Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

120-130 km/h 5.9L evro dizela

deki73

Stvarno je fina potrošnja samo 5.9L evro dizela, pri brzini 120-130 km/h. Ja na žalosto to nikako nisam mogao da ostvarim. Potrošnja mi je 5,8 litara, ali brzine do 100 km/h. Prošle godine sam ga vozio 130 km/h uz ukljucenu klimu i pun-puncijat auto i bila mi je potrošnja ogromna - 7,7 litara austrijskog najboljeg i najskupljeg dizela. U petak krećem za Grčku, noću i bez klime, pa će da vidimo

vlastem

Javi obavezno kako će biti, baš me zanima...

zujovic

Sanderas :-) kupljen u avgustu 2008 presao jos malo pa 60000... nisam merodavan za benzin, posto sam ga do sada samo jednom napunio punog :-), ali za plin jesam, otvoren put sa 34,5 l predje oko 420 km, ali bas otvoren put, ibarskom ka moru, a grad ispod 10 l plina ne moze da spadne nikako. :-)

Goja

Evo, posle dužeg vremena da se javim na forum. Još malo pa sam prešao 18000km što i nije neka km za 2 godine.
Što se tiče potrošnje, nemam zamerku. Troši isto kao i prvog dana. nisam zabeležio neka odstupanja. Sad sam
imao pun rezervoar od Vladičinog Hana do Dojrana gde sam ponovo sipao pun i na pređenu km, većinom autoputem,
(100-120km/h) potrošnja je bila 5.8l. U povratku sam malo išao lokalnim putevima i po Grčkoj i po  Makedoniji (Strumica, Prohor).
Tu je potrošnja bila 7.2l. Ko poznaje taj put i prevoje a i s obzirom da je pun auto za mene je to ok potrošnja.

malikiza

#440
Sandero 1.2 kupljen prosle nedelje

potrosio prvi rezervoar

presao 705 km

doliveno 45 lit.

potrosnja, na prvih 700km   6,5l/100

posto nije prelazio 2500-3000 obrtaja, nije trebao da predje 6 lit/100! :ziveli:

ali...

ako u zemlji Srbiji platis 10 lit. a dobijes 9,5 lit. onda je to to....



Bože, sačuvaj me od prijatelja!
Od neprijatelja se branim sam.

Branislav-NIŠ

Pa polako drugar,prvo lepo razradi motor,a pravu potrosnju ces imati tek posle 3000 km.Tako je bar kod mene bilo.

Andrix

@malikiza@ mozete li biti malo dateljniji oko uslova voznje, cisto da bi upotpunili sliku,  grad / otvoren put / guzva. Inace me veoma zanima potrosnja 1.2 motora, posto ima velikih razlika u iskustvima...ide i preko 9 l...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Iskreno, ja bih voleo da vidim atmo benzinca koji u Beogradu u popodnevnom spicu trosi manje od 9 litara.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Mene zanima i taj od 9 litara!  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Od motroa 1.2 ne treba ocekivati cudo u smislu smanjene potrosnje u gradskim i polu gradskim uslovima voznje. Tu masa odnosno inercija vozila igra glavnu ulogu.


Andrix

Sto bi onda i uzimali 1.2, bolje 1.4 / isproban i putuj, ako mu je potrosnja  ista
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Ekologija je u pitanju. 1.4 ne može postići normu euro 5 zato se i napušta.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Sandero Stepway posle 4500 km, potrosnja izmedju 9 i 10. Vozim mesovito, ali malo vise po gradu. Malo sam i tezi na gasu :c: a vozim uglavnom na 2500 obrtaja.

Jedino bih voleo da imam informaciju o potrosnji na auto putu, a to prvom prilikom kada budem isao na neki duzi put.

saša61beograd

Mislim da će kod umerenog vozača kome je stalo da vozi ekonomično 1,2 motor uvek trošiti  manje od 1,4.Ponuđena je mogućnost,a da li će neko hteti i umeti da je iskoristi,druga je priča.