Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

bracakg

Pa da, samo neznam sta znaci ona kilometraza ista je brojka kao kod predjenih kilometara od zadnjeg reseta

miroleca

Meni nekada BC pokaže 0.1l manju potrošnju od stvarne, nekada omaši i za pola litre. Uvek sipam do čepa tako da znam koliko sam potrošio (dizel je u pitanju). Nije tim napravama slepo verovati.

Pozdrav !

Goky

#137
mislio sam na trenutnu potrošnju...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Citat: Goky poslato 29.08.2010. - 16:54
Na BC uvek se može videti količina potrošenog goriva (Sandero nema prosečnu potrošnju goriva već ukupno potrošeno goriva na parcijalnoj kilometraži).... Dovoljno je zabeležiti ili resetovati parcijalnu kilometražu i dobiti tražene podatke (količina potrošenog goriva / pređeni put*100)

Neko me ovde zeza...  :palica:  Količina potrošenog goriva/pređeni put*100 je trenutna potrošnja?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Kad resetujes BC od tada ti meri predjene km i potrosnju goriva i na osnovu tih predjenih km i potrosenog goriva dobijes prosecnu potrosnju...

Loganovac

Misliš pročitaš...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david


Goky

Kao što je već rečeno BC kod Sandera pokazuje:
1.ukupna kilometraza(nemože se resetovati)
2.pređena kilomertaža od zadnjeg resetovanja
3.ukupno potoseno goriva od zadnjeg resetovanje
4.prosečna potrošnja od zadnjeg resetovanja
5.kilometaža do pumpe
6.neka kilometraža kao pod 2
7.prosečna brzina

Prosečna potrošnja goriva se izračunava na osnovu pređene parcijalne kilometraže pod rednim brojem 6. Ukupno potrošenog goriva od zadnjeg reseta se takođe odnosi na parcijalnu kilometražu pod rednim brojem 6, isto to važi i za prosečnu brzinu.
Količina potrošenog goriva/pređeni put*100 je prosečna potrošnja goriva.
Npr: Pređeno je 250km (od toga 180 na magistralnom putu i 70 u gradu) i potrošeno je 15,5l BMB. Na osnovu formule količina potrošenog goriva/pređeni put*100 (15,5/250*100) dobija se da automobil troši prosečno 6,2 l na 100 km (jer potrošnja nije ista na celom putu).
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Cela zabuna je u tome što si napisao "izračunava se" - kompjuter izračunava, tvoje je samo da pročitaš.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja04

Sandero Stepway 1.6 plin - potrosnja od 8 do 9l plina na otvorenom, u gradu ga jos nisam testirao.

milko

Prvi rezervoar,grad + klima 80%  9,6 lit.

brave

Prosecna brzina 35 km/h potrosnja 7,1 l.

DrJekyll

ja sam sada uspeo da predjem 238 km sa 25-6 litara....moram malo da smanjim dozivljaj i preticanje...nije uvek bitno da budes prvi na semaforu...valjda :dance:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

LeNgenda

E, da ne poverujes, i ja sam nekako uvek prvi na semaforu, a stvarno nemam nameru da budem, nego eto, a sve najnormalnije, do 3000 o/min, reeetko, do 3500 o/min. Ako se zamislim, saltam ja i opa, 80, 90 km/h i raste, a ja ne provaljujem, koliko sam puta refleksno digao nogu sa gasa kad sam pogledao brzinomer, u majku mu, kad pre 90 km/h. Autic k`o gromce, kakav li je tek sa 16 ventila...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Veterinar