Nova Dacia Duster 3

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Zar nije da nesto ne valja taj 1.2 tce, citao sam negde.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Capriolo

To je novi motor, 3-cilindrični 1,2 TCe, kao blagi hibrid.
Onaj problematični je imao 4 cilindra i nije bio blagi hibrid.

slavko_bgd

Ovaj novi tCe 1.2 sa tri cilindra je odličan motor. Mislim da će biti odličan motor jer su na njemu primenili sve proverene tehnologije i nisu ludovali i eksperimentisali sa novim i neproverenim stvarima...

hobbista

Ja ovde retko vidjam ispod 6 cilindara :crazy: 
Ne znam, neprirodan je rad sa 3 cilindra. Kako god okranes nije u balansu. I opet Al blok i glava, sto je dobro dok je nov i u garanciji. Prvo pregrevanje i motor je zavrsio svoje.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

slavko_bgd

Naravno, zato što 3,7L benzina košta manje od 2USD. Ali što reče naš narod "ničija nije, do Zore gorila" :D 

To što ti pamtiš kao takvo kakvo je bilo nekada - više nije. Vreme prolazi, tehnika se razvija i ide svojim putem. 
Što bi rekao Forest Gump u istoimenom filmu: "That's all I have to say...about that." 
:ziveli:


bind

#35
Ja mislim da je prosle ili pretprosle nedelje bila prezentacija Dastera u Bosni i da je uvoznik objavio da daje 6 godina garancije ili  200 000 km .

Da je motor djubre sigurno nebi dao toliku garanciju na kilometrazu.


Capriolo

Ma, to ti je samo makreting ( i deo promotivne ponude ), kao kada je Honda na 1,6 dizel u Civicu davala garanciju 10 godina ili milion kilometara na motor i menjač.

A čujem danas da novi Duster kod nas u salone stiže do kraja iduće nedelje.

Mare

Do jula bi trebalo da se pojavi u salonima.