Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Mislim da je ovaj model pun pogodak. :too:

ppejic

#451

david

Meni se ovaj mnogo svidja..

samsung

Novi Logan MCV na ženevskom salonu
Rumunski proizvođač automobila na ženevskom salonu predstavlja dva noviteta. Iako se očekivalo da pored druge generacije modela Logan MCV, Dacia prikaže i osveženi Duster, umesto njega posetioci sajma moći će da vide specijalnu verziju ovog terenca pod imanom Aventure.

 

Premijerom novog Logana MCV Dacia zaokružuje obnovu game modela Logan/Sandero.

Ohrabren dosadašnjom prodajom ovog automobila, koji je od 2006. plasiran na oko 40 tržišta u blizu 340.000 primeraka, rumunski proizvođač zadržao je osnovni koncept vozila uz novi savremeniji dizajn spoljašnjosti i koristan prtljažni prostor od 573 litra.

Vozilo je dugačko 4,49 m, a moguće je transportovati teret dužine do 2,7 m. U osnvnom paketu opreme kupcima su pored ostalog dostupni i elektronska kontrola stabilnosti (ESC sistem) i bočni vazdušni jastuci.

Kao opcija, sada se nudi i Media Nav miltimedijalni sistem sa ekranom osetljivim na dodir, tempomat, zadnji parking senzori i Eco mod funkcija za ekonomičniju vožnju.

Kao i novi Logan/Sandero, i MCV ima u ponudi dva benzinska i dva dizel motora. Tu je najpre trocilindrični 0.9 litarski turbo-punjeni benzinac sa 90 ks, prosečnom potrošnjom od 5 l/100 km i CO2 emisijom koja iznosi 116 g/km.

Osim toga, dostupan je i 1.2 litarski benzinski agregat sa 75 ks.

Kada je reč o dizel motorima, kupcima je na raspolaganju 1.5 litarski dCi, u dve varijante, sa 75 ks i 200 Nm maksimalnog obrtnog momenta, osnosno sa 90 ks i 220 Nm.

U Daciji kažu da ovaj agregat ima prosečnu potorošnju od 3,8 l/100 km uz CO2 emisiju od 99 g/km.

Novi Dacia Logan MCV stiže na tržište u drugom kvartalu 2013, kada će biti poznata i njegova cena.

Ducia Duster AventureAventure je specijalna ograničena serija modela Duster. Kao što i samo njegovo ime kaže, namenjen je avanturistički nastrojenim vozačima koji se često kreću po prirodi.

Radi boljeg snalaženja u vožnji van asfalta u noćnim uslovima, na krovu se nalaze dva reflektora, a u opremu je uključen i Garmin satelitski navigacioni sistem. Patosnice koje dolaze uz ovaj automobil izrađene su od gume zbog lakšeg održavanja i uklanjanja prašine i blata koje se nakupi u terenskoj eksploataciji.

Dacia Duster Aventure pojaviće se u prodaji na odabranim tržištima u aprilu 2013. godine.


http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2013&mm=03&nav_id=689037
pozdrav iz St.Pazove

ppejic

#454
Eto, nas divan forum je imao informacije pre domaćih medija.

miki-bgd


Aleks

Tako bih ga rado posedovao!!!!  :hippo:

zac

Pejo svaka cast za info...  :aplause: :aplause: :aplause:

Svidja mi se, i ja bih ga rado posedovao...  :too:

kiconix

Mnogo doooooooooobro izgleda.

ivan-bgd

Kao što rekoh pun pogodak samo da cena ne bude iznenađujuća...u negativnom smislu :ces:

ppejic

Stari MCV je oko 300 kg teži od sedana i 1.4 MPI je nedovoljan, slično će biti i kod novog.
Kako su 1.2 16V i 1.4 tu negde, MCV sa ovim motorom je trom, znači ili TCe 90 hp ili dCi 90 hp bi došli u obzir.

Ako budu cene na nivou kao za Stepway, treba očekivati cene preko 10 kE

ivan-bgd

10-ka ne gine.Ipak je to karavan ,a karavani su po pravilu uvek skuplji od sedana i hečbeka.

Andrix

lepo, lepo, mada bi se meni ipak vise dopao neki sedan sa 5. vratima, ali to je i nova karoserija...ovaj je lep ali malo pogolem...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ex-user

Mozda i nije pogolem... 4,49m mislim da nije strašno za combi varijantu. Za 10K postoji i npr Fabia combi, mada starija je to generacija, nema EPS i bočne vazdušne i motor starije generacije, ali postoji. Ako bude cena stvarno 8900, to će biti super. I stvarno izgleda dopadljivo, dizajnerski mozda do sada najbolji Dacia model.
bla bla bla

Sir Oliver

Iskopaće tebe Bili... ja ti kažem!!!   :zloca:
Elem... Ne bi trebali da se oduševljavamo mnogo, da ovi naši lešinari u RNS, uz pomoć insajdera među nama, ne bi videli da nam se mnogo sviđa i ne rknu cenu gore.
I tako... sledeće godine se opraštam od Red Devil-a...
Ma u stvari, neću... **anje je ovaj novi MCV.
Odvratan, nikakav... fuj!!!
Imaće prođu, jedino ako početna bude oko 8 tisuća.   
Ako budu korektni sa ponudom, možda ga ipak uz'em...  :zloca:
I drink to make other people more interesting.