Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Citat: Veterinar poslato 09.06.2020. - 17:55
Konkretne brojke bi bile od znacaja. Zašto reset posle svake crtice?
Reset zato sto ne sipam uvek pun, pa za neku kontrolu potrosnje sluzi, a ne za merenje iste. Jer svaka crta je razlicita litraza.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Midzi

Pitanje za forumaše koji imaju Sandera ili Logana sa motorom 1.0. Da li je moguće proveriti potrošnju sistemom ključ dugme za reset (interni test)? Čitao sam na ovoj temi da je na starijim dacijama ovo moguće.

szs

#782
Midzi
NE
Ali je moguće aktivirati trajno BC da pokazuje taj podatak
Imaš temu o tome
"Skrivene funkcije BC" mislim da se zove
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9760.0
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Midzi


Midzi

Na otključanom BC prosečna potrošnja na 100 km je 6.7 l. Čista gradska vožnja.

Andrix

Ja sada cekam platu, da ga docepim i to na istoj pumpi, pa cu imati koliko-toliko realnu sliku, mada mi je i dalje zelja da saznam koliko svaka crtica zahvata goriva, posto resetujem km kako se koja gasi.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

#786
I meni dugmic za radio mora da stoji na 12 sati, a ventilacioni otvori moraju da stoje simetricno....radim to iako nema nikakvu svrhu.

Koliko-toliko realna slika je prosek na velikom uzorku, kao npr. ovo na fotografiji, ili jos bolje aplikacija/sajt sprit monitor gde se upisuju i detalji tipa klima, uslovi voznje itd.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Pa i ne mora toliko, mene zanima orijentaciona potrosnja, cisto da znam. Kad sam isao na more, a-put, pun auto + krovni kofer-prvi put ga stavio ii iznenadio se kad je pokazalo oko 7.5 potrosnju, a ja pikirao do 6.5....Takodje me zanima i potrosnja po razlicitim uslovima, grad, otvoren put, a-put...a kad sve umesam...Smatram i da mi zimi auto trosi oko 10-11 l/100, a na nacin kuca-vrtic-kuca, ukupno 5 km, ni ne zagreje se motor...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Nekad upratim crtice, naravno kad se malo duže vozim. Traju kako koja (o tome se već raspravljalo), ali od 105 kilometara maksimalno do 40 minimalno. Nedavno sam baš upratio - vožnja magistralom, sve po propisima, 20-30% klima, jedna crtica trajala 95 kilometara, ova ispod nje 86.

szs

Citat: Andrix poslato 25.06.2020. - 21:52
zelja da saznam koliko svaka crtica zahvata goriva, posto resetujem km kako se koja gasi.

Ima na forumu zabeleženo koliko je svaka crtica na Sanderu 2

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=9089.msg216146#msg216146
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

#790
To mi je trebalo, HVALA  :to: I bunilo me je sto ova prva crtica, sto je uokvirena mi traje po samo 30 tak km, dodao bih da je po ovoj tablici rezerva oko 5 l, jer je rezervoar 50 l.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

Evo me opet, sipan pun, sa oko 460 km predjanih, sve po gradu BG + klima, prosek izasao 8.2 l/100, sto je meni ok. Bez klime znaci za litar manje, za grad - dobro. Za otvoreni put vec znam i to je to.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Midzi

Meni na BC pokazuje oko 7.5 l, gradska voznja 50% pod klimom. Bez klime prosečna potrošnja bila oko 6.7 l na 100 km.

LeNgenda

Poslednja boca je bila 12,5 litara potrošnje plina, jutarnji i popodnevni špicevi s kraja na kraj grada, sve sa klimom i dva do tri putnika, i novobeogradski bulevari i zvezdarski sokačići.

Računam da je to ekvivalentno 10-11 litara benzina što je sasvim realno i adekvatno.

Pre neki dan sam napravio 200 km van grada, magistrala, autoput, i ovako grubo i otprilično računam da bi na magistrali potrošnja bila duplo manja.

Tako je sa benzinskim atmosfercima.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

dekiv68

I turbo benzice najmanje troše na magistrali, pa u gradu, a najviše na autoputu ako ideš  130 km/h i preko.