Na šta sve obratiti pažnju prilikom preuzimanja novog vozila

prethodna tema - sledeća tema

sphex

Evo pošto se približava vreme da konačno preuzmem dugo iščekivani Sandero 1.4, Laureat plus, a upoznavajući se sa temama ovog više nego korisnog foruma za sve dačiste ili one koji će tek postati, otvaram temu o tome šta bi trebali svi mi da obratimo posebnu pažnju prilikom preuzimanja novog vozila (vidim i da je g. mrprofy isto predložio  :to: ).

Evo za početak već pomenuto i ono što mi je prvo zapalo za oko:
1. Ppejic – stabilizaciona poluga / balans štangla
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1398.0

2. Goky – neofarbana i korodirana šipka ispod sedišta / metalni ram sedišta
3. Stalker - neofarbani delovi šasije koji se ne vide (ispod poklopca table sa osiguračima)
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1276.0

4. mrprofy – brisač se ne može podići do kraja, udara u ivicu poklopca haube i grebe je (poluge su prekratke)
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=607.0


... a vi budite slobodni pa dopunite...pa da znamo kojim znanjem da se naoružavamo prilikom prve primopredaje  :nami:
we brake for nobody!

mrprofy

RE:
1. tebi se to sigurno nece desiti sobzirom na paket opreme, al cekiraj svejedno

2. to je moguce, svakako cekirati; desilo se meni i jos jednom ili dvojici clanova, a radilo se o laureat paketu(ima onih polugica i federa, pa im je verovatno teze za farbanje)

3. tu nista ne mozes, svima je tako, samo mnogi nisu nikad zagledali sta je ispod instrument table, a tome dodajem i gornje ramove sedista koji su tapacirani pa se to isto ne vidi :crazy: usteda usteda usteda :woo-hoo:

4. tu seriju su valjda rasprodali te ne verujem da ce ti zapasti, ali, nikad se ne zna

dobro sve osmotri, vidi da nesto ne nedostaje, neki poklopcic(kao meni), srafcic, balans-stanglica :Smiley: :40:

A NAJBITNIJE OD SVEGA vidi da auto negde nije udaren, ogreban i da nije slucajno PEGLAN, odnosno da ga u transportu nisu cuknuli pa ga posle "doterivali"
to se desilo ovde mr Keki, a meni je neko pricao kako je neko iz Hita morao da plati jedno farbanje krila zato sto nije pazio prilikom istovara vozila... dakle, stvar se desava.

sphex

Hvala!
Da naravno, prvo ću pogledati sve očigledno spolja (ulubljenja, ogrebotine, naknadne ofarbotine), pa onda iznutra, pa onda ovi "fini" detalji i zagledanje ispod, nije loše imati ovakav spisak pored sebe kao podsetnik  :whistling:
we brake for nobody!

Deki

Proveri da li je filter vazduha kabine fabrički ugrađen (trebalo bi da jeste) pošto su od skora počeli da ga ugrađuju.

Filter se nalazi u prostoru za noge kod suvozača, ispod kasete na levoj strani prema centralnoj konzoli, paralelno sa pregradnim zidom prema motoru...
:wave:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Mislim da se za 4. ne trebas sekirati. Moj Sandero je 2009-to i to je vec bilo ispravljeno.

mrprofy

Bolje da nema polen filter, jer je skuplji redovan-mali servis. Kad istekne g rok ugradis sam... jeste malo zajebancije, ali mnogi su ugradili.

Loganovac

Onda je bolje da nemaš ni klimu, em je jeftinije vozilo, em je jeftiniji servis. A još je bolje da nemaš ni auto...  :Smiley:

S druge strane, ako na kraju i ugradiš polen filtar a ne menjaš redovno uložak - bolje da ga nisi ni ugrađivao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sphex

we brake for nobody!

mrprofy

#9
Pa bilo bi idealno kada bi vremenske prilike dopustale da nemamo klimu u kolima, slazem se kolega, em bi auto bio jeftiniji, em bi servisi bili jeftiniji, em ne bi morao da mislis jos i o klimi, kao da li sam je palio ovog meseca, nisam, e onda moram malo jer tako mora, da mi ne crkne pre vremena...
Koliko kosta kad sam menjas filter a koliko kada ga menjaju u "ovlascenom servisu" ?
Razume se da posle menjas filtere koliko ti cesto dusa iste ;)

A kada malo bolje razmislim, da, najbolje je nemati kola, nego rkati sluzbena, a jos bolje je imati jos i sluzbenog vozaca, pa ne moras ni da vozis, nego samo da gledis kroz prozor i izvoljevas gde ces hehe

sphex

... ma jok, lepše je kad si sam svoj gazda, i kad svoju hrpu lima arčiš ;)
hvala za info o filterima, obratiću pažnju
we brake for nobody!

sanderoman

Najbolji auto je sluzbeni auto :lazy:! Ford nije u pravu!

bmiillan

koji to auto moze da ide 120 preko lezeceg policajca?  pa sluzbeni  :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

we brake for nobody!

sanderoman

Citat: bmiillan poslato 11.05.2010. - 10:01
koji to auto moze da ide 120 preko lezeceg policajca?  pa sluzbeni  :Smiley:
u firmi gde radi moj otac, redovno.....