Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Dragan.vi

Pre neki dan sipano - potrošnja 8.47l - više nego zadovoljan. Metoda od čepa do čepa možda nije baš najpreciznija, ali može dati bar približnu potrošnju. :jea:

Zoran

#211
Metoda od čepa do čepa je po meni najmjerodavnija. 31 godinu vozim i uvijek ta metoda i mislim da neće nikada biti prevaziđena.
Sam svoj gazda - vazda.

srdjang

Putovao na Zlatibor Doboj- Tuzla-B. Basta-Tara-Zlatibor dakle skroz zahtjevan put sa puno krivina  i 70% brda i dolova, 4 osobe i pun, prepun gepek a vratio se na Visegrad- Romanija-Sarajevo-Zenica uz posjetu Sirogojnu dakle sve vukojeb..ne ukupno 712 km potrosnja 6.32 l. Do sada po gradu po veoma hladnom vremenu nikada ispod 7.35 l. Mjerenje do prvog klika.
Castim sve vas kad predjem ispod 6 l, valjda cu i to dozivjeti kad bude toplije. Inace Stepway me odusevio skoro da nijednom nisam osjetio da ima nedostatak snage cini mi se brdo ili ravno da mu je svejedno da li je to do mjenjaca ili ne znam cega ali da ide ide. Putovali smo sa tri auta jos je bio pezo 407 i bmw neka novija mrcina ljudi su se odusevili kako je izgurao ovaj put. Inace imam i daewo Nubiru 2000  kubika 133 KS i ona mi na ovakvim putevima ne pokazuje ovako dobre performanse. Izvinite na preopsirnosti ali eto da kazem svoje utiske.

Veterinar

Hoce taj motor dobro da povuce. Znam sta pise na papiru, ali imam stalni osecaj da ide bolje od toga. U temi "Na koliko obrtaja vozite" napisi nesto o svom stilu voznje. Nisi jedini koji je napisao da dci ima takvu potrosnju. Kod mene nije taj slucaj, ali Saxo 1.5 d je kod mene trosio 4.15 (od ukupno oko 40.000 km koje sam ja presao s njim), dok je drugima trosio oko 5. Ne vozim brzo, ali ne vozim ni kao "baba". Prestao sam da vodim svesku potrosnje (da, imao sam to), ali prosecna potrosnja na 130.000 km je ispod 5 litara. Zimski prosek je bio oko 5,2-5,3 l/100 km. Pisao sam vec o tome.

hemicar

#214
Stepway 1.6:

Nasuo 50l BMB 98

Nakon predjenih 493km, rezerva se upalila.. Klima je radila 100%, slucajno sam je ukljucio, tako i ostala, dok nisam onu knjizicu malo proucio, a onda iskljucim.  :bonk:
Vozio sam jos nekih 10km, a potom nasuo 45l, pumpadzija rece da je rezervoar pun.. Pogledao sam preko onog testa sa tasterom i kontaktom (ako je tacan, nezz) na displeju prikazuje da se u rezervoaru nalazi 50l, znaci bilo nekih 5l u rezervi, djeluje logicno.

Potrosnja u toj relaciji:  :write:
predjeni put: 503km,
potroseno litara: 45

potrosnja l/100km: 8,94  :doh:

Od svega toga, pola sam presao na otvorenom, vozeci do nekih 130km/h, a drugu polovinu po gradu, druga-treca, prva..


Druga dionica puta:

Iskljucio sam klimu, smanjio obrtaje na max 2500, 70% otvorena relacija, petom laganica oko 60km/h, nista preko 70.

predjeni put: 140 km
potroseno litara: 10 (opet prema onom testu, a vjerovatno da je oko 9,5)

potrosnja l/100km: 7,14  :ces:

E sada, da li ce se ta potrosnja vremenom smanjiti, ili ne, ko bi ga znao.. Nadam se da ce opasti..

Zoran

Ova druga dionica ti je prekratka za koliko toliko realno testiranje. Čak je bitno i koji je dio dana kada sipaš gorivo jer na dnevnoj vrućini će pištolj prije izbaciti nego izutra kada benzinskih para nema mnogo.
Sam svoj gazda - vazda.

hemicar

Danas presao 284km, sve na otvorenom, brzina do 80km/h, glatka voznja, bez guzve u saobracaju..
Postigao sam za sada rekordnu potrosnju od 5,62l

Prezadovoljan  :woo-hoo:

Zoran

Vidiš da je moguće :to:.
Sam svoj gazda - vazda.

hemicar

Da li preduvane gume uticu na potrosnju?
Znam da slabo naduvane povecaju znacajno, al preduvane, to ne znam, pa rekoh, ako ima neko da objasni..

Zoran

Veći pritisak u gumi sigurno će smanjiti potrošnju. Ja sam napustio podatke sa naljepnice i vratio se staroj praksi - gume duvam 2.5 bar i sve ok a potrošnja super. Na totalno otvorenom malko preko 5l/100 km pri 80 km/h.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Zorane, "ogradi se" tj. reci da ako ti nešto činiš mimo preporuke proizvođača (pumpaš gume preko preporučenog pritiska), nije poželjno i drugi to da rade.

strucnjak79

Tako je, prepumpane gume ne amortizuju udarce (rupe i sl) kako bi trebalo, pa trapovi vise trpe ...

hemicar

Fabricka preporuka za stepway je cini mi se 2.2, a kod mene su na pocetku bile 2.9, tek nakon hiljadu kilometara sam ih provjerio, i to ne bih ni tada da mi se zadnja desna nije probila. Spustio sam pritisak u sve cetri na 2.3.. pa sad, ima li pomaka u potrosnji, nisam nesto siguran, ali znam da mi auto bolje lezi na cesti i naravno manje "zuji".

Zoran

Raja,  :to: ubuduće ću se ograditi kod pisanja stvari koje nisu baš u skladu sa fabričkim preporukama.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Držite se teme. Sandero - potrošnja.