Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

I ja sam tako gledao potrošnju i došao sam do zaključka da sipanje do čepa staje otprilike 54-55 litara, a što se tiče rezerve mislim da je nekih 7 litara, ali nisam siguran. Sada u subotu idem za Ohrid pa ću da se potrudim da premerim potrošnju i da obratim pažnju na sve uslove kako bih što bolje izmerio. Raport stiže kada se vratim sa :lazy:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

goran79

kad mi zasvijetli rezerva natankam oko 45lit,znaci rezerva je oko 5lit.cini mi se da je tank 50lit a ne 55

DrJekyll

Nije 50, mislim da mozda i ima neka tema o ovome....sigurno je vise od 50, a i kada ti se upali rezerva imas vise od 5...i to sam proverio kada sam se vracao iz Grcke i kao poslednji majmun nisam sipao gorivo pre Predejana i posle sam giljao na rezervi auto putem  preko 90km...dok nisam naleteo na prvu pumpu.
Tako da vam je moj savet da nosite sa sobom, pogotovo kada idete na put, u nekom obezbedjenom kanistercicu neku malu kolicinu goriva jer potrosnja varira nacinom voznje, a kad nestane :banghead:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

dzule

evo vratih se sa mora, sa koferomna krovu, klimom i 120-130 n auto putu, 7,4lit
ja prezadovoljan

mrsp

Pa ti bolji prosek imaš nego fabrički   :aplause:  :to:

LeNgenda

Uopste su proseci bolji nego fabricki kod svih koji ne voze bas samo po gradu i ne voze kao da je Dacia RS. Dacija je retka firma koja laze u pozitivnom smislu za potrosnju.

Ili je gorivo sa fabrickih testova jos gore od naseg.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Raja

Ili mi ne merimo tj. izračunavamo potrošnju goriva kako to proizvođač radi.

mrsp

Menije samo jednom pošlo za rukom da mi potrošnja bude 5,5L i to do Novog Sad auto putem,( išao sam u proseku 90Km/h) i nikad više. :whistling:

goran79

tako se i na mom krece oko 6.5 do 7lit.zadnji tank sam prosao 710km i nasuo onda 48.5li

black line

Kod mene na Sanderu 1.4 potrosnja sa prosecnom brzinom od oko 90 km/h iznosi 7l.
To mi deluje mnogo s obzirom da je u pitanju otvoreni put.
Da li je neko u servisu pokusavao da resi problem potrosnje?

DrJekyll

Nema šanse. Koje ti je god auto i koliko je prešao?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Raja

#371
Black line
Čega 7l, BMB ili TNG?

black line

7l BMB. Auto je godinu dana star, presao 16000km.

Ayrton

Black line,jel' ti tu potrošnju pokazuje BC ili si to izračunao posle ponovnog sipanja benzina?
U svakom slučaju je to previše!Auto je razrađen,ali mu možda nešto fali (prljav filter za vazduh ili gorivo ili su možda svećice).
Ali ne bi trebalo ništa od toga jer ti je auto još nov. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Raja

Black line@
Velika je to potrošnja za "laganu" vožnju na otvorenom. 7l BMB je potrošnja za brzine oko 120km/h (malo manje-malo više). Zoran sa vožnjom do 80km/h troši 5.5l BMB-a.