produzen rok isporuke?

prethodna tema - sledeća tema

sphex

#30

sad mi je malo lakše  :cul:
we brake for nobody!

bmiillan

koji je tvoj od ovih?  :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

može biti bilo koji prvi, peti, dvadesetiosmi, sedamdesetpeti, stopedestšesti... ;)
we brake for nobody!

david

lzdrzi još malo, ja sam cekao tri meseca...

sphex

ma kapiram ja, ali kažem - da mi već unapred nisu rekli dva meseca lako bi ja čekao i do septembra...
we brake for nobody!

david

Isto i kod mene. kraj septembra pocetak oktobra, tako da je preuzet pocetkom novembra. Svakako sam izdrzao. Izdrzi jos malo...

bmiillan

nije problem u izdrzavanju nego u odnosu prema kupcu 
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

e to, bravo!
Budimo realni, može im se. Tražnja veća nego potrošnja. Mislim da će ova godina da im bude bum za prodaju. A nas koji im taj promet pravimo, ko šiša.... eto toliko o zaštiti potrošača u nas
we brake for nobody!

bocca

moje, sveze, iskustvo je malo drugacije. opredelio sam se za ak sekulic u veterniku (ne na novom naselju, jer im nisu ni blizu). ko ne zna, dva prodajna mesta jedne kuce. posto kupujem kola od zimus bio sam u salonu nekoliko puta. vec drugi put su me prepoznali, i bili vrlo ljubazni. ljilja, koja je menadzer prodaje, je zapamtila, ili zapisala, da cekamo eventualni sajamski popust na stepway-a i da ga samo u toj kombinaciji uzimamo. 4 dana pre nego sto se ta informacija pojavila bilo gde u javnosti zvala je da javi kako popust postoji :aplause: mi smo to iskoristili i kaparisali auto pre nego sto su ljudi i saznali za novonastali popust. onda nam je receno da ce biti polovinom maja, sto je nama i odgovaralo da se lagano oprostimo od starog opela ali da nam klimatizovani auto stigne pre leta. poucen iskustvima ljudi sa foruma, nisam ocekivao auto pre kraja maja. onda poslednjih dana aprila zovu iz auto kuce da je automobil krenuo iz rumunije i da mogu da ga ocekujem za 10ak dana, i da krenem sa lizing procedurom. ipak, auto stize vec sedmi dan, i za njih iznenadjujuce rano. naravno, onda me je lizing kuca zakocila skoro 5 dana bez ikakvog razloga, kao da samo oni meni trebaju a ne i ja njima. no to je druga prica. ljudi iz ak sekulic sve vreme vrlo ljubazni, profesionalni, ekspeditivni... pa zar se za svoju proviziju od 850e to i ne podrazumeva?!? ja svoje docekao, 750 km do sada i sve je kao san.

sphex

e jeee  :ranting:, nastavak moje priče o čekanju:

zvali me prošle nedelje iz salona, tj da nisam pisao mejl pitanje je da li bi me i zvali. Kao auto ocarinjen, stigao u Kragujevac valjda (odatle je AK) i stiže u Bgd u salon. Naravno par dana im treba da stignu i papiri. Ajde dobro, rekoh ja sebi, sačekaću ja i tih par dana pride (plus ona dva meseca pre) pre nego vidim auto i platim ostatak. Pošto je bio kraj prošle nedelje, dogovor je bio ponedeljak, tj. danas plaćanje i završavanje papirologije, agencija preuzima sve i nosi u MUP da registruje auto (registracija, takse, obavezno osiguranje, zeleni karton, plus usluga agencije = 23400 din). Za to im treba dva dana, i eto u sredu, tj 2-og juna ja dobijam svoj Sandero i mogu da ga vozim.

I taman kad sam se naoštrio da ću danas konačno zaključiti ovu moju priču, taman da krenem ka salonu, zovu me. Kažu, izvinjavajući se, da su na tzv. nultom servisu utvrdili da je ključ pogrešno kodiran, ako sam dobro shvatio. Kao na računar kad su ga prikačili, nemam pojma šta to znači i kako je to moguće. I sad treba da zovu Renault-Nissan predstavništvo i tamo neka u Hrvatskoj i Sloveniji, ne kapiram što, ali me i ne zanima. Pa će me zvati da mi kažu šta dalje. Po njihovim rečima sve će se odložiti za jedan dan maksimalno... aha.... ali zamalo.

I tako dočekaću ja na jesen isporuku, a?
Više se i ne nerviram, valjda je to tako kako bi otupeo...i onda će mi sve biti ravno... i da li ima stabilizacionu štanglu, i da li brisač grebe haubu, i da li je podkonstr. sedišta korodirala, ufff...
we brake for nobody!

Veterinar

Iskreno se nadam da ces nam do petka pisati o tome kako ide bolje nego sto si ocekivao ili da ne mozes verovati kako "lako" prelazi preko rupa ili ...

bmiillan

danas zavrsio papirologiju, tehnicki pregled, uplatio osiguranje i takse sutra idem u mup
i ako sve bude kako treba sutra se vozimoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

posle nepuna tri meseca i par mojih "ljubaznih obracanja biranim recima" da ne ureknem, pu, pu,
valjda cemo zaboraviti gnjavazu i masazu i uzivati u novom automobilu 
nemoj na silu uzmi veci cekic

Dragan.vi

Da, da, videcete sve se muke zaborave kad sednete za volan novog auta, verujte momci, secam se i ja tih muka :lux:

sphex

#43
Ma slažem se, ali morao sam da se "pojadam" negde ;) Ljudski je valjda...
Elem, zvali me posle sat-dva iz salona i rekoše da je to sa pogrešnim kodom ključa sređeno, valjda su ga dekodirali ili šta ja znam, tako da u četvrtak brm, brm :)

edit: hehe, sad mi nešto pade na pamet sorry za offtopic - kad se preuzima nov auto, koliko kilometara "sme" da je prešao i da li ostave goriva u rezervoaru, čisto do prve pumpe ? :)))
we brake for nobody!

Loganovac

Ne nam koliko "sme", ali bude do desetak (kod mene 8km), a goriva ti "nacede" par (2-3) litara tek da ne moraju da te izguraju iz avlije... 
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.