Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Sa sigurnoscu znam da je sa 4 putnika (oko 310 kg) i oko 40 kg prtljaga, autoputem ujednaceno oko 110 km/h, bez klime i bez icega na krovu, do Tasosa, trosio oko 6,2 l/100 km.

Nikad nismo merili potrosnju u gradu jer onu pravu gradsku voznju nemam, ja savske mostove retko prelazim i prevozom, a kamoli autom, te nemam kad ni da se zaglavim na njima. Negde sam vec pisao, na 25 km od juzne do severne periferije grada ja sam najvise u cetvrtoj i uhvate me max 4-5 semafora u jednom smeru. Pri takvoj voznji, potrosnja je do 8 l/100 km uz gorenaveden nacin voznje, tj. odem i vratim se za oko 400 dinara. Nisam najbrzi na ulici, ali svakako ne gnjavim.

Uz nekih 7000 km koliko prelazimo godisnje, nama se ni plin, ni dizel nikako ne isplate.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

Ja sam do Tasosa ove godine isao samo sa zenom i jednim koferom, prosecna brzina mi je bila 140  :c: ali sam dosta vremena proveo i na 160 km/h  :dance: pri tim brzinama auto je trosio oko 9-10 l.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Ne moze na otvorenom da trosi pri 110 km/h 6,2 litra osim ako nije dizel.

Isto tako ne moze po Bg da trosi 8 litara osim ako se ne vozi u gluvo doba po bulevarima.

Moj trosi 8 litara gasa (7-7,5 litara benzina) na 100 km kombinovane voznje, od cega je 90% na otvorenom i sa brzinama do 100 km/h.

Sto rece jedan majstor:
CitatAko je njeznik 12cm, svi kazu da ima 15cm......Ako auto trosi 10 litara, svi kazu da trosi 8 litara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sanderoman

E vala svaka ti je zlatna :respect:. Kod mojega je recimo 8.5-9.5l grad (plin oko 10l) na otvorenom od 6.8-8l (na plin ga jos nisam vozio) a za sebe mislim da nemam nikakvih minimalistickih pretenzija.

LeNgenda

Citat: Keka poslato 24.09.2010. - 17:44
Ne moze na otvorenom da trosi pri 110 km/h 6,2 litra osim ako nije dizel.

Isto tako ne moze po Bg da trosi 8 litara osim ako se ne vozi u gluvo doba po bulevarima.

To je oko 110 km/h u petoj pri 3000 o/min. Ne mogu da se zakunem bas u decimalu, ali stojim iza obe svoje tvrdnje.
Nije bas gluvo doba, ali ne hvata me guzva ni kod Sajma, ni u 29-om, to svakako, napomenuo sam.

Ovo je moj primer i moje cifre. Samara sa 1.5 motorom nam nije prelazila 9 litara beMzina pod istim uslovima.

Znas onaj vic o poredjenju svadje na Net-u sa Paraolimpijadom?
Isto je i sa baronisanjem, potpuno je suludo, nemam razloga da tvrdim nesto u sta se nisam licno uverio.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

Ja sam testirao, ako vozis kao penzioner opusteno polako prema ogranicenjima i ne brze od 90km vecinom petom od 50 pa nadalje tu sam oko 6L. Kad sam dolazio iz Sabca i ulazio u Pazovu na kratko je bilo 5.7L ali se vratilo na 5.8L. Kad idem na posao tada je 7.5L tamo i nazad 18km a potrosnja moze biti cak i jaca...

sanderoman

Citat: david poslato 24.09.2010. - 18:45
Ja sam testirao, ako vozis kao penzioner opusteno polako prema ogranicenjima i ne brze od 90km vecinom petom od 50 pa nadalje tu sam oko 6L.
...i sto vise konstantnim gasom i to je moguce. Samo problem je sto takav rezim voznje najcesce ne mozes da koristis i onda Dacia malo srce kao sto si dalje i napisao.

david

Ja sam bas hteo da vidim potrosnju. Upalio kola i resetovao na 0 i kad sam napravio relaciju Pazova Sabac Pazova bilo je 5.8L ali to je bez davanja naglog gasa, bez agresivne voznje, bukvalno laganica, cak sam ga patio u petoj ispod 50km. Kad budem isao u Drazanj mogu da testiram ali posto je AP od kuce bukvalno do Draznja biti ce veca potrosnja...

perke21

Putni računar ne pokazuje dobro potrošnju. Mislim da je to već negde pisano ovde.

Keka

 I nije zdravo voziti u 5. brzini 50 km/h
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sanderoman

Sad kad sam se vracao iz grada primetih da mi je izgleda potrosio 5l bemzina nakon 120km (skinuo jednu crtu). U pitanju je voznja na plin. Naime, pre 120 km sam sipao malo benzina i jedno kratko vreme imao tri crtice, nakon toga vozio na drugoj i evo sad mi gori samo jedna. Da nije malo mnogo? :ha:

Keka

Zavisi koliko si ga puta palio za tih 120 km. Zahladilo je, narocito ujutro, i duze radi na benzin, pa ga vise i potrosi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Zanemarit ću sumlje a i dalje ću biti objektivan. Juče i danas sa 110 kg u autu i prikolicom bruto 600 kg pređeno 710 km pri brzini 60 do 80 km/h potrošnja 5,9 l/100 km.

                                                                                                                                                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

5,9 trosi moj Kadet dizel bez prikolice u ravnoj Vojvodini.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sanderoman

Citat: Keka poslato 24.09.2010. - 21:45
Zavisi koliko si ga puta palio za tih 120 km. Zahladilo je, narocito ujutro, i duze radi na benzin, pa ga vise i potrosi.
Pa to jes al' opet malo mlogo  :huh: