Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

mrsp

Citat: LeNgenda poslato 07.09.2011. - 08:07
Alca i Alca, ja druge brisace nikad vise necu kupovati.

Sve pohvale  :too: Provereno
Koštaju 250 din. komad a evo i kako izgleda pakovanje


Raja

Komad ili par? Ja sam ih uzeo letos na LeNgendinu preporuku i vrlo sam zadovoljan, mada mi se čini da sam par platio 250 din. Ostarilo se! :doh:

sale_u123

Originalni su mi trajali blizu 3 godine, mada su poceli da tandrcu i ranije.

Onda sam resio da pazarim nesto "jako" kvalitetno za mog Logana i uzeo Boschove od 51cm koje su me kostale "tricavih" 1200 din par.
Pomislio sam kako sam resio problem sa brisacima na duze vreme.
Medjutim, i oni su poceli da skripe posle 1 godine i to na hladnom vremenu.
Eto, ni Bosch vise nije ono sto je bio  :ranting:

Vidim, dosta se hvale "Alca" brisaci pa cu verovatno njih uzeti.

peras

Kod mene ovi fabricki za sad obavljaju posao, sto se tice alca brisaca i ja imam dobro iskustvo s njima. Na renou sam koristio i valeo  i bosch i sve ostale verzije ali  :badmood:  Alca su 'legli" i brisali perfektno  :aplause:

Sir Oliver

Meni posle 7-8 meseci, počli da tandrču fabrički. Do tada brisali fantastično i nisu se čuli.
Sada brišu dobro, al' ubiše uglavu.
Sve mi se čini da bi bio lek onaj poduhvat koji je prikazan na snimku koji je postavio Peja, ali nešto nemam balls za to jer nisam neki vični majstor. Garant bih nešto  :sere:
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Pazaricu te Alca, obavezno. Ne rade mi brisaci kako bi trebalo kada su na prvoj brzini. Negde gube kontakt, pa moram da lupim po rucici da prorade. Nisam znao da je rucica prebacena, pa sam je dodirnuo dok sam se muvao po autu koji je radio u mestu i isprepadao me zvuk. Katastrofenzi.

Keka

Od kako je zahladnelo, i Champion aero tandrcu, iako solidno brisu. Zato su zavrsili u prtljazniku, a umesto njih legli novi obicni Champion, koji za sada ne tandrcu.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

U Rodi Alca od 53cm oko 200din. komad. Ranije sam ih kupovao za Golfa i Kadeta. Odnos cena-kvalitet otprilike kao Dacia, vrlo kvalitetni za date pare!

mrsp

Citat: Raja poslato 29.11.2011. - 12:43
Komad ili par? Ja sam ih uzeo letos na LeNgendinu preporuku i vrlo sam zadovoljan, mada mi se čini da sam par platio 250 din. Ostarilo se! :doh:

Ja sam platio 250 din komad.Iskreno nisam mogao više da slušam ove stare kako tandrču i ušao u radnju da pitam za Bosh ili Champion a čovek mi preporuči ove Alca.Kažu taksisti uzimaju samo njih a kad oni uzimaju znaj da su dobri.I tako poslušah čoveka i ispostavilo se da je u pravu.Za sad stvarno se pohvale  :too:

Zoran

Kupio par Champion metlica od 50 cm za 10 e. Lijepo brišu a dali su bolji od Bosha će vidimo?
Sam svoj gazda - vazda.

brankovs

Ja sam malo eksperimentisao i pokazalo se da uzrok tandrkanja nije mali pritisak metlica na staklo,već upravo suprotno,prejak pritisak nedozvoljava da se guma brisača,da kažem,lomi pri promeni smera,nego teži da ostane pod uglom iz predhodnog smera i kako ne može da ga promeni metlica počinje da skakuće po šajbni tj. tandrče.Pritisak smanjiti tako što se maksimalno ispravi ručica brisača i to onaj tanji deo da skoro dodiruje metlicu kada se ceo brisač spusti na šajbnu,ne ispravljati onih par santimetara što viri iz metlice koji mora biti tako savijen.
Potrebno je još i učvrstiti metlicu u zglobu brisača tako da može da se pomera gore i dole u uzdužnom smeru ručice a levo i desno jedva mali luft tek toliko da bi uopšte mogla da se pomera gore i dole,a to se postiže blagim pritiskom kombinirkama na metalni deo metlice koji se utiskuje u ručicu brisača,i to iz nekoliko blagih pritisaka da se ne pretera,uz stalnu proveru dok se ne doboje odgovarajući rezultat.

saša61beograd

Slažem se sa ovim,pokušavao sam slično i pre Logana,ali:
-ako je guma na metlici loša,ništa ne pomaže.
-ako je ispod nule opet ništa ne pomaže.
Kao i kod guma na točkovima,najbolje su metlice koje najkraće traju.Baš ću da probam te Alca.

Andrix

moje iskustvo sa alca brisacima je pozitivno, mada su mi potrajale godinu dana + leto, sada guram wurt i sluze, mada i nisu bas jeftini, u ceni su championa i boscha
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mrsp

Juče sam svaćao do Roda tehnike i video Alca brisace za 198 din.Dosad najjeftinije sto sam video  :too:
Naravno po komadu.

Logan Base

 :ljut: Mene su brisači ubijali u pojam. Originalne sam odmah mijenjao unitecom. Zatim sam kupovao champion. Bili su dobri,al su isto nakon nekog vremena počeli zapinjat po staklu. Zatim sam kupovao Bosch i počeli su mi grebati staklo gornjeg rub polja koje brišu  :banghead:
Kupovao sam i Valeo koji je dobro brisao , al mi je izgrebao cijelo polje kojima je brisao-to se dogodilo i na svim službenim Renaultima u firmi u kojoj radim. Zadnje sam ugradio neke brisače koje sam kupio u Lidl trgovini, a prodaju se pod njihovom robnom markom UltimateSpeed. Držać gume je plastični i brisač za vozača ima cijelom dužinom onaj plastični dodatak za bolji potisak metlice od vjetra. Platio sam ih na akciji 25 kn (3.5 e ), a redovna cijena im je bila oko 50 kn.
Jako sam zadovoljan. Odlično brišu. Piše na ambalaži da se korite kao prva ugradnja na nekim vozilima(valjda nije neki prodajni trik)Nakon dužeg korištenja ću vidjeti ima li kakvih posljedica po staklo.