Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

acasim75

posle 60.000 zamenio svecice na sanderu 1.2,cini mi se da je opala potrosnja,ili je prosla zima...

Zoran

Zima ima po mojoj računici za svaki pad temperature od 1°C se poveća potrošnja za 1%. Mislim na temperature ispod 10°C.
Sam svoj gazda - vazda.

Erazmo

Kladio bih se da sam ovde juče postovao potrošnju na mom Sanderu nakon 8000+ predjenih kilometara, al izgleda da sam promašio temu...  :glare:
Ništa, koga zanima - ima u mojoj temi...  :kava:

Raja


Erazmo

Pretpostavljam...i bolje da ne pitam za razlog...

Veterinar

Uvidom u postove mogu da zaključim da je potpuno isti post (copy/paste) bio objavljen i o ovoj temi, ali i u "beloj alkuli". Apsolutno nema potrebe za tim, jer bi se isti post mogao postaviti u još gomili srodnih tema, ali - čemu? Zato je uredništvo napravilo selekciju i obrisan je post viška. Ovo će biti sutra obrisano, jer je takođe nepotrebno na stranici foruma, ali ostaje sugestija i drugim dragim članovima da ne dupliraju bespotrebno postove.  :wave: :friends:

Erazmo

Pretpostavio sam da je to objašnjenje, ali ne razumem logiku istog. Ovo je usko-stručna tema u kojoj se piše o potrošnji i post logički pripada ovde jer je od koristi čitaocu. U mojoj garaži se nalazi - jer je vezan za moj auto - za čitaoca kojo želi da prati eksploataciju jednog konkretnog modela auta u rukama konkretnog vlasnika auta.

Al ok, neću više pisati nigde osim u mojoj temi, pa nek ljudi gube vreme listajući po Garaži. Isto sam uradio i sa postovima vezano za cenu registracije i malog servisa, te predlažem da se i ti postovi obrišu u odgovarajućim temama. A možda bi onda trebalo i ukinute sve usko-stručne teme, jer sve to već piše u nekoj Garaži... :c:

I da, treba obrisati sve ove moje postove....

I da, verovatno više neću ni pokušavati da pišem u usko-stručnim temama i iznosim konkretne podatke koji bi nekome mogli biti od koristi - možda je neko nekad negde napisao isto ili slično... 😑


Loganovac

Odluka je na tebi. Možda je prava mera odlučiti šta gde pisati, jer nema nikakvog smisla jedan isti post copy/paste u dve različite teme. Kao čovek koji se bavi naukom sigurno razumeš ovakav pristup. Forum je baza i kao takvu je treba posmatrati. A osnovni princip svake baze podataka je da se jedna informacija unosi samo jednom, a može se naći naravno u različitim izveštajima (pretragama, maskama i sl.) Ako malo razradimo ovakav tvoj pristup shvatićemo da ima postova tipa radio sam servis jutros u garaži, ulje posle 10.000km bilo crno i retko, sad mi je jasno zašto mi je trošio litar više iako je letnje vreme - jesenas prosek 6.8 a sad 7.7. Ali šteta nije velika jer je gas pojeftinio sa skoro 90 ma 74 dinara (NIS u centru grada). Nikad više Nisotec ulja. Takođe, pronašao sam jedan labav nosač motora i istrošene kočione pločice. Obišao sam par prodavnica gde su mi nudili ...... po ceni od ...... Posle zamene nisam zadovoljan kako koči i menjač malo teže upada u prvu brzinu, otišao sam u ovlašćeni servis gde su bili vrlo neprijatni i odbili su da dorađuju več odrađenu popravku. Nakon pretnje da ću se obratiti nadležnima preko volje uzeli auto u rad i ustanovili da ne valjaju diskovi i servo. Na moje pitanje o paljenju 6 crtica na termometru usključili su ga na dijagnostiku, zamenili termostat i davač temperature. Međutim, posle toga auto nije hteo da upali. Pitali su kad je rađen servis plina...

Evo upravo ovako ne treba pisati post. A po tvojoj logici trebalo bi da se iskopira najmanje u 20 tema na Forumu. Čemu to?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Citat: Zoran poslato 19.03.2019. - 13:34
Zima ima po mojoj računici za svaki pad temperature od 1°C se poveća potrošnja za 1%. Mislim na temperature ispod 10°C.
ali je zimi i gusci vazduh, pa bi na papiru trebalo da manje trosi, ali sporije zagrevanje...u praksi vise trosi..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Erazmo

Korisna informacija ne bi trebalo da je štetna ako se nalazi na više mesta. Jeste ovo baza podataka, ali ako je baš toliko osetljiva, onda moram priznati da mi nije jasno kako uopšte funkcioniše, jer su mnogi postovi jako slični.

S obzirom da zastupam stanovište da su forumi mesto gde ljudi pre svega traže korisne informacije, i s obzirom da ih neće tražiti čitajući garažu svakog člana foruma ponaosob - nego po nazivu stručnih tema, i s obzirom da je meni praktična primenljivost nečega primarna - odlučio sam ipak da tehnički važne podatke prestanem da pišem u mojoj garaži. U mojoj garaži ću da kačim slike, pričam priče, i sve ostalo što je nebitno sa stanovišta tehnike i održavanja...  :(

Samo onda pravila tako treba i postaviti - da se od početka zna: u Garaži samo putopisi, opisi, emocije - a stručne podatke - u stručnu temu odgovarajućeg naziva.

dekiv68

Mali upgrade. Nakon pređenih 35.489km prosečna potrošnja 7,10 l/100km BMB+TNG za oko 67% Bgd vožnje

Zoran

Andrix, zbog gušćeg zraka, motor ima veću snagu a mislim da je smanjenje potrošnje minimalno. Kao dokaz navest ću turbobenzinac koji ima predpunjenje 1 bar a smanjenje potrošnje je tek 5 do 7 %.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

To se malo kosi sa tvojom računicom da troši 1% više za svaki stepen manje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Haha o tome pricam. Svaki strucan post na svoje mesto od nas amatera, ili smo mi profi za ovaj nas deo-korisnici-consumeri.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

 Loganovac, što je niža temperatura zraka to je proces sagorijevanja učinkovitiji.
Drugi par rukava su potrošači struje, otpori ulja u mjenjaču i otpori kretanja (voda i snijeg ).
Ovaj drugi par rukava je dominantniji i zato je potrošnja veća.
Sam svoj gazda - vazda.