Performanse motora 1.6 MPI vs 1.5 DCI

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Koliko me sećanje služi, ubrzanja su (0-100 km/h):

Logan dci (65 ks) 15,5 s
           1.4         13,5 s
           1.6         11,5 s (mislim da nema govora...)
           1.6 16 v  10,2 s. 

Dachaa

Dci 15.5 sec  :conf: Izbacio sam neki snimak ja sam u kolima i mozda jedna crtica goriva bila 0-100km je bilo cini mi se za 12sec.
Ima u nekoj temi snimak ne znam gde bese.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

YUgisa

Evo, nasao sam podatke, ja se izvinjavam, nesto sam pobrkao brojke, znao sam da je neka razlika od oko 2s ;)

Pise da ubrzanje od 0 do 100 iznosi 13.78s za 1.6 (90ks) Logan, a ja sam bio pomesao 1.4 i 1.6 motor, za 1.6 se navodi da ubrzava za 11.5s po fabrickim podacima. Tu jos u podacima pise da je masa tokom testa bila 1085kg i da pri 130km/h brzinomer laze za 6.1% sto mu dodje skoro 8km/h... Gume su bile 185/65 R15.

A ja polazim i od Zastave tj Yuga, sa 67ks ubrzava za ~13.5s do 100 a Yugo je ~160kg laksi od Logana npr... Naravno postoje razlike u odnosima u menjacu i ne znam kolike su razlike u aerodimanici ali ipak ne verujem da su razlike budu u korist Dacije i da to bude cak po vise sekundi brze od fabricki deklarisane...

Mada po podacima koje sam ja video na onom sajtu sa karakteristikama Dacije, tj za brzinu koju postize pri 1000 obrtaja, prenosni odnosi su vrlo slicni onim iz Yuga, jedina razlika je u nesto vecem precniku tocka kod Dacije pa ima nesto malo vecu brzinu pri istim obrtajima.

Npr ovaj snimak:


Pokazuje 11.2s do 100, ali ako uzmete da laze recimo 5-6% mozda i kod 100, to vec zalazi u pricu od blizu 13s...
Godine iskustva nisu dokaz kvaliteta. Zasto?
Pa zato sto mozda radis sve pogresno jos od pocetka...

Matori prdavci...

staracstol

Sva naša merenja mogu biti ili brzinomerom ili gps navigacijom. Brzinomeri su labave klase tacnosti jer su "pokazivači" a ne merni instrumenti a u gps se namerno unosi greška. Znači jedan prema otprilike. Bitno je da se udobno vozamo, sve ostalo je patnja i žudnja.

Lazar@

opet krecemo u neku pricu  :whistling:   ja samo kazem da 1.5dci 70ks 0-100 nije 15.5s nego malo manje....
Ako cete da mjerite ubrzanja i da se trkate kupite VTEC.I nema brige od 0-200kmh stize za isto vrijeme za koje dci stize od 0-100  :hall:  :bonk:

Andrix

Koliko vidim, sto je meni bitno da povuce prilikom preticanja, tu pobedu odnosi dci, a sto bi me na pravcu osisao benz. nigde ne zurim. Kad god sam preticao cepam auto na visoke obrtaje sto mi para usi, i to ugasim klimu, prebacim na benz pa do daske.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Nema potrebe, pri punom gasu ECU bi trebao sam da gasi klimu, a ako je gas dobro uradjen, ici ce isto i na gas i na benzin.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

To mi nije poznato da se gasi klima na max gasu, to bi nesto bilo tipa kick down, moracu nekom prilikom da probam
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Boka

Kod mene se klima nije gasila pri punom gasu, a bas sam u nekoliko navrata prilikom preticanja po Crnoj Gori stiskao gas do kraja. Klima je radila bez ikakvog prekida, barem je tako kod mene.

Keka

A kako bi primetio da ne radi kad kompresor samo skljocne?  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Možda bi primetio kad se ponovo upali...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Nešto ni ja nisam primjetio gašenje klime, tj. prestanak hlađenja. A išao sam po satu skoro 180kmh (nizbrdica na autoputu).