Sandero vs Punto

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Prva ljubav zaborava nema! Volim Fiatove male zvrkove i tačka  :lale:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sanderoman

Citat: Veterinar poslato 20.09.2010. - 16:54
Pre nekoliko dana vozen sam u Puntu Classic. Auto je star tri godine, presao je 40000, ima punu opremu, nosace na krovu, kandzu, dobru muziku. Platila ga gospodja 4000 evra, od prvog vlasnika kupljen. Auto je dobar. Zapanjen sam bio kada je zena krenula na uzbrdici, nakon samo par metara ubacila u drugu (u medjuvremenu auto je izgubio na brzini, pa je skoro stao), nakon cega je auto povukao bolje nego sto bi moj. Nisam mislio sa cu ikad ovo napisati.
Dodjite, padnite mi na gruuuudi!  :lux:Punto je bombona od auta, ako treba da napisem na tabli sto puta samo recite.
Citat: Loganovac poslato 20.09.2010. - 17:31
Prva ljubav zaborava nema! Volim Fiatove male zvrkove i tačka  :lale:
Slican slucaj, Tipo je nekada u meni izazivao odredjene intrapsihicke konflikte koji su kasnije bili uspesno razreseni (domogao sam se jednog sa dve bregaste :woo-hoo:).

Veterinar

"Sedici valvole" me odusevljavao.  :offtopic:

sanderoman


Veterinar

Danas probao Punto. Jaaaako tih, noga zapinje mnogo iznad pedale kvacila pri pustanju pedale, dodatno se placa kljuc rezervoara goriva (!?). Ne brinite, probao sam tudji auto.

Loganovac

Pretpostavljam da Punto nije išao na naftu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Mozda je off, ali procitao sam da taj Zastavin Punto sa fabrickim gasom ima odredjene dorade u odnosu na benzinski model, pre svega drugaciju glavu motora i ventile, da bi bolje podneo gas. Verovatno su to delovi koji trpe najvece opterecenje.
Pitanje je da li i Dacija to radi na svojim modelima sa fabricki ugradjenim gasom...

Veterinar

#67
Citat: Loganovac poslato 07.10.2010. - 06:07
Pretpostavljam da Punto nije išao na naftu?

1.2
Posto planiram da se zadrzim na Forumu, a auto nece prelaziti puno kilometara godisnje, ukoliko tema ne bude zakljucana, za dvanaestak godina cu napisati kako isti auto deluje nakon 100.000 km. Prvi utisak je dobar. Losi utisci su utisci vlasnice vezani za nabavku, a to je npr. dodatno placanje kljuca za cep rezervoara, dodatno placanje oko 100 evra za transport vozila (!?, tako sam shvatio, a pitanje ponovio dva-tri puta), uz auto se dobija bicikl, ali ga nema na lageru itd. Verovatno bih se navikao na kacenje nogom iznad pedale kvacila, ali mi je to bio problem.

Loganovac

Ne razumem, pretpostavio sam da si vozio benzinca kad kažeš da je tih, a ti...  :ces:
Dizeli već nisu toliko tihi, a ti si navikao na DCi motor.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Citat: silent poslato 07.10.2010. - 09:16
Pitanje je da li i Dacija to radi na svojim modelima sa fabricki ugradjenim gasom...

Radi. :aplause:

Samo što kod nas nema da se pazari taj model.  :ranting:

Veterinar

@ Loganovac : Benzinac. Napisao sam "1.2" u proslom postu. Ne salim se kad pisem da sam mislio da se auto ugasio, pa sam bacio pogled na obrtaje...

neskafa

Citat: Veterinar poslato 07.10.2010. - 12:27
npr. dodatno placanje kljuca za cep rezervoara

Mislim da se dodatno placa cep koji moze da se zakljuca tj ne kupuje se samo kjuc
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Veterinar

Verovatno, ne znam detalje. Vlasnica mi je rekla samo da je dodatno platila mogucnost da zakljuca rezervoar. Sad sam se setio da mi se nije dopalo sto sa Loganom nisam dobio dva kljuca za centralno daljinsko...

krle

Citat: silent poslato 07.10.2010. - 09:16

Pitanje je da li i Dacija to radi na svojim modelima sa fabricki ugradjenim gasom...

Radi.

DrJekyll

 :offtopic:
Citat: Loganovac poslato 20.09.2010. - 06:07
Optimizam zrači kao majsko sunce...

Dakle, pored Raje ima još jedan brži od mene  :ha:
Citat: Raja poslato 20.09.2010. - 08:59
Mali Keka je najbrži i ja mu skidam kapu. :)

E pa nije vise  :lau:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...