Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

sto bi rekli zamenski
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljuba_Zemun

Molim članove Foruma koji su krovne nosače ugradili na Sandero 2 i Logan 2 od 2013.godine da me obaveste gde su ih i po kojoj ceni kupili.

Andrix

origin imas i u ovl. servisima.. ja sam pitao i reno savi bili su oko 10000 d. ali koliko sam ukapirao isti je sistem kacenja kao na sanderu 1. tako da mozes uzeti i zamenske koje odmah probas da li pasuju
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

blagojevic

Drustvo,
Resio sam da sam napravim krovne nosace, jer mi sa cenama od 7.000 i 8.000 za CAM, i 22.000 za THULE :ha: prodavci prosto vredjaju inteligenciju.
Plocice (drzace) poprecnih sipki sam napravio od celicnog lima debljine 4mm. Za sipke sam pripremio kutije 20x40x1200 debljine zida 2mm. Postavio sam ih na auto, cisto da vidim kako ce da cucnu i mogu vam reci da ce biti eeeeextra. Za pricvrscivanje planiram prohromske vijke M6x20, tvrdoce barem 8.8 ili vise, sa upustenom glavom i prihvatom za imbus kljuc. Planiram da plocice na mestu rupa za vijke zabusim (sto bi majstori rekli frezenkujem) burgijom fi12 kako bih obezbedio da tezina tereta bude na konusu vijka a ne na telu. Cim ih izvarim i ofarbam, postavicu slike da vidite kako izgledaju.
Evo i crteza u razmeri 1:1 na formatu papira A4 (210x297mm). Precrtao sam direktno sa plocica koje sam napravio, i iskotirao (mozda i previse). U svakom slucaju, ukoliko jos neko od vas zeli sam da napravi nosace, evo vec gotovog crteza - treba ga odstampati na A4 papiru i prosto precrtati na lim.
Samo jos da dodam, sipke sam platio 356RSD, plasticne cepove za krajeve 60RSD, lim sam vec imao. Sve u svemu, kad dokupim jos vijke, elektrodu i farbu, ne verujem da ce preci hiljadarku :)

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

blagojevic


zac

 :respect:  Cekamo nastavak...  :too:

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

trajce


blagojevic

#144
Priprema pre varenja. Zabusene (zafrezenkovane) rupe burgijom fi12. Kupljeni prohrom vijci M6x20 sa upustenom glavom.
Namontirane plocice i samo stavljene sipke, cisto da vidim kako ce da "cucne".
Vareno CO2 aparatom. Namontirao sam plocice i postavio sipke i dooobro zastitio auro mokrim satorskim krilima i krpama, jer su morale da se "pecnu" na licu mesta. Onda su skinute i varenje je dovrseno dalje od auta.
I na kraju, farbanje osnovnom bojom i efekt lakom.

Sam' da se lepo osuse dan-dva, pa cu da ih slikam kako cuce  :hihi1: Sve u svemu, ja sam prezadovoljan rezultatom.

kiconix

Vecno. Samo zatvori kutije da ne ulazi voda (ovo sam verovatno dzaba dodao)  :to:

blagojevic

To pod obavezno, plasticni chepovi su vec spremni i bice zaliveni silikonom. Razmisljao sam da izmedju sipke i plocice dodam ukrucenje. Medjutim, sada kada su zavarene, uzevsi u obzir cinjenjicu da su nosece plocice debljine 4mm, nema potrebe za zamlacivanjem, jaki su "ki zemlja" :cool:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

Majstorski odradjeno..  :aplause: :respect:

trajce

@blagojevic, jos jednom  :respect:

Veceras sam ovu skicu nosaca poslao drugu koji se bavi metalnom galanterijom da mi kaze za koliko para bi mi to napravio, al bez farbanja nosaca.