Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

roolet

I ja predlazem da izbegne kartonske zvucnike, jer ce brzo da povuku vlagu. Ja sam fabricke u loganu zamenio 17-cama pioneer, pravo da vam kazem mala je ili nikakva razlika. Jedino je malo bolja situacija zbog satelita koje sam stavio gore kod retrovizora (elektricni, bez rucice). pozz

trajce

@Max28
pogedaj ovo moje, http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=400.420 zvucnici su kupljeni polovni, mogu da se nadju za oko 20 - 25e, daju dobar zvuk, narocito prednji 1703 i nisu kartonski. Mislim da se neces pokajati ako stavis ovo.

Lazar@

Kakvi su zvucnici u Stepway II?
Vidim ima na ebay.de  dosta dobrih zvucnika sa adapterima 17cm na rupu od 13 i sa dzekom za fabricku instalaciju za ovaj novi stepway...Moze li to da se upasuje u "stari" model?

Lazar@

#483
Kupio Pioneer komponentne zvucnike za naprijed,40w osjetljivost 90db


i kupio plejer




Za sad samo ugradio radio i premontirao zvucnike naprijed, sjutra treba da razvucem kablove za zadnje zvucnike i da ugradim ove sto su bili naprijed fabricki ali mogu reci da opet uopste nisam zadovoljan...
Fabricki blaupunkt je cudo, tezi je 3 puta i ima mnogo vise snage...Zvucnici su 40w, trebalo bi da su makar duplo jaci od fabrickih a rade gore od njih...Izgleda da cu morati da uzimam neko cetvorokanalno pojacalo  jer je ovaj plejer shit  :cekicem:


zna li neko kako se skidaju plastike sa A stubova?(onih kod sofersajbne)
jer hocu na njih da zakacim visokotonce

Loganovac

Tu smo stvar odavno sažvakali do detalja - mogu da budu 5 puta jači, to ne znači da će se jače čuti. koliko će se jako čuti zavisi od njihove efikasnosti (dB/W). Ako piše da su 90dB/W verovatno se čuju slabije od fabričkih.

Plastike sa A stubova skidaju se lako da lakše ne može biti - malo razgrneš kedere I povučeš ih prstima ka sebi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Danas sam se igrao malo sa stelovanjem i sad to zvuci solidno  :whistling: Najvecu razliku su napravili visokotonci, koji su sad montirani na A stubovima, pa zvuk ispuni citav auto  :to:
Zvucnici su dosta jaci, a nisu pretjerano osjetljivi pa radio pocne da posustaje mnogo prije nego zvucnici,ne moze da izbaci dovoljno cist signal...Mislim da je ovaj radio nesto oko 4x22w rms, a od toga je nekih 15w bez distorzije
Zadnje zvucnike nisam ugradio, jer nisam imao zivaca da skidam tapacire sa vrata i da skidam plastike sa B stubova(one kod siceva,ispod pojaseva sto dodju) da bih razvukao kablove...Tako da ce to da saceka jos koji mjesec, dok ne uzmem neko pojacalo pa da to svira kako treba...


Ali najveci faktor imaju tapaciri vrata koji su katastrofa losi i vibriraju i ispustaju razne zvukove,kao da sam zvucnike stavio u plasticne boce...a materijal za zvucnu izolaciju samo prednjih vrata kosta 60tak eura  :fiju: :fiju:

speedo

Ne moraš da skidaš tapacirung da bi stavio zadnje zvučnike, žice se provuku kuda i ona za centralno zaključavanje.

Lazar@

#487
evo mali follow up
Ubacio sam pozadi woofer SAL 12' sa bass reflex kutijom
(slika s neta, ovaj model)

Radio podrzava direct sub drive, izlazi za zadnje zvucnike se bridzuju i radio izbaca 70w rms za subwoofer...
Na ove prednje pioneer zvucnike sam udario high pass filter na 125hz/-12db  i stvarno zvuci pristojno(i na vuferu je obrnuta faza direktno sa radia, jer iz nekog razloga zvuci mnogo bolje)...tapaciri od vrata vise ne landaraju i skripucu,a sal iz gepeka dodaje taman finu kolicinu basa i zvuci prilicno dobro izbalansirano  :whistling:

sledeca investicija je definitivno neko pojacalo,ali ne za zvucnike u vratima kako sam prvenstveno planirao nego za woofer :)
ali opet,necu nista preglasno i glomazno, vidio sam na kupujem prodajem veoma lijepo old skul harman kardon dvokanalno koje u bridzu daje stotinjak vati rms




Lazar@

Kupio pojacalo  :D

Soundwave b400, znam samo da je njemac i da je tesko 6kg, nigdje na netu ne mogu da nadjem specifikacije  :glare:
Na njemu pise da je 2x200 ili 1x400w

Zanemarite haos u test prostoriji  :bonk:
Spojio sam ga na napajanje od kompa i na zvucne kutije od 100w 8 oma i odusevljen sam zvukom i snagom...Gain pojacala na 0(znaci najmanje sto moze da se smanji), i volume na laptopu na 20% i citava soba je ispunjena zvukom  :fiju:
Samo me strah da ne bude preglasno kad se bridzuje za wofer(mada vidim da na radiju subwoofer control moze da ide od -12 do +12db a obicno stoji na 0)  :hihi1:


Ostalo jos samo da kupim kablove i osigurace, jer cu morati sam da ih pravim(nema niko da prodaje onaj kit za povezivanje pojacala a jedina normalna hifi radnja se zatvorila)


staracstol

Ti kablovi u setu obicno nisu ni za onu stvar. Ionako ves ih bolje napraviti sam. Koliko A je osigurac na njemu?

trajce

Da si blize napravili bi nesto, moj brat ima nesto od toga u ponudi...

Lazar@

#492
Ugradio pojacalo  :dobro:
Kablove sam stavio 8 kvadrata(na krajeve kablova sam stavio one "stopice" sto se sarafe na terminale, njih sam zalemio pa krimpovao pa preko toga termoskupljajuci buzir), plus sa akumulatora a masu sam zasarafio u gepek ispod jedne one "zakacke" metalne(one 4 sto dodju u gepeku, da se sveze nesto ako se kotrlja)
Zvuci fenomenalno s obzirom da je ovo jedan niskobudzetni sistem, radio je nov 50e,zvucnici novi 25,pojacalo 30+kablovi 15e i woofer sam vec imao(mada je i on 30-40e nov)
Moze da lupa toliko jako da se lim na C stubovima karoserije ponasa kao membrana...Mada ne volim toliko basa, gain na pojacalu sam stavio na 3/5 i na radiu smanjio subwoofer na -6
Kasnije cu postaviti neke slike a mozda i video

Za sad imam jedan mali problemcic, a to je da mi blijedo svijetli protect lampica na pojacalu...Ono radi normalno, ne prekida ne grije se
Jedino sto mi pada na pamet je da je losa masa, tj nisam strugao boju ispod sarafa na kojem sam masu zasarafiio


Neko je pitao za osigurac, pojacalo je dvokanalno i ima 2 osiguraca po 30 ampera...Koliko je W prave snage ne znam, nigdje podatak ne mogu da nadjem ali snage ima u zalihama

trajce

Pozdrav Lazare,
Imas li osigurac koji se postavlja na glavnom "+" kablu za pojacalo? Nisam citao sve od pocetka pa sam mozda nesto propustio... 

lakistrike95

Da li neko zna oznaku radija koji ide u duster, evo slike. :)