Putni računar (bord kompjuter)

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Ne mogu da verujem da ko god je programirao ovaj BC nije razmisljao da ljudi ne zele svaki put da prolaze kroz sve menije da bi dosli do zeljenog.
Meni je na Hondi pamtio svaku funkciju koju sam izabrao.
Poigracu se ja sa tim kod mojih drugara.

@ Sir Oliver - Mislim da nije.
:wind:
..need more buttons..

strucnjak79

Citat: Sir Oliver poslato 02.02.2011. - 09:53
Majore, jel i tebi ugašena trenutna potrošnja?

Na dusteru kojeg sam ja vozio bila je iskljucena ta opcija, tj nisam mogao vidjeti trenutnu potrosnju.

Wucko

mene zanima jel taj putni računar ima opciju da mi meri prosečnu potrošnju za onoliko kilometara koliko meni treba, tj da ja mogu da mu kažem START i STOP i onda on meni kaže koliko je prosečno trošio ili koliko je potrošio?

Keka

Da. Resetujes ga pre pocetka deonice gde hoces da meris i ocitas na kraju deonice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Wucko

#94
Hvala.

zac

#95
Molim Krleta, posto je on tata-mata za te stvari da mi odgovori, da li postoji mogucnost da kod Dacija koje nemaju BC da se promenom softvera, "probudi" isti? To jest dali se razlikuju procesori ili je u pitanju "samo" softver. I ako je u pitanju "samo" softver da li ga mozes iskopati negde. Kod mene je u pitanju softver 7101. 

Verovatno je glupo pitanje, al`da probam.   :ne:   :wave:

Aleks


ppejic

#97
U ovoj temi par stranica unazad postoji i link ka rumunskom forumu http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=241.msg15883#msg15883

Prelistaje forum, 90% odgovora na vasa pitanja vec postoji.

Evo pdf-a, sta i kako raditi.

zac

#98
@ppejic

Hvala druze ovo je verovatno kompletno uputstvo, al` jbg-a ne znam Rumunski, da li neko zna neke vazne detalje o ovome, pa da napise na srpskom da ga ceo svet razume.  :wave:

PS. Interesuje me da li ovo moze da se odradi u kucnoj varijanti a ne u servisu gde naplate xxx EVRO-a, da moze u servisu da se plati to znam i sam. Zato sam i mislio da mozda Krle moze nesto da nadje. Pozz..

krle

Nemam ništa više od ovoga što je postavio kolega Peja.

ppejic

Citat: zac poslato 01.08.2011. - 21:02
PS. Interesuje me da li ovo moze da se odradi u kucnoj varijanti a ne u servisu gde naplate xxx EVRO-a, da moze u servisu da se plati to znam i sam.

Potrebno je poznavanje elektronike (makar na nivou TV servisa) i elektrike automobila.

zac

Momci hvala puno!

Jebajga nadao sam se da cu mozda uspeti da nadjem resenje da ga sam pokrenem, al`otom potom mozda ce se neki forumas elektronicar pozabaviti ovom temom, pa ce mo mozda i dobiti odgovore.  :wave:

krle

Mene nemoj da čekaš jer ja imam bord  :zloca:

Jedino ako Peja bude raspoložen, s obzirom da mu je istekla garancija

zac

 :) Odlicno..., raskupusaj ga i vidi kako radi...  :crazy:

ppejic

Krle, nemoj da me palis. Taman sam zaboravio na ovu mogucnost.