Dacia Sandero II

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 :bonk: pa kud baš na engleskom a tako važan tekst :c: :wave:?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

brave


Keka

Svratim ja danas u prodajni salon Dacie u NS. Bilo mi usput, rekoh da vidim nove modele, boje....

Doceka me "ljubazni" prodavac sa rukama prekrstenim na grudima i ponasanjem kao da sam dosao da mu uzmem bar jedan bubreg. Bas me cudi zasto prodaja ide lose.

Nepoznavanje materije od strane doticnog prodavca mi je bilo prilicno iritantno, a kulminiralo je kada sam pitao za test voznju modela sa 0,9 TCe motorom, na sta mi je gospodin prodavac pokazao prstom kroz izlog napolje na plavi Sandero i rekao "to bi bilo to".

Dobro, nisam corav, preko pola soferke ima natpis koji je model, nivo opreme i cena. Nego, kad to moze da se proba? E....morate da se prijavite.......onda mi je pukao film. Dosao sam da ti dam 10k evra za gomilu plastike, a ti me kecas u mozak.

Elem....sto se modela tice, spreda i pozadi lepo izgleda, sa strane nis' posebno, iznutra i spolja Ambiance nivo opreme je blaga katastrofa, dok je Laureat mnogo bolji, ali i skuplji. Od boja po ukusu su mi crna, svetlo siva i bez, dok je ona plava nekako odbojna uzivo. Cak na jednom izlozenom modelu sam video radio, zvuci pristojno. O MediaNav mozemo samo da gledamo u pasulj.

Dosao sam kuci sa dva gorka ukusa u ustima: jedan od prodajno-servisne mreze, drugi od samih automobila....ocekivao sam vise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Koliko znam u Srbiji su svugde cene iste, moguce je iskamciti samo neki poklon (patosnice, set obavezne opreme i sl.), bar je tako bilo kada sam kupovao Logana. U Sekulicu, Formuli 9 Zrenjanin, AK Kompresor, Raketa Cacak i jos poneki, svi su imali iste cene, ali sam u Formuli 9 dobio presvlake i patosnice.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

kapsid

#305
Citat: Keka poslato 11.03.2013. - 18:31
Dosao sam kuci sa dva gorka ukusa u ustima: jedan od prodajno-servisne mreze, drugi od samih automobila....ocekivao sam vise.

Takav sam i ja osjećaj imao kad je novi Sandero u pitanju  :badmood:, za razliku od logana  :respect:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

ppejic

 :respect: more da mi je para... bas bi se zasladio jedim (Sanderom) sto je vama ostavio gorak ukus u ustima. Moze i MCV, ne pravim pitanje.

saša61beograd

Po malo razumem prodavce u salonu;mnogo sveta je ušlo da gleda i pipka,a malo se kupuje,a od pipanja i lepih želja leba nema.

Tale

Ali njegov posao je da bude ljubazan i da mušteriju uputi i objasni joj sve moguće. Za njega je svako mušterija jer on ne može da zna ko će kupiti auto, a ko neće. U inostranstvu se za nedostatak smješka na licu pri komunikaciji sa mušterijom dobija otkaz.

Jedino se kod nas mrzovoljno ide na posao, a svi bi da imaju para ko blata.

ppejic

#309
Da napravimo temu, gde cemo da lakujemo i dislakujemo salone-prodavce,pa da znamo sta izbegavati, a gde otici?

Ali kakve veze ovo sve ima sa Sanderom 2013., slatko gorko, lubazno, kiselo, mrzovoljno, blato...?

kiconix

I ima i nema.
Gde ćeš kupiti novi Sandero nego u ovlašćenoj radnji.
Imamo već neke predstavljene servise i dilerske kuće.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?board=43.0
Ne bi bilo loše da se spisak malo obnovi.
Novi modeli, nova iskustva, pišite.

ivan-bgd

Zvao da pitam za novog sandera 1.2 16v od 7990,00e
1.doplata za radio 310e
2.doplata za boju metalik 400e, al ne znam koliko je za akrilnu doplata(imaju samo belu i teget za tu cenu i svaka druga se doplaćuje)
3.doplata za rezervni točak 50e
4.obavezno kasko za prvu godinu 210e
5.uz učešće od 5000e dacia finansiranje 82 evra mesečno rata(čista rata bez ovih doplata)
6.to mu dođe 8560 ako hoćete muziku,belu boju,kasko mora,i rez.točak
7.ako nećete onda 8200 + neka muzika druga pa ko voli nek izvoli......

LeNgenda

Cekaj, ko to kaze da je kasko obavezan, ti, uvoznik ili banka?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ivan-bgd

Hit auto mi kaže.Njih sam zvao.Obavezan je prvu godinu.A ko je njima rekao ne znam.Možda je i njihova odluka.Što se banke tiče ne znam dal' ona ima veze sa finansiranjem ili je to direktno ''dacia režija'' :ne:

speedo

Dacia ili Renault finansiranje, kako oni to zovu, zapravo je kreditni ili leasing aranžman sa određenom bankom. U BiH je to bila UniCredit banka jer je i moj Sandero kupljen kroz taj njihov sistem finansiranja. Kapiram da je u tom slučaju obavezan taj kasko, ovako za keš ne vjerujem.