All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Znači Die Beste je drugoplasirana...    :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Наиђох случајно на ово, није лоша понуда, у Метроу, траје до 23.


dekiv68

odlična cena za all season

Keka

I nije nesto super povoljno, pogotovo sto za Metro treba kartica itd itd. Ima i jeftinije.

https://www.internet-prodaja-guma.com/orium-185-65-r15-all-season-92v-xl-476811.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Za Metro ne treba kartica vec godinama.

Lazar@


Andrix

Kada bi i kod nas ovo odradili, samo sa budzetskim gumama, gde bi bila i Tigrusa...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

#637
Sasvim slucajno reklama za goodyear na test vozilu i na kraju najbolja (opet sasvim slucajno) goodyear.  :whistling:

Veterinar

Što se tiče internet prodaje guma, malo sam se opekao. Pazario sam preko autogume.rs. Njihove instrukcije su bile da porucim gume (ne ja, moja firma), da platim robu i dostavu kad stigne, a da oni  kroz nekoliko dana šalju poštom gotovinski račun. Nažalost i nakon dva i po meseca i nekoliko zvanja telefonom taj račun nisam uspeo da dobijem, tako da sam nešto što je za firmu platio sopstvenim novcem. Prezivecu, ali je za nauk.

Keka

#639
Jos malo svezih testova za 2020:

https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2020-205-55-r-16-18372699.html

Nije testiran Tigar i derivati, ali jesu srednje pozicionirani brendovi BF Goodrich i Kleber.

BF Goodrich i Kleber su u sustini ista guma sa drugacijim nazivom, i nisu iste kao Tigar sa svojim derivatima. Rangirane su u sredini na osnovu cega mozemo zakljuciti da je Tigar pri dnu tabele.

Ipak razlika u ceni je enormna, u dimenziji 185/60R15 ili 185/65R15 Tigar je oko 5.000, srednja klasa oko 7.000, a premium oko 9.000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Sve prikazane gume imaju vrlo sličan osnovni dezen,"riblja kost".Bar u tome Tigar/Riken/Taurus prati svetski trend.To je moderna guma kojoj je u finesama nešto uštinuto da bi se cenovno i po karakteristikama precizno pozicionirala tamo gde je korporacija zamislila.Isti princip po kome Reno razdvaja Sandera od Klia.Meni je to dovoljno da me pristojno posluži (i Tigar i Sandero u odnosu na skuplju konkurenciju).

Andrix

#641

+1  :to:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Dezen je lako kopirati i ne košta ništa. Ono što dobru gumu razkikuje od loše ne vidi se na slikama a košta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

E Loganovac, svaka ti čast.
:offtopic: Ja šahtove proizvodim 23 godine. Svake godine, u prosjeku, se pojave 4 firme koje kopiraju dizajn šahta ali brzo odustanu jer nemogu kopirati proces proizvodnje i iskoristivost materijala od 99, 7 %.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Ne verujem da je tu neko nekoga kopirao jer baš sve gume na testu imaju sličan osnovni dezen.Verovatno je to neko najbolje osnovno rešenje za allseasion.Detalji i smeša su već druga stvar.Koliko se sećam,GoodYear već desetak godina ima taj dezen,ali ne verujem da su ga Michelin ili Continental direktno kopirali nego je to logično rešenje koje se nametnulo.
U svakom slučaju,imamo domaći proizvod koji izgledom prati trend,košta malo i ne verujem da je katastrofalno loš,jer svi znamo iz koje je fabrike (Michelin,Pirot !).Svakao očekujem da je bolji od 15 godina stare konstrukcije Save Adapto.
Nadam se da će do sledeće godine početi da rade i gume serije "70",a ako ne,onda verovatno kupujem 185/65 14.