Koju Dačiju odabrati

prethodna tema - sledeća tema

Keka

U proseku 8 l plina na 100 km, plin je oko 47,5 din (cena varira po gradovima), znaci izadje 380 din na 100 km, a imas 10-25 KS vise u startu, manji trosak, duzi servisni interval, jeftiniji servis, itd itd.

Mada ja bih jako voleo da posedujem dci 85  :cool:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ne znam da li po Bg-u uspevaju napraviti 8 l prosek. Ako je tako, to je stvarno zavidno, a ako je to oko 10, onda je to priblizno kao kod mene, a svakako ne bih dobio nadimak da nemam dci-a. Slazem se sa nastavkom tvog odgovora. Dizelase nisam ranije vozio, Saxo mi je prvi. To je jedan truba-ruba motor koji se tako lepo vozi po uzbrdicama, da sam to sa Logijem samo jos bolje potvrdio. Znam da je ovo obradjeno u temi 1.6 vs. dci, ali morao sam da dopisem. Pozdrav!!! P.S. Sa dci 85 bi tvoj odgovor bio slican prethodnom, samo bi kod mene performanse bile bolje nego sto su sada.

david

Kad sam birao koju Daciu uzeti bilo je ovako, 1.4 bez Alu felni, o dizelu uopste nisam razmisljao dok sad nisam na forumu cuo za njega sve najbolje ali sad je gotovo i cekam 1.6 Laureate, kad sam u Julu dosao u salon nisam imao pojma da daju metalik gratis i 500e dole na popust tako da to nisam ocekivao i to mi je bilo onako kao da uzmem Laureate paket gratis kad vec skidaju 810e i ja narucim 1.6 L sa tim LP i dodjem kuci i javim bratu u HR a on pita za Alu felne a ja kao koji ce mi ovo ono sminka i tako ja pojedem govance i pogazim svoju rec i sutra zovnem da hocu te Alu felne i eto kao nema problema tako da mi javljaju posle 15 dana da mi se pomera isporuka za 20 dana zbog tih Alu felni a ja prodao kola jer po dogovoru sam trebao sad da ga vozim i tako sad sam pregoreo od cekanja pa mi forum dodje kao odusak... :fiju:

DarioGTI

kolko sad kostaju Dacia alu felge?

prije 2god su bile dosta skupe, a za te pare se vise isplati (estetski) uzeti neke druge alu felge(drugi proizvodac tipa OZ, momo, Mak....)jer se za iste pare dobiju estetski ljepse felge....

ali i fabricke su sasvim OK  :lux:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

david

Nisam niti ja hteo ja sam mislio kupiti naknadno pa npr na celicne staviti zimske gume a na Alu felne letnje jer ce to doci kod nas sa zapada samo je pitanje vremena ali nagovorise me djukele ja to od milja za ove moje najmilije...
Alu felne 339e...

Veterinar

Sve je pocelo Vihorovim pitanjem koju Daciju (dci) izabrati za priblizno 11000 evra. Nekad nije bilo dilema (kvadrilema), a sada... U broju Auto Bilda od 09.12.2009 predstavljeni su Dacijini modeli, neke njihove karakteristike i cene vozila i opreme. Studirao sam malo to sa zenicom i u svom slucaju postao neodlucniji.
  Zenama je izgleda auta bitan, moja je videla Stepway i sve ostalo vise nije bilo zanimljivo. Ja, sa druge strane, volim funkcionalnost, ali u poslednje vreme se okrecem za autima zbog njihovog izgleda, sto ranije nije bio slucaj. Shvatio sam da me uhvatila Dacia manija u pravom smislu, posto, ako se pojavi bilo koji drugi povoljan privlacan model, sva njegova poredjenja pravim samo sa - Dacijom. Volim da planiram, pa tako i kupovinu auta isplaniram tri godine unapred, pratim modele, izaberem "pravi", a onda se tri godine osmislja finansijski poduhvat. Tako je kod nas u kuci.
  Moj Logan je Preference dci u metalik sivoj boji, koji se 2006 isporucivao sa radiom, a nije imao ABS. Tada je placen 9340 evra, sada bi kostao oko 10050 evra. Ako bih uzeo verziju Laureat i paket sa klimom, to bi bilo blizu 11000 evra.
  Nakon Loggija, pojavio se isti u MCV formi. Kad sam ga video vec sam zamislio sta sve moze da se potrpa u prtljaznik od 700 litara. Logan ne moze (jos uvek) kod nas da se kupi sa dci motorom od 85 ks, a MCV sa Ambiance opremom i tim motoricem kosta oko 12100 evra. Motor dci sa 68 ks je dobar, ali bi MCV-u bolje pristajao jaci. Dodatna oprema bi bila (finansijski) preveliki zalogaj, a ni osnovna verzija nije predaleko od toga.
  Ipak, godinu dana sam mastao o MCV-u. Sve osmislio (zamalo isekao i sundjere koji ce sluziti kao lezaji, kad krenemo na piknike..., pa se pokvari vreme..., a mi oborimo zadnja sedista..., kapi kise lupkaju po krovu...) i pojavio se Sandero. Tada se promenio moj "model ponasanja". Sandero se isporucuje sa dci-jem od 85 ks i to mi je odjednom postalo bitno, mada nisam neko ko se juri "po semaforima" niti je taj auto za to. U Laureat opremi ima i jastuk za suvozaca, zadnja klupa je deljiva... Voleo bih vise da je rezervni tocak u prtljazniku, mada je problem na putovanjima vaditi stvari u slucaju nezgode (pogotovo pri losem vremenu), pa ne smatram ovo losim resenjem, samo sam se nekako uvek vise prljao menjajuci tocak kada je rezervni bio ispod auta.
Ako bih birao Ambiance opremu i uzeo Ambiance Plus opremu, metalik boju i jos neke (korisnije) opcije, taj bi model bio oko 11000 evra.  Posto u svom autu nemam klimu, zamislio sam nas (moju porodicu) kako lezerno putujemo negde po brdima, napokon imamo klimu, motoric (posto je jaci) to ne oseti... ... i tada se pojavio Stepway.
  Moja zenica je videla Stepway u reportazi SAT-a i zaljubila se u isti. Ja sam malo odolevao, dok ga nisam video u gradu u crvenoj boji (u Pancevu sam juce u roku od pola sata video tri Stepwaya (!?)). O mom starom "modelu ponasanja" nema vise ni govora. Svidjaju mi se alu-felne (sto ne odgovara mozda mojim offroad izletima), znam da cu otplakati zamenu guma (ipak su 16-ice u pitanju), nema motora od 85 ks (sto sad odjednom uopste nije bitno), mozda cu ga cak teze prodati nego Loggija (sto trenutno zvuci neverovatno, a vreme ce pokazati...). Uz opciju koja ukljucuje klimu, muziku, podizace, jastuk za suvozaca, cena oko 11200 evra. Mi smo ga porodicno vec prekrstili iz Stepway u "Dumbarajko", sto samo govori u prilog tome da je odluka o njegovoj kupovini vrlo moguca.
  Nije bas da ne mogu da spavam zbog svega ovoga, ali da sam postao Dacija fan, postao sam. Sad sam video koliko toga sam ispisao. Mozda je to neke umorilo, koji su uspeli ovo da procitaju do kraja, ali ja se samo pokusavam poveriti nekome, da mi bude malo lakse, a kome drugom da se poveravam, nego - istomisljenicima (O.K., ne morate da budete bas 100 % istomisljenici  :friends:).

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Munze


david

Sta da ti kazem nego da si se bas potrudio. Menjao si misljenja ali to je sve ok. Ja i sad razmisljam mogao sam dci a mozda i karavana a za drugo se ne razmisljam. Svakako planiram da ga vozim 6 godina a posle cu neki novi model Logana ph5  i slicno, mozda dci a verovatno karavan na kraju krajeva teram dalje nemoram da menjam. Ma Loggy je munze konza alal vera...


Keka

Mozda je  :offtopic: ali ja bih za 12.000 ipak uzeo Chevrolet Cruze LS ili Megan Ph2 limuzinu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic


Deda

...bem ti zivot!!!
Danas me vozio Vihor njegovim dizelasom sa posla do kuce..
Dobro je, samo 11, 12 km, inace bih se rasplakao, bacio sa mosta ili slicno...
Njegov dizel je baba roga za moj 1.4 benzinac...
Kada bih sada birao, dvojbe ne bi bilo.
Uzgred, njegov auto ima prelepe detalje u sebi i na sebi za razliku od mog. Jes moj stariji , ali me odusevila dvojka, pa jos dizel...

Ljudi, nema razmisljanja, dizel je super, motor se ne cuje a truje kako ide !!! BABA ROGA !!!

mladen895

Posto su one dizne za dizela? :wink:
Kad se mora,sve  je tesko.

kiconix