Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ama ljudi, pa to je Reno, nije Dačija, znači klasa više (neki to tako shvataju)  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

aco0309

Da li je neko skinuo sa rumunsko foruma sliku zupcenja.Na ovom snimku sto je postavio kolega crta na bregasoj se poklapa sa crtom na poklopcu ventila a crta na radilici je na 7 sati. A na auto dati je crta na radilici(zupcaniku) na 6 sati odnosno prava.Zupcasti kais ima 2 crte ja ga uvek zupcim preko crta na kaisu,bregasta mi poklapa crtu a radilica je na 7 sati i tada se zupcasti kais poklopi na obe bele linije i to je po meni ispravno zupcenje. Kada je crta(tacka) na radilici pravo(odnosno na 6 sati) zupcasti kais bezi za 1 zub,odnosno na bregastoj poklopi bela linija a na radilici bezi za 1 zub.Pa je verovatno na auto dati nesto cudno  :ne: Sta misle ostale kolege

hobbista

Koliko se secam, trebalo bi da bude na 6h (kada se zategne zupcasti).
Imas sraf u bloku, blizu menjaca, koji odvrnes pa gurnes sipkikcu odgovarajuceg precnika (posto je alat za to prilicno skup), Sipkica upadne u zub na radilici i drzi je u nuli.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

aco0309@  U pravu si, reper na bregastoj se poklapa sa znakom dacie na glavi motora, a reper radilice stoji na 6 sati, a obelezeno je i tackom (kirnovano)

aco0309

Imam i taj alat(doduse od megana ali je isti) ali kada ga usafim radilica je na 6 sati i onda se ne poklapaju crte na kaisu. Ispravka za moj predhodni post nije na 7 nego na 5 sati.

zac

Na kaisu bi trebalo biti 3 crte, od te tri, dve se poklapaju sa reperima.

hobbista

Ostavlja se na 5 sati kada kajlujes samo bregastu.
Nabacis zupcasti, pa kada ga povuce spaner, vrati ga na 6h.

Uglavnom, kada spaner zategne zupcasti, reperi bi trebali da budu kao na slikama koje je postavio Zac.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac


aco0309

Hvala :dobro: Imam motor jedan izvadjen iz slupane dacije pa cu sutra da se igram pa javljam rezultate. Kada sam menjao zupcasti samo poklopim 2 crte i picim dalje i do sada je bilo ok,ali me slika na auto dati zainteresovala.

zac


aco0309

#340
Slikacu. Pitanje za hobistu :" Kako mislis ako kajlujes samo bregastu je li ako je poklopis na crte?"

zac

Verovatno moze da se blokira  bregasta, kao sto moze i radilica.

hobbista

Hmm, malo sam se zaigrao (opet). Stariji modeli su imali prosecen teg radilice, u koji uleti alat. Sada je malo drugacija situacija, pa je bitna duzina alata (klina)

Bregasta se kajluje samo kod dizela  :c:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

aco0309

Kada se radilica stavi na 6 sati ili se blokira alatom,bregasta malo bezi u odnosu na crtu ali jedino tada kais moze da se stavi da bi se crte na kaisu poklopile.

zac

Kad poklopis reper na radilici, na koju stranu "bezi" bregasta, da li na desno?