Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Citat: LeNgenda poslato 05.11.2020. - 08:57
Nisam siguran da je baš svima jasno da benzinski motor može da potroši i 15 litara u gradu ako su uslovi odgovarajući, bez obzira na zapreminu, a da je potpuno ispravan.

Ako mislite da vozite po gradu, a da auto trosi 7 litara benzina, to ili nije grad ili nije dan.

Meni je prošla boca sišla ispod 11 litara plina i realno se pitam kako.

:

Stepway 1.6, dok sam vozio na benzin mi je trosio prosečno 8 litara benzina. Ima negde zapisano kakva je situacija bila sa plinom. Tak prosek bi najčešće obuhvatao i relaciju Karaburma- Padinska Skela (nije bilo obilaznice, puno semafora, ali to smatram olaksavajucim delom priče), a ostalo su bili razvozi, relacija Radnička - Karaburma, a to je bas grad. Ne sumnjam da bi 1.0 trosio manje, ali hajdemo ovako : Stepway 1.6 je trosio (mislim, ali o decimalama je rec) 9.3 l plina, 0.9 tce mi trosi 8-8.5 kad sam vecim delom po gradu. 1600 ccm : 900. Opet, razlika u ceni registracije je svakako značajna, svaki litar čuva prirodu i novcanik.

M1K1

Šta kažete na podatke sa ovog sajta?
https://www.spritmonitor.de/en/overview/113-Dacia/1122-Sandero.html?fueltype=2

Jel to nemci voze samo otvoren put ili im je gorivo bolje ili nešto treće? Imaju ozbiljno niže potrošnje nego što mi ovde imamo i diskutujemo i mnogo bliže potrošnjama Sandera po knjižici.

Ayrton

... a možda i lažu...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Zoran

Njima svjetala po danu nisu obavezna?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Bolje gorivo i sinhronizovan saobracaj. Voze po ogranicenju. Dovoljno. Vise nego dovoljno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Naš član Midzi im opako kvari prosek na poslednjoj strani.

MitarMrgulic

Citat: M1K1 poslato 23.11.2020. - 17:56
Šta kažete na podatke sa ovog sajta?
https://www.spritmonitor.de/en/overview/113-Dacia/1122-Sandero.html?fueltype=2

Jel to nemci voze samo otvoren put ili im je gorivo bolje ili nešto treće? Imaju ozbiljno niže potrošnje nego što mi ovde imamo i diskutujemo i mnogo bliže potrošnjama Sandera po knjižici.

Sve to sto si naveo, pomalo, pa i ova svjetla što spomenu Zoki.

Imaju dosta otvorene ceste, ako ne žive  u velikim gradovima, nisu u špicama.

Mada mislim da je ovo ipak malo pretjerano nisko, vjerujem da mogu dobaciti možda do 1 litar manje nego mi na Balkanu.

Ovo o kvaliteti goriva, sam čuo od kamiondžija, koji štancaju po Europi, da se sa punim tankom npr. u Švici ili Austriji, dosta više predje, nego kad se natoči kod nas :)

Loganovac

Manite se svetala ljudi, sve i da nemaju dnevna svetla koja takoreći ništa ne troše, oborena svetla sa sve pozicijama i svetlom tablice su snage ukupno oko 150W. Neka motor u nekoj umerenoj vožnji prosečno isporučuje 15kW, to je dakle 1% ili u litrima 0,07L/100km. Mnogo više potroše ispumpane ili šire gume od fabričkih, otvoreni prozori u vangradskoj vožnji, klima...


Ej, a možda oni ne pune telefone u kolima? :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Za sve one koji pedalu gasa stiskaju kao da je nagazna mina, koji sa semafora ubrzavaju po kalendaru i koji potrošnju računaju na nivou molekula, velika je razlika da li je auto sa ili bez dnevnih svetala.  :hihi1:

Keka

Polovina tamo unetih podataka nema veze sa zivotom i uneti su tendenciozno.

Jedino donekle merodavno je prosek svih unetih vrednosti na grafikonu desno.

:offtopic:

Gledajuci potrosnju ostalih kartinga, ubedljivo sam na prvom mestu sa prosekom 5,1.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ti se ne racunas.
Tako ne vozi ni Zoki.

szs

Citat: Keka poslato 24.11.2020. - 11:13
Polovina tamo unetih podataka nema veze sa zivotom i uneti su tendenciozno.
U bre Keko
Znaš me dobro...
Ja unosim tamo podatke o svakom sipanju i kilometraži
Koja tendencioznost i čemu da lažem sebe?  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Koštaće me manje gorivo ili ću da se osećam bolje ako slažem sebe za 0.002L/100 ? :crazy:
Pa taj podatak vidim SAMO ja i neko ako SLUČAJNO zaluta iz dosade
Ali samo SLUČAJNO

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Midzi

@Veterinar

Na spritmonitor-u mana je st ne racuna prosek ako ne natocis gorivo do cepa, tj. ako ne matocis pun. Ja zadnjih 8-9 sipanja nisam punio do kraja pa ne racuna prosek. Kada budem sipao pun prosek ce sigurno pasti, jer prema aplikaciji koju koristim Drivvo prosecna potrosnja na 2527 km je 5.72l

LeNgenda

Prvi put za 14 meseci vožnje na plin da je potrošnja sišla ispod 10 litara.

Sve je Beograd, ali recimo 60% vožnje čine magistralne brzine autoputem i većim saobraćajnicama. Nema gužvi, nema škole, nema gradskog prevoza.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.