljno prostora. Creva ispod haube se ne vide ako uredjaj instalira dobar majstor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Znam samo da se zaledim kada odem da sipam benzin za potpalu, i za 1000 dinara sipam 6 litara sa kojima bih mogao da pređem 60km po gradu. Sa druge strane, gas za 1000 dinkića, prelazim 120 km po gradu. Računica je prosta, nema tu nekog preteranog filozofiranja.  :hat:
I drink to make other people more interesting.

Aleks

Slazu nam se racunice!  :dobro:

david

To je neka moja gruba racunica a vozim sve lokal. Kratke relacije. Ponekad BG ili nesto kao Dacia piknik malo dalje. Jedva navucem 7-8000km i odem u Dalmaciju i nabijem tu 2000km. Sve u svemu meni je to uvek rezervna varijanta ali da moram svaki dan dalje npr kao kolege iz BG koje putuju za Pazovu na posao verovatno da bih ugradio.

saša61beograd

Citat: Sir Oliver poslato 19.10.2012. - 08:51
Računica je prosta, nema tu nekog preteranog filozofiranja.  :hat:
Dobra računica nikad nije prosta.A kvarovi TNG uređaja nekad mogu biti toliko složeni da prevazilaze automehaniku i postaju filozofija.


Keka

Valjda ona garancija sluzi necemu.

Usput, ako su kvarovi na TNG filozofija, onda treba pronaci majstora filozofa za TNG, a ne nekog drvosecu. Istom logikom su kvarovi na dizlu :mojeovce: po pitanju cena i opravki.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

#206
A metan? :ces: Još jeftinija vožnja.

Sir Oliver

Znaš kako, dosta je lakše ići negde automobilom nego pešice. Ali, zašto kupovati automobil kad postoji šansa da počne da se kvari.  :wink:
Što bi rekli, da znam da ću da padnem, ja bih seo.
Mislim da, mene bar, niko ne može da ubedi da nije isplativo voziti se na gas.
A filozofiranja je bilo, i vazda će biti... Naročito po forumima. :hat:
I drink to make other people more interesting.

Keka

Citat: ivan-bgd poslato 19.10.2012. - 14:30
A metan? :ces:Još jeftinija vožnja.

A ugradnja kosta ??? instalacija je teska ??? i pumpe su dostupne ???

Citat: Sir Oliver poslato 19.10.2012. - 14:34
A filozofiranja je bilo, i vazda će biti... Naročito po forumima. :hat:

:aplause:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Ugradnja i uređaj 1000€.A pumpa ima na Nbgd kod airport sitija.Boca koliko sam video iste veličine kao i za plin.Znam da ima varijanta i sa više manjih boca....Ko cirkuliše po gradu to je ok...e sad..za dalji put je malo problem.Valjda će i to da se omasovi.Sve u svemu jeftinije i od plina.Odoh u  :offtopic: