TCe motori u Dačijama

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Apsolutno.
Valjda su i oni u Renou nešto naučili tokom ovih godina.
Uostalom, 100000 je garancija.

asimic

Evo ja sam danas probao Sandero sa TCe 90. Dacia karavan je bio kod nas pa sam to iskoristio da napravim probnu vožnju. Baš sam tražio ovaj model zbog motora. Utisci posle kraće vožnje su pozitivni. Odziv je odličan i lepo ide. Probao sam i sa isključenom i sa uključenom klimom i meni se čini kao da ima više snage nego npr. što je bio osećaj za 1.4 motor koji sam imao u Fabiji ranije. Doduše nije isto jer je ono bio karavan ali ipak razlika po zapremini je velika.
Ne znam tehničke detalje i nisam stručnjak za motore ali npr. turbo mu radi mirno. Nema onakav udar kao kod starijih turba koje sam vozio.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee

Uh bre, pravite mi zazubice  :aaaa:

vujanovgoran

#139

Da sam na tvom mestu, ujutru bih odma u najblizi auto salon  :hihi1:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

saša61beograd

Na Škodi koju vozi moj kum,sa 1,2 tsi motorom zamenjen je lanac (verovatno i lančanici) posle 45.000km.O trošku fabrike,auto je izašao iz garancije.Novije verzije imaju zupčasti.Isto je kod Fordovog Eco-bust od 1000ccm;posle prvih serija lanac je zamenjen zupčastim kaišem.
Pretpostavka:Renoov Tce ima bolji lanac ili će i oni uskoro da pređu na zupčasti.Ostajem zagrejan za Tce,ali svakako tek za 2-3 godine.
Ps.Lanac na klasičnim automobilima iz sedamdestih i osamdesetih trajao je nekoliko stotina hiljada km.A legendarno nekvalitetan lanac na mom Yugu 45 zamenjen je tek na 115.000km.

Loganovac

Da si ga vozio kao što smo mi onog TCe, ne bi ni pola od toga izdržao...  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miskec_ns

Evo da i ja prenesem nekakva iskustva sa TCe-om! Prešao sam 300 km sa njim i mogu reći da lepo vuče, još uvek ne preterujem sa obrtajima tj. ne idem na više od 3000 pošto je motor nov, prešao 300 km! Pošto sam vozio i starog stepway-a sa 1.6 motorom mogu reći da ovaj novi ide kao munja naspram njega! Što se tiče potrošnje trenutno mi pokazuje na bordu 6.8 ali videćemo! S obzirom da mi je stara Xsara 1.8 trošila 10l nisam baš najmerodavniji za govoriti o potrošnji jer mi je i ovo super! :D Pozdrav!

Zee

Samo pisi i izvestavaj, sve nas interesuje  :) :wave:

vujanovgoran

Samo napred i izvestavaj, potrosnja bi trebalo da opadne za skoro litar u nekom narednom periodu posle par hiljada km.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

DrJekyll

Ufff...još godinu dana pa ću i ja verovatno u salon po 0.9 TCe :lux:
Za sada mogu samo da maštarim o njemu, ali ako tašta bude pazarila Sandera u narednih par meseci, eto mene na sledećem okupljanju sa njim :cool:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Ko hoce TCe, mora da pozuri u salon, kad prodaju vozila sa zaliha, nece ih ponovo uvoziti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac


mladja73

Verovatno iz istog razloga zasto npr. u Hrvatskoj ne uvoze Logana.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

Prodavci automobila nisu u poziciji da diktiraju uslove.Ako postoji potražnja i homologacija ima da ga uvoze i tačka!