Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Srecko

Kada pricamo o trenutnoj potrosnji koju ispisuju BC, sasvim je normalno da u trenutku velikog naprezanja pokaze abnormalnu potrosnju. Meni je na Renou 25. 2.2i motor, pokazivao preko 40 litara trenutnu potrosnju kada sam vozio uz bubanj potok.  :c:

Loganovac

Normalno, a s druge strane, nizbrdo, 0 litara...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic


Veterinar


ppejic

auu nazad Pejo u skolu.

Zoran

Moram da prijavim moju najmanju ikad ostvarenu potrošnju sa sanderom 1.4  (vozač  + jedna osoba). Relacija Stojčići, Travnik, Banja Luka, Doboj, Stojčići. 443 km sa 20,84 l tj. 4,7 l/100 km. Brzina 55 do 80 km/h. Skoro cijela vožnja iz jednog komada  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Zoki, ti si stvarno fantom!  :hall:

Nego reci, leba ti, kako si izmerio onu drugu decimalu potrošenog goriva...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Verovatno je sipao na pumpi do klika, pa ocitao kolicinu na aparatu.

Da kojim slucajem vozi dizlo, proizvodio bi naftu  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Zoki  :aplause:  trudicu se da dostignem tvoju potrosnju...  :too:

Aleks


madridista

svaka cast, ali meni ova niska potrosnja nije cudna....
2009.god sam putovao za cg magistralom i brzina je takodje bila u proseku oko 80-90 tako da sam dolio skoro 10l u cg i vratio se nazad

logan 1.4 benz ja zena i surak sa punim gepekom

ex-user

Meni jeste čudna. Ja pratim po putnom računaru (nadam se da je precizan, bar +/- 5%), i meni je do CG oko 6.0l. I prethodni auto koji je bio 1.4 je trošio na toj deonici do mora toliko. Na nekim relacijama po ibarskoj magistrali, bude oko 5.5 - 5.6. Mislim da je to u skladu sa fabričkom specifikacijom. Brzina je upravo prosek oko 60kmh (opet po računaru). Ali ispod 5 je baš velika razlika - nije mi jasno kojom brzinom treba voziti da bude takva potrošnja...
bla bla bla

Max28

Vozim Sandero 1.2 Ambinace. Od kad su od januara 2013 uveli pravi Europremium benzin (MBM95) na NIS-ovim pumpama, potrosnja je skoro , ako ne i bolja, od one koje je fabrika prepisala.
Pre toga sam takodje sipao taj Europremium (nikad nisam sipao onaj jeftini buckuris od obicnog benzina) i u gradu sam prelazio sa jednom crtom (5l) oko 50 km; van grada oko 75km.
Kad sam prvi put sipao taj novi benzin, pomislio sam da mi se pokazivac goriva pokvario. Bilo je prijatno vreme, sam u kolima, bez klime/grejanja, muzike,... i ostalih elektricnih potrosaca, uspeo sam da predjem sa jednom crtom (5 l), citavih 130km. Zadnjih 10 km, sam vise gledao u pokazivac goriva nego na put. Sve sam cekao kad ce da padne crtica.
Sad u ovim hladnijim zimskim uslovima, sa jednom crtom u gradu predjem 60-70 km (zavisi koliko se grejem u kolima, radio, grejaci zadnjih stakala,...) a van grada 90-100 km.
Tako da sam izuzetno zadovljan potrosnjom.

Veterinar

"Jedna crta" je veoma neprecizan parametar. Imamo temu i o "crticama", ali ovde bi bilo najbolje potrosnju izražavati  u l / 100 km.

Andrix

moglo bi se pratiti i u crticama ali da se uvek prate iste crte, jer nisu sve jednake u litrama. Ako moze nesto preciznije posto me vrlo zanima potrosnja 1.2
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari