Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

skiter69

meni izgleda baš sve jedno. kako god da okrenem moj stepway trši plina 10L . i po gradu i na otvorenom  :conf:

neskafa

Citat: DrJekyll poslato 24.09.2010. - 16:56
Ja sam do Tasosa ove godine isao samo sa zenom i jednim koferom, prosecna brzina mi je bila 140  :c: ali sam dosta vremena proveo i na 160 km/h  :dance: pri tim brzinama auto je trosio oko 9-10 l.
prosecna 140?  :ha: :-)1
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Raja

#167
Verovatno je čovek mislio na putnu brzinu od 140km. Možda se nije dobro izrazio jer je prosečna brzina od 140km/h malo-mnogo brzo.


Dragan.vi

Da, da pri brzinama od 140 i više loče ko lud :badmood:

magna86

#169
pa ajd evo..ja sam skoro presao do sela..i nazad... oko 970 Km ukupno..tamo - amo...

na autoputu...sve vreme sam furao 140Km/h...kad prestizem kamione ili neki auto dam gas do 160Km/h...

Potrosnja (kako board komjputer kaze) je varilala od 7.1 L - 7.3L   - ista ili slicna je situacija sa upaljenom klimom.
Cim sam usao u Srbiju....potrosnja se povecala i to dosta...to sam primetio i prosli put tako kad sam ulazio u Srbiju...i nije mi jasno sto..los put verovatno...rupe..itd

sanderoman

...nego malopre primetih da su u zvanicnom cenovniku za Sandero smanjili prosecnu potrosnju za 0.5l i sada je ona preko noci 6.5l. Super, od kad su to stavili jeftinije se vozim a nisam ni znao  :hihi:. Da ga nisu malo preterali, 8l je u realnom svetu, pisalo je 7l a sada 6.5l, mislim laz nevidjena  :ranting: ili su to sada nesto menjali na motoru sto ja ne znam?

Loganovac

Što baš na motoru, valjda ima još šta bi mogli da promene u cilju smanjenja potrošnje...

Recimo, napuniš gume azotom i eto ti 10%...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Ako je na 120 km/h 1.4 motor na oko 3400 o/min, na 140 km/h je sigurno preko 4000 o/min.
Kako mozete da vozite pod tolikom bukom, od 110 km/h do 120 km/h ja imam osecaj da je bar 30% glasnije, ko zna kako je na 140 km/h...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

K7 motori imaju nekog gremlina pa se deru kao blesavi izmedju 3500 i 4000 rpm. Posle 4000 rpm voznja (ponovo) postaje prijatna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sphex

...ili se sluh već navikao na toliku buku ;)
we brake for nobody!

bocca

za koji dan ce i punih 5 meseci sa novim ljubimcem i predjenih vec sad 12000km. sasvim dovoljno za neke analize i statistike. za tu kilometrazu je sipano 90.8 litara benzina i 1009.8 litara gasa. to mu izadje 9.17 litara/100km!!! moram da naglasim izuzetno mekane voznje i sa jako malo prave gradske voznje ( tek ponekad po novom sadu ili zemunu) jer ovde po vrbasu i okolini se bas i ne moze nazvati gradskom voznjom. meni je to ipak malo puno!!! inace, to je do sada na gorivo 5.6 din/km!!! ne znam da li za dizel treba vise?!? za sada toliko i pozdrav svima!!! :to: :ziveli:

Zoran

Večeras sipano 30,25l a pređeno 539 km sve otvoreni put do 80 km/h ( 5,61 l/100 km). Sutra vozim jednu turu sa prikolicom pa ću u povratku napuniti i napisati potrošnju.

                                                                                                                                                                                                                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Citat: Keka poslato 05.10.2010. - 17:52
K7 motori imaju nekog gremlina pa se deru kao blesavi izmedju 3500 i 4000 rpm. Posle 4000 rpm voznja (ponovo) postaje prijatna.

...i tako ja resih nocas da izadjem iz rutine i da se malo promangupiram, da vidim da li se to stvarno smiri preko 4000 o/min i da vidite da je doktor skroz u pravu. Oko 3300 o/min pocinje, oko 3800 o/min prestane, kao da se normalnom, uobicajenom zvuku motora kome raste visina tona (frekvencija, je li...) zbog povecanja broja obrtaja u tom opsegu dodaje jos jedan zvuk, rekao bih ujednacene visine, i prati ga sve do 3800 o/min i u svim stepenima prenosa (osim rikverca, naravno, to nisam isprobavao).

Ja i moj napaceni sluh...

Taj zvuk kao da zaista potice od creva uvodnika vazduha ili kucista filtera vazduha, sto je Peja u temi o zvucnoj izolaciji vec spomenuo, samo u nekom drugom kontekstu. Dakle, kao plastika koja rezonira u tom periodu, a posle se smiri.

A auto da je zivahan, zivahan je kad se malo razmahne, jeste da sam bio sam u autu, ali dobro sad...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Zoran

Juče pređoh 554 km sa 35,6 l ( 6,43 l/100 km) a danas lijepih 599 km sa 34,15 l (5,7 l/100 km). Oba puta sa prikolicom od 600 kg.

                                                                                                                                                                      Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

bocca

ja na stepway-u ne mogu da ga spustim ispod 8. juce nestane plina, ja na autoputu, na nis-ovoj pumpi, sipam 4,8 litara. namerno tako malo da bi potrosio do kuce. beba zaspala, ja vozim 80-90, lagano. na kraju potrosnja preko 8.5. mada i ovaj gas u poslednjih par nedelja...