Ugradja krovnog prozora šibera Stepway 3

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter

Jedina stvar koja mi nedostaje na mom Stepweju je baš taj šiber. Kada sam kupova Stepweja to nije bilo u ponudi kao dodatna oprema, pa onda me garancija držala dalje od te ideje i sad kada sam posle 2 godine odustao od garancije i reketa ovlaštenog servisa odlučio sam da to uradim. 
Imao sam to na prethodnim kolima, a s obzirom da pripremam auto kao povremeni solo stelt kamper, šiber mi treba za noćnu ventilaciju kada spavam u autu.
Ideja mi je da stavim najednostavniji mehanički šiber kakav se nekad često naknadno ugrađivao.
E kako sad tek ulazim u tu priču, niti znam gde i da li se to još uvek radi i da li postoje kakva nova ograničenja oko tehničkog pregleda i registracije tako prepravljenog vozila.
Jel ima neko iskustva i spoznaja oko ovoga.

:ziveli:

Vladan P

#1
Nekada sam šiber sam ugradio na tada novi Maruti. :yes:
Ne znam da li misliš sam da radiš montažu?
Ako ne,mislim da bi na sledećem linku mogao pronaći odgovore na sve što te zanima -
http://era-glass.com/auto-siberi/
Zajedno smo skupa !

Capriolo

Citat: Trumpeter poslato 14.06.2024. - 19:19Jedina stvar koja mi nedostaje na mom Stepweju je baš taj šiber. Kada sam kupova Stepweja to nije bilo u ponudi kao dodatna oprema, pa onda me garancija držala dalje od te ideje i sad kada sam posle 2 godine odustao od garancije i reketa ovlaštenog servisa odlučio sam da to uradim.
Imao sam to na prethodnim kolima, a s obzirom da pripremam auto kao povremeni solo stelt kamper, šiber mi treba za noćnu ventilaciju kada spavam u autu.
Ideja mi je da stavim najednostavniji mehanički šiber kakav se nekad često naknadno ugrađivao.
E kako sad tek ulazim u tu priču, niti znam gde i da li se to još uvek radi i da li postoje kakva nova ograničenja oko tehničkog pregleda i registracije tako prepravljenog vozila.
Jel ima neko iskustva i spoznaja oko ovoga.

:ziveli:

Mislim da šanse nema da u današnja vremena prodješ tehnički ako to uradiš.

Trumpeter

Gledao sam malo po netu, uglavnom su stari postovi sa negativnim komentarima oko takve ideje, novi pravilnik o registraciji je tako debilno napisan da bukvalno ako staviš mirišljivu jelkicu u auto treba ti atest od ministra ekologije.

:badmood:

dekiv68


slavko_bgd

Citat: Trumpeter poslato 15.06.2024. - 12:29Gledao sam malo po netu, uglavnom su stari postovi sa negativnim komentarima oko takve ideje, novi pravilnik o registraciji je tako debilno napisan da bukvalno ako staviš mirišljivu jelkicu u auto treba ti atest od ministra ekologije.

:badmood:
Pusti tuđe komentare i mišljenja. Doneo si svoju odluku za koju lično mislim da je dobra. 
Ugradnja krovnog otvora je prepravka koja podleže ispitivanju i obavezna je saglasnost proizvođača vozila. Ova saglasnost se npr izdaje za prepravku N2 na M2 ( npr furgon u bus) jer M2 mora da ima najmanje 1 sigurnosni otvor minimalnih dimenzija za izlazak putnika i najčešće se dodaje takav otvor na krovu. Za Dacia vozila predstavnik proizvođača je "Keos" doo što verujem da već znaš. 

Probaj da se registruješ i uloguješ na Sat HUB: https://satplus.rs/article/1646/kako-do-sibera pa vidi da li ovde ima nekih korisnih informacija u vezi tvoje ideje.