TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Ja nisam primetio povecanu potrosnju. Sve po gradu meni ide oko 10-ke, Sada mi prosek ispod 10 + klima u fulu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

K4M, 13 litara plina, rekordno.

Vožnja kombinovanog tipa, ali unutar gradskih zidina, klima 100%, vrućina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Toliko. Kratke relacije, čekanje u kolima, klima sve vreme uključena...
Okolnost - kipuća voda, koja krompir omekša ali u kojoj jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljuba82

Da prijavim i ja rekord za ovih 12 godina. Nikad nije bilo ovako 1.6 8v.

13+ l plina, ali doduše auto-put pri 4000 rpm const pod klimom. Inače ta šesta brzina je bukvalno jedino što meni subjektivno fali na tom autu. Vidim da su posle ubacili šestostepeni manuelac, ali na ovim malolitražnim motorima...


Onda posle pun rezervoar na magistralnom putu, takođe klima const, oko 10 l. U sličnim okolnostima mi je ugl 8-8.5 l. Dakle ili se sa mojim autom nešto dešava (što nije uopšte isključeno) ili se nešto mulja...

Ljuba82

Da, da, na 4000 rpm je 130 km/h za tog 1.6 atmosferca. Terao sam ga i na više u danu kad sam morao da pređem 1000 km pre par godina, nije prijatno, ali dobro, nisu to tako česte situacije. Na zvučnu izolaciju i ne možemo kolektivno da se žalimo ako se uzme nabavna cena, ali cenim da bi se i to donekle rešilo tom šestom brzinom, bar za auto-put?

Malo skrećem sa teme, ozbiljno sam razmišljao o Dusteru 2 dok cene nisu odletele u nebo i to isključivo sa starim atmo-motorom koji fino podnosi plin. Svi ti atmosferci su se proizvodili recimo od 2018-2020. i imali su 5 brzina. Čini mi se da su posle ubacili šestu, ali uparili sa malolitražnim turbo motorima.

Kako god, akcenat je na potrošnji, bilo je leta i klime i auto-puteva i ranije i da, znao je da stuče 11, 11.5, možda jednom 12 u sličnim uslovima, 13+ nikad. Grad celu deceniju 10l i zimi i leti + benz, otvoreno oko 8, 8.5. Dakle, sve varijable su skočile za ≈ 2l.

Veterinar

Jogger je presao prethodnih dana 1715km, sve na plin (postoji poseban brojač kilometraze za rad na benzin). Utroseno je 178 litara plina. Displej pokazuje 10.8, racunica kaze 10.4 na 100km.
 Najvecim delom autoput, maksimalno dozvoljenim brzinama, klima ukljucena gotovo uvek, oko dva sata rada u mestu, krovni kofer montiran, putnici i teret ukupno mase oko 400kg. Iako je to nesto visi prosek nego pre, zadovoljan sam.

Andrix

6.ta brzina je spas. Presek - od cepa do cepa - full grad full klima po bordu potrosnja 10, po racunici 9.2. drago mi je sto bord pokazuje vise sto je obicno obrnut slucaj.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

slavko_bgd

Posle proseka od 8,4L/100km tokom godišnjeg odmora, sada po gradu nakon 2 sipanja potrošnja zakucana na 10.6 . 
Gledam svoje podatke iz Jula i Augusta 2023, merio sam između 10,11L i 12,7L/100km. 

Mislim da su nas "zakucale" ove nenormalne vrućine i klima bez koje se zaista ne može. 
Uveče, kada malo padne temperatura, auto mi gotovo ne oseti klimu. Po danu, kada su nenormalne vrućine, auto ide kao da vuče padobran za sobom. 
Tako da samo neka troši, neka ide i neka hladi kabinu. 

LeNgenda

Mogu da kažem da smo pali na 11 litara plina.

Potrošnje benzina praktično nema, auto prebaci na plin nakon 300-400 metara i to ujutru, popodne ne stignem ni da krenem sa parkinga ako sam ga upalio i tek onda skidam onu foliju protiv sunca sa table.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.