Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

 :ces:  Za takvu vožnju, nije mala potrošnja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

I meni to pade na pamet, pri takvom rezimu ovde ljudi pominju i 6 litra plina.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Sir Oliver

To bi jedino Zoki nater'o na 6 litara plina na motoru od 1600ccm, koji, uzgred budi rečeno, na otvorenom ne može ispod 6-6,5 litara benzina. Kud se dedoše onih 10% koliko auto potroši više plina u odnosu na benzol. Mislim da je 6 zabluda kada se vozi na plin. 7-8 litara je skroz korektno.
@perke
Koliko je bord pokazivao prosečnu?
I drink to make other people more interesting.

perke21

#273
Sir Oliver: Sandero stepway nema bord koji pokazuje potrošnju. Potrosnju sam merio punjenjem punog rezervoara. Da dodam relacija Zlatibor-Sirogojno-Gostilje-Ljubis-Zlatibor-Tornik-Zlatibor-Uzice-Rudnik-Topola-Mladenovac sa malo ostrijom voznjom i cescim dodavanjem gasa zbog preticanja, posle 295 km potrosnja bila 9 litara.

Jos da dodam da je u kolima bilo 250 kg ljudskog mesa + prtljag (20kg)

Zoran

Po mojoj računici 4.97 l/100 km je bio praktični minimum za uslove kakve si naveo. Motor 1.6 je + nekih do 10% i još plin + 15% to je odokativno 5 x 1,1 x 1,15 = 6,325 l/100 km. Znači ima prostora da se potrošnja još snizi ali ne puno  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

VeDuS

Za vikend : od granice do Budimpeste i nazad stigao sa rezervoarom gasa (sam prebacio kad je potrosio sve 34 litre)
na auto putu konstantna brzina 120 km/h i nesto malo na ulasku i izlasku iz Buimpeste preko Beogradskog keja (ne kroz centar) sa brzinom 70 - 90 km/ , bez klime, dve odrasle osobe (150 kg zajedno  :wink:) , dve torbe za vikend u gepeku  ......... potrosnja 7.4 - 7.5 litara plina sipanog naNIS-ovoj punionici u Novom Sadu.
Ja zadovoljan.

shole

#276
Pri povratku u Beograd za praznike:nasut pun rezervoar euro supera 98(2,26 KM/lit.,štucnuo pištolj nekih 4 puta) u Višegradu.Put preko Tare i Debelog brda,1/2 puta 3 osobe(ostatak 2 osobe)+pun prtljažnik.Na OMV pumpi poslije Valjeva,na uključenju na Ibarsku pri testu računara pokazuje da je ostalo 49l.Od Stepojevca po običaju gužva,a na prilasku Bg haos, vozilo se 1.-2.brzinom.Po dolasku kući skinuo jednu crticu,a test pokazuje 44l.Poslije je bio jedan odlazak do Pančeva i nazad i malo gradske vožnje,sve ukupno 336km,skinute 3 crtice i test pokazuje 33l.Po mojoj nekoj procijeni potrošnja oko 6,5l.Auto još nerazrađen,prešao tek 1090km.

sanderoman

Koji je to test racunara na ambiance+ masini?

shole

#278
Moguće da sam se pogrešno izrazio.Ima već opisano na forumu kako provjeriti količinu goriva u rezervoaru.Stisneš dugme na km satu,daš kontakt i sačekaš 20-ak sekundi.

neskafa

Nisi izmerio (test) koliko ima goriva kada je pun rezervoar?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

zveki66

Ja sada probao da uradim taj test. Stisnuo dugme, dao kontakt i posle 10-ak sekundi na ekranu se pojavio broj 81101 a obe kazaljke se pomerale gore dole. Nista drugo se nije desavalo. Probao opet i opet isto. Da li sve vreme testa treba drzati km dugme. Jedno mozda glupavo pitanje, da li ovim testom moze da se pokvari nesto od elektronike.

goran79

moj skoro presao 1700km ne prelazi 7lit gradske voznje po zagrebu i ja preezadovoljan

kiconix

@Zveki
Kad ti se pojavi taj broj, pustis taster i ponovnim pritiskanjem (ne drzanjem) istog menjas opcije.

zveki66

Uradi sam tako i funkcionise, popalio mi sve crte za gorivo i temp. i prikazao da imam 20l goriva, inace mi stoje 4 crte za kolicinu goriva. Ako ispisuje kolicinu goriva bez rezerve, onda je tacno toliko. Ispisao je i valjda nesto kao --to ili --jo

shole

@neskafa
nažalost nisam pogledao koliko ima ni prije, niti poslije punjenjenja.Prije dosipanja skinuo mi je 4 crte a sipao sam 28,76l=65KM(1l=2,26KM).