Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

markofpi

Citat: PPejic poslato 12.03.2013. - 20:38
Ako ugrade 1.9 dCi, znaci nikada

Nisam znao za taj podatak. U svakom slucaju mogli bi u poceti sa tom najjacom verzijom 1.5 dci motora da isti ugradjuju i u Logana. Mislim da bi mu to bila prava mera, a sad sto se 6b tice ako bude super ako ne sta sad da se radi.
Inace ja vozim Lagunu 1.9dci sa 6b. Na auto putu kad ubacim u 6. potrosnja padne za litar, a kako se brzina poveca razlika je sve veca. Da ne pominjem da je buka u kabini tada mnogo manja i to da jedan dci radi na boju obrtaja koji mu vise odgovara.

Veterinar

Ubedjen sam da 1.5 dci sa petobrzinskim menjacem trosi manje od 1.9, u svakom slucaju. 90 ks je sasvim dovoljno Loganu, jer je vecina vlasnika bila (ili jeste) zadovoljna sa 65 ks (68, 70).

ivan-bgd

Da troši malo to jeste al da je kilav i to jeste,ali ne može i jare i pare. :ne:

Veterinar


vujanovgoran

Citat: markofpi poslato 12.03.2013. - 19:49
Da li je realno za ocekivati da se u novi Logan ili MCV pocne ugradjivati dci sa 6b i 110ks, kao sto je to u Duster-u slucaj? Vozim dci pa znam sta znaci 6b na autoputu.

Mislim da bi mogli jednog dana ocekivati da na 1,5DCI ubace menjac sa 6 brzina, cini mi se da sam na sajtovima polovnih automobila vidjao Megane 90KS sa 6 brzina, a sto se tice 110KS to je malo verovatno, jer pitanje je koliko sasija Logana moze da podnese.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

kiconix

Megan je nešto drugo.
Dacie koriste platformu Clia.
Teško da će ubaciti 6 brzina, dići će krajnju cenu.
Ostaje da vidimo kako će ići prodaja u novoj tržišnoj utakmici.

Veterinar

Ne kažem da nije istina, ali sam viđao u tehničkim sprecifikacijama Megana šestobrzinski menjač uparen sa motorom 1.5 dci 110 ks. 1.5 dci 90 ks je bio uz menjač sa pet brzina.  :ne:  Slažem se da bi svako dalje unapređenje modela dizalo cenu Loganu, a to bi bilo nedopustivo sada (kad se pojavio recmo... Rapid).

markofpi

Citat: ivan-bgd poslato 13.03.2013. - 21:41
Da troši malo to jeste al da je kilav i to jeste,ali ne može i jare i pare. :ne:

Ne znam sta si hteo reci ovom konstatacijom!? Taj 1.9 ako si zamislio da bude u Loganu trosio bi manje od tog 1.5 ili bar isto toliko posto je Logan lagan auto. Sigurno bi manje trosio pri nekim krstarecim brzinama npr. 120-240km/h, a jedino bi vide trosio kada bi sa njim isao 200km/h. Ako si ipak poredio 1.5 u Loganu i 1.9 u Laguni istina je da manje trosi ali opet to su dva auta potpuno razlicite koncepcije i namene, a i klase, a motori su opet napravljeni za upotrebu u razlicitim vzilima sa akcentom da je u Loganu onaj sa kojim moze i dobro da ide, a da prihvatljivo trosi za tu klasu, a opet za Lagunu da potrosnja nije prevelika, a da moze i da dohvati vecu putnu brzinu, odnosno bez problema odrzava vece putne brzine.
Samo sam hteo reci, jer je to moje misljenje da bi mu 6. stepen itekako dobro dosao. Onih 20ks vise mozda i nisu toliko primarni ali svakako bi i to bilo lepo.

ppejic

U pravu ste. Ima 1.5 dCi spregnut sa 6 stepenim menjacem, a motor je 76 kW

kiconix

Koliko se sećam u ponudi nema ni 1.9 dci ni menjač sa 6 brzina.
Idemo dalje sa temom.

ppejic

Ko zna sta nas moze docekati u Logan MCV-u.

Andrix

Ja bih rekao sto se novih verzija Dacija tice, samo vec poznati motori...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Koliko sam pratio, MCV ce imati manju zapreminu prtljaznika u odnosu na raniji model (573:700), 5 sedista (sada su tu veci modeli sa sedam) i iste motore kao sedan.



kiconix



Ova crvena je  :hall:

madridista

gledam cenovnik za novog logana pa vidim da u ambience opremi nigde nije pomenut Radio CD MP3 Bluetooth USB AUX? jel to znaci da je rupa na tom mestu?