Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Za mene je najvažnije da se iz tačke A do tačke B prebacim sa što manje goriva. Očito je da se vozilo kretalo sa nekom umjerenom brzinom. Danas sam sipao 43.5 l a prešao 765 km pri brzini 50 da 80 km bez prikolice skoro sve uz riječne tokove,relacije su bile od 2 do 50 km, otprilike 30 hladnih startova je bilo. Za naše razmatranje vjerovatno je dosta podataka mada mogu nabrajati do sutra ako te baš zanima. Mene je iznenadila ovako mala potrošnja s obzirom da su relacije kraće a stigoše i hladniji dani.

                                                                                                                                                                                                             Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Kraca deonica autoputem (oko 20 km) brzina 130 -140km/h prosečna potrošnja 8,9l
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

msegovic

Od pre 10-tak dana: 6.49 l/100km, na predjenih 296km, 2 osobe, relacija Beograd-Nis (247km od vrata do vrata koja naravno ukljucuje i nesto malo gradske voznje), autoputem, lagano uglavnom 90-95 km/h, plus 49 km po Nisu.

bocca

 :aplause:
vrhunski rezultat za stepway-a!!! i ja mu tezim ali nesto i ne uspevam.

VeDuS

Pa kad ne vozis 90-95 na auto-putu !  :wink:

Loganovac

'Ajde jedan dobrovoljac da proba 70 na autoputu pa da javi.  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

 :hm: ova potrošnja je nemoguća za stepway-a. Ne vidim razlog zašto da sebe lažemo na forumu. Ipak je ovo mesto gde treba da budemo što realniji i objektivniji.  :c0:

milco

Zdravo svima! Sandero Stepway 1.5 dci 5.3 l /100 km - pre neki dan sam merio. Relacija Ohrid-Skopje-Ohrid, sa 5 odraslih osoba u auto. Ako znate za koi put se radi, vise izvangradska voznja ali sa dosta nagornina.
Pozdrav iz Makedonije!

sphex

E svaka čast za dizelaše ;)
A mi benzinci, ovi što arče po gradu, evo i posle 8200 km pređenih, nema šanse ispod 9l/100 km. Merio BC, merio ja, računao računar...nix... Poslednja dva meseca kako kod da pogledam na BC, isto stoji 9l/100km. Pitam se nekad da nije zablokirao :P
A nije da nisam probao da spustim. Npr, ne palim klimu par dana, vozim na autoputu kad mogu u petoj, 2500 obrtaja.....ma ništa...ni makac.... moraću uskoro na neke duže staze, ne vredi da kukam, ali eto da znate potrošnja po gradu je valjda takva kakva je.
we brake for nobody!

silent

Meni potrosnja po Bg-u ne prelazi 8,5l, bez klime. Van grada, npr. na relaciji Bg - Ča se krece oko 6l. Ali sve ovo sa vrlo umerenom voznjom. Potrosnju merim sipanjem od cepa do cepa, ali ostaje pitanje koliko je to precizna metoda. Sipam samo Evro bezolovni.

msegovic

Citat: perke21 poslato 14.01.2011. - 09:29
ova potrošnja je nemoguća za stepway-a. Ne vidim razlog zašto da sebe lažemo na forumu. Ipak je ovo mesto gde treba da budemo što realniji i objektivniji.

Ja nisam imao nameru nikog da lazem, niti to inace radim. Ne vidim ni ja razlog za tako necim.
Merio sam potrosnju od 'klika' do 'klika' (drugog). Da li je to tacno i idealno? Naravno da nije. Ali za mene dovoljno precizno.

Keka

6-6,5 litara pri 90 na ravnom je vrlo realno, u idealnim uslovima (pravilno napumpane gume, 1-2 osobe u vozilu, bez (ceonog) vetra)....

Po Bg ne mogu da prodjem sa manje od 10-11-12 litara TNG  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

#207
 Sipao juče 5,8 l/100 km prosjek, i meni je malo za ovo doba godine ali je tako pa ko hoće neka vjeruje a ko neće neka vozi kako hoće.
Sam svoj gazda - vazda.

bocca

za sphexa
ja nemam bc ali koliko znam u daciama ne meri trenutnu potrosnju, samo prosecnu. kod tebe je to verovatno potrosnja na 8000km prosecna. probaj da resetujes bc pa da meri izpocetka neke krace relacije. pozzz

dzule

evo i mene...prosle nedelje putovao na zlatibor. novi sad-zlatibor ( ruma, sabac, valjevo),  zlatibor-arilje, i arilje - novi sad ( isto preko valjeva, itd...). kofer na krovu, dvoje odraslih i dvoje dece, pun gepek stvari....bc je pokazao 6.9 lit.
sto se mene tice, sasvim pristojno....