Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

#796
Ili anti-marketing?
Kad se sa pakovanja ulja odlepljuje etiketa (na rafu,u prodavnici).Kad se ulje masovno nudi na pijacama i buvljacima.Kad stoji neprodato po godinu-dve.Kad je među najjeftinijim na tržištu.Kad na forumima,tu i tamo,neko nije zadovoljan.Kad se pravi na istoku,za istočno tržište.Kad ga pravi moćna kompanija kojoj niko ništa ne može.
Ni drugi nisu bolji,pa ću da probam nešto drugo sa čime ću,makar subjektivno,biti zadovoljniji.

Aleks

Citat: saša61beograd poslato 01.06.2018. - 07:25
Mislim da se ova novija ELF ulja (fulltech 5w30) ne prave u Rumuniji nego negde Franc/Belgija.Rado bih kupio francuski,da ne kažem "originalni",sxr 5w40 za 800 dinara litar kada bi bio Made in France.
Ne postoje fulltech 5w30 ulja,  već samo jedno jedino ulje koje se koristi isključivo za dCi motore sa DPF.  Sada se zove Fulltech a nekada se zvalo Solaris i nije skuplje od ostalih Elf ulja zato što je originalnije,  kvalitetnije ili štatijaznamveć,  već zato što je sama njegova proizvodnja skuplja od ostalih ulja, zbog samog sastava jer zbog filtera čestica mora da sadrži neke sastojke koje ostala ulja ne moraju pa je samim tim i skuplje.  Eto.

kiconix

E jbg.
Ja bih za svako ulje mogao da nadjem neku falinku.

Zoran

Rijetko kada će motor crći zbog ulja. Samo lošije ulje mu skraćuje životni vijek
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


Zoran

U pravu si za stare motore 1.4 i 1.6 dok i Dacia ima motore koji su muhanati na loše ulje kao npr :
1.6 16 V
0.9 TCE
1.0 SCE
1.5 dci
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

I sta na kraju preporucujete za ove krseve od motora koje vozimo?

szs

@kiconix
Ja ću sledeće sipanje, posle garantnog roka, SHELL za prvu ugradnju
:offtopic:
Inače samo za info, DPF cena je oko 950-1000eur + ugradnja a regeneracija u nekim od servisa koji to rade je oko 200eur + ugradnja (ako nije skroz uništen)
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

saša61beograd

#804
Kad sam proletos birao ulje bila je na forumu priča o falsifikatima,pa sam svoj izbor sveo na ulja sa proverenim poreklom,a mislim da su najbolja za naše "krševe":
-Shell helix ultra 5W40.Kupljen kod nekog od prodavaca navedenih na sajtu Shell Srbija
-Motul 8100 Xcess 5W40.Kupljen samo kod Mass company.
-Lukoil luxe SN 5W40.Lukoil pumpe.Obavezno ovo SN  jer ima verzija SL,polusintetika.
-Nisotec sint 5W40.NIS pumpe.
Sve ovo je za benzince i dizelaše bez DPF-a.
Lično sam odabrao Nisotec,za probu,a možda i kao trajno rešenje.

kiconix

Ma to je sve jasno ja samo konstatujem da od 2007 od kada sam na forumu niko nije prijavio kvar ili nesto slicno zbog ulja.
Subjektivni osecaj je nesto sasvim drugo.
A mogucnost izbora naravno da postoji, i treba da postoji.

dekiv68

Trio Motors iz Novog Sada postao prvi Shell brzi servis na Balkanu
https://www.ekapija.com/news/2139924/trio-motors-iz-novog-sada-postao-prvi-shell-brzi-servis-na-balkanu

Ovo bih voleo da vidim i u Bgd.

Zoran

Malo sam se dopisivao sa Stevom Stalkerom, doktorom za ulja. Tražio sam da mi uporedi Ina Millenium i Nis Autolein Sint. On kaže, oba ulja su izvrsnog kvaliteta. Milenijum ima nižu tačku tečenja zbog skupljih baznih ulja. Autolein Sint za nijansu ima bolji paket aditiva te ispunjava veće standarde.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Korisna informacija,hvala Zorane.

szs

Danas prilikom malog obaveznog servisa u okviru garancije sipano SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AR-L 5W-30
Odobreno by Reno Sava   :to:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella