Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Odgovara ko imaš uzdužne krovne nosače.
Ukoliko ne grešim, svaki Duster ih ima.

Dejan11

Imam,nego mi izgleda kao da necu moci ovo da provucem da ucvrstim..poslao sam poruku sa pitanjem da li odgovara ali nisam dobio odgovor...

hobbista

Ja sam uzeo ovakve za MCV-a. Kvalitet izrade je onakav kakva je i cena. Ovaj sraf sto se vidi, za pricvrscivanje je malo nezgodan, jer moras da drzis kljucem sraf dok drugim kljucem zavrces maticu. I ne lezi lepo na uzduznim nosacima, mada ni ne spada.
Sutra cu da slikam na sta to lici na kolima, pa cu okaciti slike.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Dejan11

e super..taman da vidim da li je ok. Ja imam onaj mali cam-ov kofer,mislim da je od 320l

hobbista

Ovako se kači kod mene. Nisam siguran da li Duster ima iste uzdužne nosače kao MCV.

      

Kao što se vidi, ne stoji idealno, odnosno ne obuhvata idealno uzdužne nosače. Treba voditi računa i o dužini - moji poprečni nosači su 120cm, a bilo ih je i od 100cm i 140cm.

Sistem šrafljenja sam malo promenio - sa gornje strane je zavarena postojeća pravougaona podloška da bih fiksirao šraf, čime sam olakšao montažu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Dejan11

hvala...mislim da ću uzeti jer će završiti posao za par putovanja godišnje...neku bolju varijantu koju sam našao cene 6400,a bolje za razliku sašiti presvlake ili uzeti naslon za ruku  :to:

pjovan

Ako imate stari krovni nosac Fadip od 101, lada ili nesto slicno, mozete da prilagodite drzace za nasim vozilima moje su u izradnji,  juce je bila proba, solidno je prosla ali je potrebno da se jos malo prilagode (fino stelovanje). Potrebno je parce inoxa 50cm na 12 cm debeline 3mm. Ovo su slike adaptera od inoxa za detaljnije mere u narednim postovima i sto i slike kad se kompletira sve

sinnet

     Pitanjce.     Ako sam dobro razumeo, Zeljkovi nosaci su originalni i imaju gumenu stopicu ? 
    Ako neko ima foto... da se lakse odlucim  :-)1
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

Aleks

Evo slika nosaca kakve prodaje Zeljko, mada bih se ja odlucio za varijantu bez stopica; lakse se steluju, ne ostavljaju trag na krovu (nije strasno ali mene licno nervira), a verujem i da su tisi pri vecim brzinama.





sinnet

Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

drzarkod

Zna li neko neke sa ključem za Mcv. Apsurd je sto takvi nosači ispadaju skuplji nego oni koji nemaju fabričke uzdužne... :c:

Dejan11

#87
ima neki lik na polovnim automobilima,meni je poslao ponudu i aluminijumski sa ključem su bili 6400


EDIT:
nosaci kojr hobbista ima na mcv-u ne odgovaraju za dustera..ne moze da se ucvrste..izgleda da je deblji nosac :(

hobbista

Auf :(  nije mi delovalo da su toliko deblji  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drzarkod

Uzeo polovan sa klJučem 2500 din. mogao bi.i na Dustera jer se steluje hvatac za uzduzne fabricke nosace. Skratio ih na 100 cm dužine da ne vire van vozila i nas su lepo legli....slikacu kad stignem. bolji su 3x od onih sto.se prodaju za 5000 i 10x od onih iz Metroa.