Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

@Krle: haubu i prednji branik radio sam preko kasko polise, 10.000 ruke i oko 5.200 materijal. Zadnji branik, polovina levih prednjih vrata i rubovi + poliranje 120EUR ruke i oko 2600 materijal.
Napomena: poliranje urađeno tek prva ruka, u toku sledeće nedelje ide na doradu. Iskrsao čoveku hitan posao...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic

Jesu li tebi prefarbali celu haubu?

Pitam jer kod najskupljeg ali i najkvalitetnijeg limarsko-farbarskg servisa u Nišu (ne bih da navodim ime), po "elemntu" (haubi, vratima...) košta 100E, naravno uz garanciju.

Daniel

Felcuge su mu cucnule za sve pare!  :aplause:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Hvala!

@Peja: cela hauba, celi spojleri. Garancija - kuća, kola, žena, deca...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Danas zamijenio motorno ulje na 15 000 km (Ina delta sint 10w 40) i filter ulja. Mislio sam zamijeniti i filter za zrak ali sam odustao jer izgleda i više nego dobro a stavljen je nov prije 15 000 km. Malo mi nije jasno otkud tako čist.Usput sam zaturio podlošku pa sam vratio staru iako sam imao još dvije nove a ne znam ni sam zašto  :bonk:.Kilometraža 76 000 km malte ne bez kvara još uvijek za 21 mjesec korištenja.
Sam svoj gazda - vazda.

gromovnik

Danas uradio veliki servis (bez ulja, filtera) kod majstora na starom sajmištu (Dragan Gucunja) koga je preporučio član dejanz na temi sa diskovima i pločicama. Na 40.000 km i 6 godina starosti zamenio sam zupčasti, španer, PK, vodenu pumpu, antifriz. Majstor je uzeo 5000 din za ruke a materijal je koštao oko 10.000 (većinu sam doneo, samo je PK majstor kupio). Još mi je zamenio svećice (1300 din za neke kvalitetne francuske) jer su stare bile dosta loše, šampionke, jer sam kupovao na brzinu kad sam radio redovan servis kod druga. Još je prekontrolisao pločice i paknove i spustio kvačilo.

Sve u svemu, majstor je za preporuku, prepošten, odgovoran i pedantan. Auto ide mnogo bolje, da li zbog boljih svećica, spuštenog kvačila nisam siguran. Čini mi se i da sada manje troši po gradu, ali još ću proveriti.

dejanz

Gde si uzimao delove, koje su cene i marke ?
I ja bi trebao slicnu akciju da odradim.

gromovnik

Delove sam uzimao u jednoj AMK prodavnici kod mene. Ispostavilo se da sam mogao komotno sve kod majstora da uzmem jer su cene slične, mada i ovo što sam kupio sam ga zvao telefonom da potvrdi.
AMK:
- vodena pumpa: 2750
- set razvoda Dayco (zupčasti i španer): 3900
- antifriz koncentrovani g12 3l i 3l destilovane vode 1100 din
Kod majstora:
- PK kaiš 1300

Ne sećam se koje su marke, pošto nisam sačuvao kutije. Reče mi da kad otvori auto gleda i kakav je španer PK kaiša pa ako je u lošem stanju treba i on da se zameni. Moj je izgleda bio dobar.

sibelius

ako mi je za utehu,jos samo 10 mesece do isteka garancije pa ce i meni tada da svane(bar sto se tice odrzavanja)

Dexterslab

Menjao plocice napred i obradjivao diskove, ali izgleda da sam odredio Sizifov posao. Kupih zamenske plocice u TTD-u i od zamene je proslo vec bar 2000km, auto slabije koci, duzi mu je zaustavni put, mora vize da se zaore papucica, a i primetio sam da koci u talasima, ne znam kako da objasnim kao da su plocice neravne pa da ne hvataju celom povrsinom.... :(( Obrada diskova je bila 1000 dinara, ruke 1000 i plocice 1100
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Zoran

Ili se u njima nešto mijenja sa porastom temperature  :ces:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ili diskovi nisu dobro obradjeni pa zato koci u talasima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


shole

Vjerovatno su ti krivi diskovi.Imao sam iste probleme na stojadinu.Prvo su mi nove FIAZ plocice urnisale fabricke diskove za par hiljada km, a poslije sam mijenjao i obradjivao diskove  i plocice sve dok nisam stavio TEXTAR plocice u kombinaciji sa novim diskovima. Bolje je da su mekse plocice,jes' da vise prljaju felnu al'barem ne jedu diskove.

dejanz

Zamenjen filter vazduha, stavljen Motrio filter kupljen u Integri za 547,50 din. Vidljiva razlika u kvalitetu izrade u odnosu na Mann-ov kog nije bilo u radnji gde obicno kupujem, ali valjda radi poso.