Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

ropee

crtice označavaju nivo goriva u rezervaru , ne količinu . rezervar je nepravilnog oblika pa stoga na različitim crticama prolazite različitu kilometražu .

Potrošnja u gradu označava potrošnju kroz strogi centar , znači semaforašenje , vožnja otvorenom cestom se mjeri u pravilu između dva veća grada po lokalnoj cesti ( gleda se da bude dobra nadmorska visina , temperatura zraka , .... ) i vožnja autocestom .
Sve ovo se mjeri na način da "prepumpaju" gume ( na 3 -4 bara ) , auto je neopterećen , s minimalnom količinom goriva itd  ( zato se u većini slučajeva njihova potrošnja razlikuje od stvarne potrošnje )

saša61beograd

Evropska unija propisuje standard merenja koji važi za sve što se uvozi i proizvodi u EU.I pored toga sumnja se da i veliki i ugledni proizvođači "muvaju",čuo sam nešto za Kiju i Hjundai.
Ovako dobijeni rezultati (pod uslovom da su pošteno i u skladu sa standardima dobijeni) služe najviše za upoređivanje raznih modela.U praksi je drugačije, na to treba dodati 10-20%.Pa i to je relativno,mnogo toga zavisi od vozača.

Max28

Hvala na odgovorima. A kako onda odrede da, na primer auto trosi 4,6l na 100km van grada ?  Dali to gledaju na onom bord kompjuteru (mada njega nema svaki auto, a i pitanje je koliko je i on precizan) ili bukvalno, sipaju 10l, predju 100km, pa onda isprazne rezervoar i na osnovu razlike izracunaju potrosnju ?

Loganovac

Ajde ako ćemo baš ovde o tome da razglabamo... Dakle, auto se optereti tegovima do nominalne nosivosti sa sve vozačem, zakače mu onaj točak od bicikle  :hihi: sa digitalnim merenjem brzine i pređen og puta, vozač održava konstantnu brzinu a gorivo se meri menzurom.
Inače, ti vaši automobili baš i ne troše tako malo, sećam se da je osamdesetih Audi 100 u test vožnji, praćen kombijem punim novinara, konstantnom brzinom od 60km/h stigao sa jednim rezervoarom iz Nemačke u Španiju, prosek 4,6L/100km. Audi 100, eeej, mrga....  :ha:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Vise puta provereno, grad beograd jutarnje i popodnevne guzve oko 7.3 l/100 , a otvoren magistralni put 50-90 km/h ispod 5 l/100, auto sa punim gepekom dvoje odraslih i malo brda
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Ja ni na otvorenom ne mogu da napravim 7,3  :bonk:

Svaka cast za potrosnju i stil voznje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

To je voznja po pokazivacu koji imam na cajgeru kada da saltam, veca/manja, sto znaci na ravnom mi vec na 2100 obrtaja pokazuje da saltam u vecu brzinu, sto je minimalno ubrzanje. Jos sam u fazi testiranja potrosnje i razrade, sto ce reci da ne prelazim 3000 obrtaja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Da nije u pitanju zamena teza - BMB/TNG?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Jeste, ali opet 7,3 po Bg guzvi je jako pristojan rezultat.

Ne smem ni da kazem koliko mi je prosecna potrosnja po BC po NS.  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

samo bemzin, nemam niti cu opet imati tng
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljuba_Zemun

Evo i ja da se malo pohvalim apropo prosečne potrošnje. Sandero 2, 1,2 16v laureat od 23.4.2013.Po BC na 3675 km prosečna potrošnja 4,7 l/100 km Relacije Zemun-preko Bosne do CG i nazad preko Žabljaka i Pljevalja,Rajac,Jastrebac preko Topole i Kragujevca,Fruška Gora,Bela Crkva, kratke vožnje od po nekoliko km u lokalu.Broj obrtaja u proseku 2500,brzina oko 90 km/h, povremeno nagazim do 100-110, nema naglih startova i kočenja,postupam kako mi na displeju zelena strelica pokazuje kada je poželjno menjati brzine,gorivo uglavnom NIS,gume pumpam po tablici i kontrolišem često pritisak.To je uglavnom sve u vezi prosečne potrošnje. Zadnja kilometraža 3879,potrošnja 4,9. 

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

DarioGTI

S obzirom da stoji u mjestu, to je puno-prevelika potrošnja  :D :D
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

speedo

Odlazak na more i povratak...nešto ispod 600km, 588 tačnije. Potrošnja ugrubo oko 6,5 litara, ne preko toga sigurno. Vožnja autoput 120 kmh, ostalo magistralom do 100kmh, obilazak Mostara, zatim preko Stoca do Neuma (ko je prolazio razumjet će zašto ovo navodim - uspon je 10% i cesta je mjestimično jedva 2,5m široka), u povratku sam vijao preko Metkovića na Ljubuški, da bi se izbjegla gužva na granici u Doljanima...preko Čitluka u Mostar i dalje nazad uz čekanje u Sarajevu skoro pola sata-radovi. Auto pun (4 osobe + gepek), klima je radila 3/4 puta i da budem iskren nisam pretjerano pazio na potrošnju (ali nisam ni bezveze forsirao gdje nije bilo potrebe)...tako da sam ostvarenim rezultatom zadovoljan. Naročito jer klima dobro hladi i na skoro +50, a ne moram ni spominjati da auto nije pravilo ama baš nikakve probleme...