Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

U Samari cale, kolega i dva kofera, do Zlatibora i natrag do ispred Cacka, 302 km = 16,5 litara beMzina olovnoga, karburatorka, 1458 ccm i 55 kW/75 ks, slicna masa, malo duzi menjac kod Samare.

Sandero mora bar da izjednaci tih 5,5 l/100 km.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

#241
Ne pričate o prosečnoj brzini kad rušite rekorde...
Logan od 105 konja (dobro de, 106  :D ) danas po susnežici i košavi autoputem od Požarevca do Novog Beograda i nazad 6.3 l TNG-a /100km, prosek 92km/h.

P.S. Po board-u, što jes' - jes'.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

 6,3/1,15=5,48 (preračunato na benzin)  :to:, nek se zna i to je moguće.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pod uslovom da board ne laže. A laže, garantovano, baš bih voleo da dočekam da vidim skoro 700 km sa jednim rezervoarom gasa (43L)  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Moja prosecna brzina na otvorenom (magistralni putevi) je oko 60 km/h. Ne moze brze, ako se postuju propisi.

sandero

Prošlo leto  BG- Grčka,auto pun  prosečno 6.2l

jorge2882

Mislim da mozemo da primenjujemo razne "trikove" i metode kako bi smanjili potrosnju, ali po gradu je sve to dzabe...Guta ko smuk! 111Km sa 11 potrosenih litara :doh: Do sad nisam obracao paznju, ali sam resio da resetujem brojaca i proverim...Na otvorenom je sasvim druga prica, 5.5-6.5L . U pitanju je 1.4 8v.

Zoran

Misli da u Beogradu nema načina da se potrošnja smanji ispod nekakvih 9l za 1.4 8V. Jednostavno nametnuti žestoki stil vožnje uz česta stajanja, uzbrdo nizbrdo mora se odraziti na potrošnju.
Sam svoj gazda - vazda.

goran79

ja sa sanderom 1.4 samo po zagrebu ciste voznje presao prvih 1250km i natocio 86.5lit znaci oko 7lit

sphex

Od kako sam krenuo da sipam ovaj euro premijum bmb 95, bre više troši!
Do sad bilo oko 9l/100km, a sad i preko 10l majkumustaru >)
Stil vožnje isti, pravac isti, grade Beograde!
we brake for nobody!

Aleks

Ili više troši ili brže isparava od običnog bmb95. I ja sam primetio da mi kraće traje, al' rekoh možda još neko primeti pa se javi pre mene. Inače kupovao sam na Luk-oil, a koristi mi samo za potpalu jer vozim na tng.

sphex

ja na EKOu pazario poslednjih par puta....ma vraćam se ja na smrdljivi bmb, ko šiša "premijume"
we brake for nobody!

Dragan.vi

Vec sam pisao o potrosnji, ali da ponovim - najveca potrosnja do sad je bila 8,65l, a juce sipano do cepa i racunica kaze 7,9l, doduse tu je uslo i 200-ak kilometara od Beograda do Zablja i nazad   :lux:

abc123

Citat: Aleks poslato 19.04.2011. - 10:35
Ili više troši ili brže isparava od običnog bmb95. I ja sam primetio da mi kraće traje, al' rekoh možda još neko primeti pa se javi pre mene. Inače kupovao sam na Luk-oil, a koristi mi samo za potpalu jer vozim na tng.

Ja sam ga natocio na OMV i imam isti utisak. E sad da li je to zbog toga sto me je masina "mamila" da je zesce gazim ili ovaj "parfimisani" benzin brze "isparava" ne znam ni sam. Uglavnom, brzo sam zakljucio da mi se eksperiment ne isplati.

Aleks

Vozio sam nekih 80km, jedno dva dana, na premiumu i nisam primetio da nešto bolje vuče ili se drugačije ponaša nego na bmb ili tng. Možda je to malo km da se oseti razlika. Razliku sam samo osetio kada sam u Grčkoj sipao bmb95 i pitao se kakva bi tek razlika bila da sam sipao od 98okt. Moje mišljenje je da ovaj naš nije ni P od premijuma!